Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Zawieszenie tył, głuche stuki w okolicy górnych mocowań amortyzatora, NOWE CZĘŚCI

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice

    Post Zawieszenie tył, głuche stuki w okolicy górnych mocowań amortyzatora, NOWE CZĘŚCI

    Witam!
    Pod koniec zeszłego roku wymieniłem u siebie tylne amortyzatory na nowe Bilsteiny razem z górnymi mocowaniami Meyle HD. Zaraz po kupnie samochodu parę lat temu wymieniałem już górne mocowania amortyzatorów, tylko że wtedy po kosztach na jakieś Harty. W zeszłym roku na przeglądzie wyszedł tylny amortyzator do wymiany, więc kupiłem komplet amortyzatory i górne mocowania. Podczas wymiany okazało się, że górne mocowanie jest zniszczone, a amortyzator jeszcze jako-tako się trzyma. Wymieniłem jednak wszystko to co kupiłem. Jakiś miesiąc temu stuki znowu pojawiły się właśnie w okolicach górnych mocowań amortyzatorów. I teraz pytania:

    Czy jest możliwe, żeby w tak krótkim czasie zużyły się te poduszki amortyzatorów?
    Co może wpływać na ich przyspieszone zużycie?
    Jakieś pomysły?

    Pozdrawiam ;)

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie ma co gdybać, tylko musisz tam zajrzeć. Może poduszka zbyt słabo była przykręcona od początku.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Mam u siebie setup z tyłu B6 i po 20k wysypały się górne mocowania. Zamontowałem ASO i auto nalatało już 50-60k i nie słychać stuków, ale musisz sprawdzic czy to na pewno to, czy może coś w tylnym zawiasie się nie dobija i prosi o wymianę.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    Tylko, że ja mam nieobniżane zawieszenie i nominalne amortyzatory, tyle że firmowane Bilstein'em. Tak jak mówicie, zajrzę tam i zobaczę co się dzieje. Do wymiany mam tzw. dogbones, ale te dźwięki dobiegają z okolic tylnej półki, więc nic innego jako źródło hałasu nie wchodzi w rachubę.

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Hi,
    Zakladalem kiedys, przy okazji wymiany amortyzatorow, mocowania meyle hd do swojej e34. Po ok 6 miesiacach musialem znowu wymienic bo tluklo niemilosiernie...rozsypaly sie. Zaznacze ze samoch9dem jezdzilem glownie sam i z pustym bagaznikiem.
    Od tamtej pory unikam firmy produktow firmy meyle.
    Pzdr

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kecaj
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    903
    BMW
    E32 730i M60B30 '94, E36 328i Coupe '95, E34 520i Touring '96
    Skąd
    Ożarowice
    A ja zawsze uważałem firmę Meyle za odpowiednika jakościowego Lemfordera, czyli najwyższą półkę wśród zamienników...
    Zajrzałem tam, i w sumie nic niepokojącego nie zauważyłem, trzpień amortyzatora jest w osi ( po środku ) poduszki, więc tulejka jako-taka musi tam jeszcze istnieć ( talerzyka nie zdejmowałem ). Dokręciłem może z pół obrotu nakrętkę dociągającą talerzyk do poduszki i tyle.
    Jeśli dźwięki nie ustąpią, po wymianie wszystkiego w tylnym zawieszeniu, co się wymianie kwalifikuje, będę zmuszony zamówić nowe poduszki, choć dziwi mnie strasznie tak szybkie ich ewentualne zużycie.

    Pozdrawiam

    Edit:
    Amortyzatory są firmowane przez Sachsa, nie wiem czemu pisałem o Bilstein'ie ;) Przepraszam za wprowadzanie w błąd ;)
    Ostatnio edytowane przez Kecaj ; 16-03-2014 o 17:28

    Nikt nie będzie mi mówił, jak mam żyć, bo nikt za mnie nie umrze.
    3x BMW, 2x Mercedes-Benz, Alfa Romeo, Audi, Skoda, Hyundai, Peugeot - ponad podziałami jeśli chodzi o marki.
    E32 730i V8 '94 Calypsorot Metallic

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    763
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Podciągnę temat, bo szczerze to kończą mi się już pomysły, a problem zaczyna mnie już mocno irytować. Otóż, coś mi stuka z tyłu, głównie w prawej okolicy, rzadziej też lewej części budy. Niejednostajny, nie metaliczny dźwięk. Występuje przy niższych prędkościach, nierównościach. Podczas postoju bujania i na trzepakach cisza. Wiem, że to jest trochę wróżenie z fusów, ale:
    Nie wymieniłem jedynie tulei na wahaczach z tyłu (luzowane i skręcane ponownie podczas montażu nowych amortyzatorów), a tak wszystko jest nowe, lub z przebiegiem 3-5k.
    Stare vs nowe poduszki amorów - to samo. Po rewizji podczas montażu nowego zawiasu
    Tuleje belki stare vs nowe - to samo
    Amory - nowe vs stare - to samo, dociągane podczas montażu (pneumat, potem klucz i imbus jako kontra)
    Dociągałem również śruby, mocowania zbiornika - to samo
    Mocowania wydechu nowe komplet OEM - dalej stuka
    Wszystkie osłony sztywne, zaciski, jarzma, koła. - dalej stuka
    Bałwanki, łączniki stab., gumy - nowe.

    Może to jakaś pierdoła, ale niestety nie potrafię jej namierzyć. Jakieś sugestie? Może coś w zbiorniku paliwa? W aucie nie ma elementów zardzewiałych, a w 90% mocowanych elementów poszły nowe śruby OEM. W bagażniku nic nie lata, wszystko jest sztywne. Może to kwestia samych bałwanków - tutaj jak ktoś ma namiar na sensownego diagnostę na Śląsku to było by spoko.


    EDIT:
    Problem rozwiązany. Podmieniłem "bałwanki" i okazało się, że winą ponoszą TRW, które rozleciały się po 10k użytkowania.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 03-08-2020 o 07:26

Podobne wątki

  1. [karoseria] 728i - głuche stuki z tyłu.
    Przez Colliber w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 08:40
  2. [ zawieszenie] przewód tylnego amortyzatora
    Przez BrakNicku w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-08-2010, 21:52
  3. [ zawieszenie] Stuki w tylnym zawieszeniu
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-06-2010, 17:24
  4. [E34] Jak wymienić górne mocowanie amortyzatora - tył ?
    Przez Rapik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24-07-2009, 21:19
  5. [mechanika] mocne stuki w okolicy rozrząu
    Przez bubu w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •