Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Alternator umarł śmiercią tragiczną

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...

    Alternator umarł śmiercią tragiczną

    Witam. Panowie w mojej E32 zapłonął alternator, poszedł do regeneracji. Altek ponownie zamontowany...3 minuty pracy silnika i zapłonął ponownie...WTF???? Błąd regenerującego czy coś z instalacją? Ręce już opadają a auto uziemione 30km od domu

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Jeżeli jest, aż tak ciężko to znaczy, że masz jakieś mocne zwarcie w instalacji. Musisz odstawić auto do elektryka i niech znajdzie, bo inaczej nie zapłonie alternator, tylko całe auto.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Elektrykę ogarnę sam tylko zastanawia mnie ten altek. Auto stało z podłączonym aku bez altka i nic nie pobiera prądu. Obwód wzbudzenia sprawdzony. Głowny przewód też. W 99% przekonany jestem że z autem jest wszystko ok. Chyba żeby aku?? Ale jest funkiel nówka 3 miesiące ma :(

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    A jakie jest napięcie na aku w stanie spoczynku?

    Dziwne jest to, że alternator się zapala, zazwyczaj przebijają się diody i tyle.

    Mogą być te za słabe diody, diody w BMW ciężko dostać i często wstawiają jakieś marne zmienniki.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar luki730i
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    944
    BMW
    e32 730ia m30 1992-05
    Skąd
    wrocek
    wyglada na zwarcie na stojanie

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez luki730i Zobacz posta
    wyglada na zwarcie na stojanie
    Możliwe, ale w końcu jest po regeneracji, to nie sprawdzili pod obciążeniem, dziwne?
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    W regenerowanym altku wymieniono stojan, mostek, szczotki, łożyska. Nie wiem jak regulator ale chyba nie. Alternator to Valeo. Na chwile obecną spalił się na pewno mostek bo zdążyłem odpiąć prąd zanim poszło dalej. Akumulator w stanie spoczynku ma 12,56v. Pobór prądu przy wyłączonych wszystkich odbiornikach 150mA. Wszystko wskazuje na fuszere przy regeneracji :( Alternator przez te 3 minuty od zamontowania po regeneracji pracował tak jak by był na maksa obciążony, było słychać taki świt a potem pier...dykło spowrotem. Ładowanie podczas tych 3 minut 12,8v. Ręce opadają dosłownie

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    W regenerowanym altku wymieniono stojan, mostek, szczotki, łożyska. Nie wiem jak regulator ale chyba nie. Alternator to Valeo. Na chwile obecną spalił się na pewno mostek bo zdążyłem odpiąć prąd zanim poszło dalej. Akumulator w stanie spoczynku ma 12,56v. Pobór prądu przy wyłączonych wszystkich odbiornikach 150mA. Wszystko wskazuje na fuszere przy regeneracji :( Alternator przez te 3 minuty od zamontowania po regeneracji pracował tak jak by był na maksa obciążony, było słychać taki świt a potem pier...dykło spowrotem. Ładowanie podczas tych 3 minut 12,8v. Ręce opadają dosłownie
    Aku masz naładowany, zwarcia nie ma w stanie spoczynku.

    Jak im oddasz alternator, to jak będziesz odbierał, powiedz, żeby przy tobie włączyli z obciążeniem i na oscyloskopie, wtedy będzie wiadomo, że jest ok. Jak nie będzie oscyloskopu to chociaż na mierniku analogowym.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    646
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Przyczyną drugiej awarii alternatora było rozlutowanie się połączeń uzwojenia stojana z mostkiem. Luty które ukazały się moim oczom wywołały u mnie uśmiech i to porządny. Można było po nich stwierdzić że maksymalnie przejdzie przez nie 5 amper ;) Alternator powędrował na naprawę gwarancyjną. Zobaczymy co powie fachman jak będę go odbierał. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [elektryka] bumier umarł :/
    Przez adamowizna w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 16:31
  2. [hamulce] ABS umarł . brak pomysłów
    Przez kanap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 20:44
  3. Wypadek tym autem grozi śmiercią
    Przez dorka w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 14:49
  4. [ elektryka] Fotel - umarł?
    Przez oSSk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2009, 18:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •