Witam

Mam problem z moją BMW e38 735iA 1999r., a mianowicie samochód na zimnym silniku np. po nocy zaraz po odpaleniu gaśnie, za 3 odpaleniem zaczyna pracować i silnikiem strasznie trzęsie, chyba nie pracuje na wszystkich garach, śmierdzi nie spaloną benzyną, zapala się żółty Check Engine i miga jak się już trochę rozgrzeje do ok 40C wszystko ustaje i jest ok na benzynie i na gazie. Podłączyłem komputer z moim mechanikiem i na początku rozruchu wyskakuje błąd P1519 co oznacza czujnik położenia wałka rozrządu, później błąd ten znika i pojawia się błąd nr. P0111, który oznacza przepływomierz i tak już zostaje. Teraz nie wiem czy mam wymieniać przepływkę czy może czujnik wałka ale ten błąd znika później. Na forach wyczytałem także o uszczelkach pod kolektorem ssącym, które mogą powodawać takie objawy. Chcę zaryzykować wymieniając te uszczelki i zobaczyć co się będzie działo ale sam już nie wiem. Może ktoś z forumowiczów miał podobne objawy i podzieli się swoją wiedzą. Czy to może powodować wyłącznie przepływomierz.