Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 433

Wątek: Witam, nowy właściciel E32 "dziadka ze Ślesina"

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    Witam, nowy właściciel E32 "dziadka ze Ślesina"

    Witam wszystkich, z braku czasu trochę zwlekałem z ujawnieniem się na forum ze swoim nowym nabytkiem, ale w końcu udało się znaleźć chwilę żeby napisac parę słów i wkleić kilka zdjęć. Domyślam się, że niektórym osobom auto jest znane, bo poprzedni właściciel był nim na zlocie z Waszego forum.

    Mój nowy nabytek jest w dużej mierze spełnieniem motoryzacyjnych marzeń.

    Jest to E32 750iL z 1990 roku z przebiegiem 158000 km. Historia auta jest dość ciekawa, ponieważ zostało kupione jako nowe w nieistniejącym już ASO BMW Zaborowski przy ul. Bokserskiej w Warszawie i miało dotychczas tylko jednego właściciela. Pierwszy właściciel w nieprawdopodobny sposób dbał o auto dzięki czemu w tej chwili jego stan można określić jednym słowem: powalający! Wsiadając do niego ma się wrażenie obcowania z nowym E32 i w tym co piszę nie ma ani trochę przesady. Lakier jest w 100% oryginalny i zachowany w nienagannym stanie. Rdza jest tematem nieznanym. Skóra we wnętrzu wygląda i pachnie jak nowa. Oczywiście całe wyposażenie wnętrza, elektryka foteli i kanapy itd. działa. W zestawie narzędzi jest nietknięta szmatka BMW. Zamontowana kierownica to dość rzadki model Nardi Woodline z palety akcesoriów BMW. W każdej chwili można wrócić do oryginału montując wielki „kierownik”, bo jest zachowany w idealnym stanie.

    Samochód od nowości do dziś był serwisowany w kilku warszawskich ASO (ostatni oil service w lipcu 2011 przy przebiegu 157000 km) co potwierdza obszerna dokumentacja łącznie z fakturą zakupu samochodu. Wiele pożółkłych już faktur za serwis i zakup części jest jeszcze sprzed demoninacji i opiewa na wiele milionów złotych:) Całe wyposażenie fabryczne, łącznie z obowiązkowymi w tamtym czasie chlapaczami zgadza się z VINem i sepcyfikacją na fakturze zakupu. Auto posiada kilka smaczków charakterystycznych dla lat 90-tych jak np. fabryczne radio przerobione na kieszeń co by go nikt nie ukradł, zaślepione zamki drzwi pasażera i bagażnika (w ASO, jest na to faktura), czy przetłumaczoną na język polski i przepisaną na maszynie instrukcję obsługi. Przez ostatnie 5 lat E32 przejechało zaledwie 13000 km co roku odwiedzając ASO na przeglądy. Poprzedni właściciel należał do osób zapobiegliwych i kupował do auta wiele części i elementów „na zapas”. Wszystko dostałem razem z autem. Wśród nich jest m.in. wydech do V12 (!), hamulce na przód i mnóstwo dupereli typu dysze spryskiwacza. Wszystko oczywiście oryginalne. Całe życie samochód spędził w garażu w którym czystość i porządek były lepsze niż w szpitalu. Do auta dostałem również kilkanaście starych i trochę wyblakłych zdjęć z początku lat 90-tych. Pokazują one to E32 podczas różnych wycieczek po Polsce i Europie.

    Samochód jak widać jest na czarnych tablicach. Są to drugie jego tablice, ponieważ do ok. 1993 roku auto było zarejestrowane w Dziekanowie Leśnym mając inne numery. Niestety przy zmianie właściciela nie da się ich zachować (mimo, że z poprzednim właścicielem mieszkamy w jednej dzielnicy) nad czym bardzo ubolewam. Być może pójdzie w żółte blachy? Z rejestracją longa na zabytek podobno nie ma żadnego problemu, ale ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Jak w każdym starym aucie i tu jest kilka tematów do dopracowania i do naprawy/wymiany, ale mam nadzieję wszystko powoli ogarnąć. Dopieszczanie tak utrzymanej E32 to sama przyjemność. Nie będzie żadnych zmian, tjuningu, gazu, itp. Ogromne tylne chlapacze też zostają. Ma być dokładnie tak jak 21 lat temu. Krzywdy autu na pewno nie zrobię ale pewnie też chętnie czasem zapytam bardziej doświadczonych siódemkowiczów o różne zagadnienia techniczno - eksploatacyjne. U mnie auto nie będzie używane zimą (do tłuczenia cały rok na codzień mam plastika - nie BMW) i odstawiam je na zimowanie w najbliższą sobotę.

    Będę się starał w miarę systematycznie wrzucać zdjęcia E32 do tej galerii.

    Poniżej fabryczna specyfikacja

    Kod typu GC81
    Typ 750IL (EUR)
    Typoszereg E E32 (2)
    Seria 7
    Rodzaj konstrukcji LIM
    Układ kierowniczy LL
    Drzwi 4
    Silnik M70
    Pojemność skokowa 5.00
    Moc 220
    Napęd HECK
    Skrzynia biegów AUT
    Kolor ISLANDGRUEN METALLIC (273)
    Tapicerka SIAMGRAU II BUFFALO (0308)
    Data prod. 1990-04-25

    Składanie Wyposażenie
    Kod

    Nazwa (interfejs)

    Nazwa (ETK)
    S199A EQUIPMENT FOR LEADED FUEL Brak katalizatora
    S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS Sportowe dostosowanie podwozia
    S288A LT/ALY WHEELS Obr. BMW, st. le. spr. krz. 29
    S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu
    S416A SUNBLINDS Roleta przeciwsłoneczna tylna /boczna
    S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
    S430A INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE Lust. wew./zew. z automatyką przyciemn.
    S488A LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera
    S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
    S668A BMW BAVARIA C EXKLUSIV Radio BMW Reverse RDS
    S690A CASSETTE HOLDER Uchwyt kasety
    S850A ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT Dodatkowe napełnienie zbiorn. na eksport
    S945 BERUECKS. PREISABHAENGIGKEIT
    S975 SCHMUTZFAENGER HINTEN

































    Ostatnio edytowane przez qba ; 24-10-2011 o 21:02

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,235
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Bardzo się cieszę, że do nas wróciła! Witam i życzę wielu miłych chwil zarówno przy aucie jak i na forum ;)

    P.S. Nie mogłem się powstrzymać :D
    Zielona, ja, Pan Dziadek i kilku żuli po lewej ;D

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0030.jpg
Wyświetleń:	268
Rozmiar:	97.6 KB
ID:	3635
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 24-10-2011 o 21:22

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar siwymetal
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    708
    BMW
    E65 745i 2001
    Skąd
    Göteborg,Szwecja
    Witam,cacuszko.

  4. #4
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    No nareszcie - czekaliśmy z niecierpliwością :) Witam na Forum :)
    Gra muzyka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Picollo
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    242
    BMW
    e38 2.8i 2000r
    Skąd
    Witnica/lubuskie
    siemka świetny egzęplaż

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    171
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Grudziądz
    Blog
    1
    a ja myślałem że moja ma mały przebieg ;o gratulacje takiej sztuki :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    Witaj! Gratuluję nabytku! E32 750IL to kwintesencja BMW :)
    Podoba mi się kierownica oraz wnętrze przed liftingiem.
    Kolor nadwozia mniej, bardziej pasował by diamondschwarz.
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar ManiacDrifting
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    3,325
    BMW
    E32 735iAL...
    Skąd
    Bikini Dolne
    To auto jest przewspaniałe gdy pierwszy raz je zobaczylem na allegro czy tez widzę je ponownie tu odczuwam wewnętrzne ciepło bardzo się ciesze że trafiają się choć niestety nie liczne tak pięknie utrzymane sztuki Auto w każdym detalu doskonałe i piękne ma to co bym chciał jednak mam jedno ale.
    Chlapacze na tylnym zderzaku których wczesniej nie zauważyłem teraz szybko przykuły moją uwagę.
    Jest to jedyna rzecz która psuje całość myślę że zdjęcie ich było by wielkim + w stronę wizualną.
    Mam nadzieje że nowy właścicielu dalej będziesz przechowywał auto w tak dobrym stanie jak teraz Pozdrawiam!

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M :D


    najbardziej zadbane e32 jakie widziałem

    PS
    Cytat Zamieszczone przez Picollo Zobacz posta
    siemka świetny egzęplaż
    PICOLLO zlituj się prosze Cię
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Witam

    tuczi - super fotka dzięki za umieszczenie.

    Jeżeli chodzi o chlapacze to wiem, że są wątpliwej urody, ale z drugiej strony tak auto wyszło z fabryki, wszystko zgadza się z VIN-em i specyfikacją*na fakturze i chcę to uszanować. Nie mam zamiaru niczego zmieniać w aucie oprócz doprowadzania wszystkiego do ideału. Na tą chwilę udało się ogarnąć drogiazgi - wyrzuciłem kieszeń z radia - teraz jest na równi z deską, nic nie wystaje oraz został załatwiony temat gasnącej tylnej postojówki - winny okazał się zimny lut w przekaźniku. Od jutra zabieram się za konserwację skóry w całym wnętrzu żeby przez zimę nie popękała i aby nadać jej nowe piękno chociaż i teraz jest piękna tylko w niektórych zakamarkach lekko przykurzona:). W piątek jestem umówiony na mycie podwozia i w sobotę jedziemy na zimowanie:)

    Jeżeli chodzi o tematy do załatwienia na wiosnę to kilka rzeczy jest. Największym problemem tego auta jest nierówno pracujący silnik na biegu jałowym po odpaleniu na zimno. O ile przy temperaturze zewnętrznej ok 20 stopni i więcej można na upartego przyjąć że jest ok, o tyle teraz auto chodzi mega nierówno i czasem ma ochotę zgasnąć. Problem trwa do czasu aż złapie trochę temperatury. Pózniej pracuje jak maszyna do szycia i 2 PLN stoi pionowo bez problemu. Wstępna diagnoza wykazała że przepływki są sprawne, podpięcie pod kompa też niczego nie wykazało. Uszczelki pod kolektor też wydają się być ok chociaż ja mimo wszystko je obstawiam. Może winne są czujniki powietrza w dolocie lub jakieś elementy układu zapłonowego? Będziemy badać na wiosnę. A może macie jakieś pomysły co to może być? Ze względu na brak katów nie ma sond i całej elektroniki związanej z oczyszczaniem spalin więc to odpada. Chętnie też się wkręca na obroty i mocy mu nie brakuje - problem dotyczy tylko biegu jałowego.

    Kolejna sprawa to pęknięta przednia szyba, na szczęście mam dojście do nowego oryginału ze znaczkiem BMW w korzystnej cenie więc coś takiego zagości na wiosnę. Poza tym trochę drobiazgów typu drążki i tuleje wahaczy z przodu, naprawa spryskiwacza reflektorów i szyby (najpewniej zatkany), zakup roletek na tylne trójkątne szybki i naprawa lub wymiana silniczka od rolety tylnej bo dziś zaczął hałasować:(

    dorzucam jeszcze kilka fotek



    faktura zakupu



    jeden ze starych rachunków





    zestaw kluczy wśród nich m.in 2 "scyzoryki" i zestaw kluczyków do oryginalnych śrub zabezpieczających do kół, 2 diwajsy do odbezpieczania założonego w ASO immobilisera



    kilka starych zdjęć E32 z poczatku lat 90-tych, jeszcze na pierwszych blachach z Dziekanowa Leśnego i na fabrycznych oponach :D Mam więcej fotek ale ponieważ są na nich ludzie, wrzucam tylko te.











    nowe M70B50 :gun:





    Ostatnio edytowane przez qba ; 24-10-2011 o 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •