Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Światła awaryjne same się włączają

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań

    Światła awaryjne same się włączają

    Hej,

    Czasami mam taki problem, że światła awaryjne potrafią same się włączyć i nie da się ich wyłączyć guzikiem... Czasami też jak używam kierunkowskazów, to po wyłączeniu nie gaśnie kontrolka na zegarach np od lewego kierunku, sprawdzam kierunkowskaz na zewnątrz i też świeci się cały czas. Pomaga włączenie kierunkowskazu raz jeszcze i wyłączenie, wtedy gaśnie.

    Ktoś miał podobny problem i wiej jak go rozwiązać? W szukajce nic konkretnego nie znalazłem :(

    Pozdrawiam,
    Marcin

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    miałem taki przypadek u siebie ale nie z awaryjnymi,u mnie pomogło przeczyszczenie przekaznika od kierunków

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Panowie u mnie pojawił się podobny problem. Dzisiaj po pracy przychodzę na parking i widzę że mi auto miga awaryjnymi. Nie da się ich wyłączyć, próbowałem pstrykać włącznikiem i kierunkowskazami i nic. Kontrolki kierunkowskazów też mrugają. Poza tym wszystko działa. Odłączałem aku na chwilę i też nic to nie pomogło. Sprawdzałem bezpieczniki i wygląda na to że wszystkie są ok. Nie wiem, który przekaźnik jest od tych świateł, żeby go spróbować przeczyścić? Jakoś go nie mogę znaleźć na tych rozpiskach.
    Kurczę trochę popadało i już taki zonk. :(

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    pod maską w skrzynce z bezpiecznikami jest od tego przekażnik,na górnej obudowie powinieneś mieć rozpisane co gdzie i jak google tłumacz i ogień bo nie pamietam już który to był:( a napewno włącznik awaryjnych ci się nie zacina??

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kotsylwester
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    109
    BMW
    V8 Manual
    Skąd
    Józefów
    Warnblinker - światła awaryjne :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Postanowiłem trochę pogooglować i znalazłem prawdopodobnie winowajcę. W moim przypadku przekaźnik kierunkowskazów/awaryjnych jest ok, bo próbowałem podmienić na inny. Winnym całej sprawie jest przekaźnik "Control Crash Module", N17 w tej samej skrzynce gdzie przekaźnik kierunkowskazów. Podobno pada w nim jakiś tranzystor. Przekaźnik produkowany po 08.93 nie ma tego problemu. Kupiłem: http://allegro.pl/przekaznik-bmw-ala...632534126.html

    Zobaczymy czy podziała. Dam znaka ;-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    151
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Cieszyn
    Dzisiaj podłączyłem akumulator i już nie mruga, prawdopodobnie przeschło i zaczęło działać jak należy. Na środę się umówiłem do elektryka zobaczymy co wymyśli.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Problem jest strasznie nieregularny. Ja ostatnio jeździłem rok i ani razu mi się nie włączyły awaryjki, później znowu się zaczęły włączać. Później znowu przestały, nie jest to jakoś super uzależnione od pogody bo tak jak mówię, przez gruby rok jeździłem w różnych warunkach atmosferycznych i nie było problemu. Jest też doraźny sposób na załatwienie sprawy, ale wtedy pozbawiasz się możliwości włączenia awaryjnych. Trzeba odgiąć jedną nóżkę w przekaźniku awaryjek/kierunków.

    Pozdrawiam,
    Marcin

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Klikers
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    34
    BMW
    E32 730i R6 1989
    Skąd
    Chrzanów / Gliwice
    Witam,
    i jak kolego Marcin-e32, pomogła wymiana tego przekaźnika Control Crash Module?
    Mam podobny problem z tym, że mi włączają się awaryjne po odpaleniu auta i przejechaniu jakis 100-200 metrów to wtedy się włączają, a także zaraz po zgaszeniu samochodu. Wyłączyć je mogę dwukrotnie naciskając przycisk awaryjnych.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marcin-e32
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    556
    BMW
    E32 '92 735i
    Skąd
    Poznań
    Witam,

    Na razie działa. Tak jak mówiłem, problem jest ciekawy, bo zmiany występują strasznie nieregularnie i nie jestem w stanie potwierdzić w 100%, ale na razie jest ok. :-)

    Pozdrawiam,
    Marcin

Podobne wątki

  1. [elektronika] E38 735 same włączają się kierunki
    Przez matimoto w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 13:07
  2. [ elektryka] Problem światła awaryjne i wycieraczki
    Przez orzechopcja w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 11:27
  3. [elektryka] Swiatła awaryjne same się załączają.
    Przez Blaster w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-06-2011, 14:08
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 12:24
  5. jak powinny blokować się awaryjne?
    Przez center w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •