Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Małe porównanie cen w popularnych sklepach z częściami

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11

    Post Małe porównanie cen w popularnych sklepach z częściami

    Ponieważ temat wymiany układu chłodzenia zbliża się dużymi krokami, zrobiłem małe rozeznanie, co i gdzie lepiej kupić.
    Niektórzy pewnie pokręcą głową i stwierdzą coś w stylu typowego Niemca "chłopie nie kombinuj, jak kupiłeś BMW to płać za części w ASO". Niestety w rzeczywistości oprócz budżetu na samochód są jeszcze inne wydatki. Idzie zima, trza kupić ciepłe ubranie (wiecie, jak żona mówi, że wyszło z mody, to nie ma mocnych), przestać stołować się co tydzień w barach sushi (jak np. Michał F.) czy kupić opał do pieca :-)

    ...tak czy siak, przygotowałem sobie małe porównanie.
    Zapytałem sześć sklepów, które widnieją na pierwszej stronie wyników Google.
    Odpowiedziały przez 4 dni tylko 4. Nie odpowiedziały BMWstore.pl oraz oryginalneczesci24.pl

    Wyniki w tabelce poniżej



    Słowem komentarza:
    - Od ceny w każdym przypadku trzeba odjąć jedną z wytłuszczonych części, gdyż teoretycznie są to te same części, ale nie potrafię znaleźć różnicy między nimi w budowie ani, która tak na prawdę z nich jest mi potrzebna.
    - Silesia Parts proponuje sprzedaż drobnicy w opakowaniach zbiorczych, co uważam za dziwne posunięcie (stąd ta cena realna)
    - trzycyfrowe oznaczenia pod tabelką to trzy ostatnie cyfry części i adekwatny komentarz (producent, cena, itp.)


    Można konstruktywnie komentować albo zasugerować inne sklepy do porównania.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 11-10-2012 o 12:46
    Nein! Mein Schnitzel!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    A to nie wiesz ze w Polsce sklepy nie odpisują na maile? Trzeba zadzwonić i powiedzieć że się wysłało maila... Tragedia ale BARDZO często tak jest.

  3. #3
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Sam pomysł super. Tylko po jakiego grzyba komuś węże wodne?
    Z części potrzebnych można by wyróżnić coś takiego jak:
    termostaty
    pompy wody
    płyn do układów chłodzenia
    uszczelki
    korki do zbiorniczków wyrównawczych
    elektrozawory
    nagrzewnice
    chłodnice
    To się psuje a nie jakiś kawałek węża.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Wiem, że często tak jest - kiedyś pisałem do producenta linek i cięgien bowdena, który chwalił się na swojej stronie, że zrobią każdą, nawet jedną sztukę ze wzoru itp.
    Do dzisiaj nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

    No ale żeby sklep internetowy, który wyskakuje notorycznie w reklamach google nie interesował się klientem piszącym maila?


    Seban, a właśnie że węże się psują (mam jeden potwierdzony i udokumentowany własny przypadek) - robiłem kosztorys pod swój własny pomysł na wymianę elementów układu chłodzenia, które chcę u siebie profilaktycznie wymienić.
    Pompę wody mam sprawną, ale pewnie też za jednym zamachem wymienię jak już rozbebeszę silnik na chlewiki.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 12-10-2012 o 09:10
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Pamiętaj tylko o jednym.
    Stary dobry oryginał nie raz jest lepszy od zamiennika. Już nie jeden wymieniał dobre oryginalne części na zamienniki i się na tym przejechał.
    Jak coś jest oryginalne i w dobrym stanie to się nie dotykać.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Wiem, no ale co do węży nie mam pewności - jeden z napisem BMW '96 mi strzelił. To skąd mam wiedzieć, czy pozostałe pracujące w tym samym układzie nie zrobią tego samego?
    Nein! Mein Schnitzel!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    Cytat Zamieszczone przez kotsylwester Zobacz posta
    A to nie wiesz ze w Polsce sklepy nie odpisują na maile? Trzeba zadzwonić i powiedzieć że się wysłało maila... Tragedia ale BARDZO często tak jest.

    Bo od tego są telefony a uwierz mi że mejle to głównie piszą ludzie co albo się nudzą w pracy albo sobie wymyślają różne pierdoły i tylko zawracają d. bo może kiedyś sobie zmienią ale sami nie wiedzą albo pytają o cenę filtra powietrza albo niedzielni kierowcy pytają o pokrowce i żarówki niebieskie.U mnie na sali na skrzynkę chłopaki zaglądają może raz na tydz.



    pzdr

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    I to błąd. Mail jest ofcjalnym kanałem do załatwiania spraw biznesowych. "Na gębę" to się można z dziewczyną umówić. Jeżeli coś zamawiam to ZAWSZE pisemnie. Ofertę cenową - zawsze pisemnie. W obecnych czasach ludzie często wysyłają prośby o wyceny do 5-10firm, po co tracić czas na dzwonienie, jeżdżenie skoro mamy XXI wiek.

    Przykładów mnóstwo. Po co mam dzwonić do Nokii i jak w końcu się dodzwonię do pytać o naprawę usterki, skoro mogę napisać maila wrzuć zdjęcie uszkodzonego elementu i juz? Po co mam dzwonić pytać o wycenę np. parkietu, skoro mogę napisać dokładnie o co mi chodzi z wymiarami i wysłać to w 5 miejsc?

  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez e32maciek Zobacz posta
    Bo od tego są telefony a uwierz mi że mejle to głównie piszą ludzie co albo się nudzą w pracy albo sobie wymyślają różne pierdoły i tylko zawracają d. bo może kiedyś sobie zmienią
    Nic dodać nic ująć :zywiec:


    Cytat Zamieszczone przez kotsylwester Zobacz posta
    I to błąd. Mail jest ofcjalnym kanałem do załatwiania spraw biznesowych. "Na gębę" to się można z dziewczyną umówić. Jeżeli coś zamawiam to ZAWSZE pisemnie. Ofertę cenową - zawsze pisemnie.
    Dokładnie tak jak mówisz, ale w wypadku zamówienia
    @Brunoz chce się dowiedzieć teraz o ceny w danych hurtowniach a tam niestety taj jak pisze Maciek rzadko kto na maila odpisze bo po prostu nie ma na to czasu, chyba że jest to "duży" klient i takową ofertę trzeba mu sporządzić dla nawiązania lub podtrzymania współpracy.

    Przewaga telefonu jest taka, że odpowiedź masz od razu a na maila zwrotnego możesz czekać i .............

    Sorki za OT ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    A mi szkoda czasu na dzwonienie w 5 miejsc. Jak ktoś szanuje klienta to klient docenia sprzedawcę, jak nie to ja więcej tam nie pytam. Ostatnio kupiłem coś od kolesia z allegro. Przy okazji mial inny element, który mnie interesował. Zapytałem czy pasuje do mojego modelu (bo nie opisał). Cisza 4 dni. Potem dzwoni kied bedzie kurier a ja mowie ze pytalem jeszcze o drugą czesc. Przez telefon powiedzial ze tak. Czemu nie odpisał? A to że ktoś pyta 5-10 razy i nie kupuje... Ostatnio wysłałem do 10 firm zapytanie o wkład kominkowy - konkretny z oczekiwaniem na cenę. Odpisały dwie osoby. Dlaczego? Nie wiem. Kupiłem u gościa, który odpisał i dał dobrą cenę - oprócz tego osobiście byłem w 4 sklepach.

    U nas w firmie odpisuje się na każde zapytanie. Nie ważne czy klient dziś pyta o coś za 100zł, jutro może kupić za 50tys zł.

    Ja tam nikogo nie chcę uczyć handlu. Jak nie chcecie odpisywać na zapytanie - nie róbcie tego. Wasza kasa, wasz sukces :)

Podobne wątki

  1. e32 vs e38 vs e65 - porównanie
    Przez adrian_76 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-03-2016, 06:03
  2. ciekawe porównanie: Audi. Mercedes. BMW
    Przez Wiesław w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-02-2011, 18:54
  3. [video] e38 porównanie odbioru tv
    Przez FuTuRee w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 10:47
  4. Koniec szrotów z używanymi częściami
    Przez michal_5000 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 13:29

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •