Witam ponownie w kiepskich dla mnie okolicznościach :) C.d. problemów z moją 735i, którą na początku tak zachwalałem, niestety radość z bezproblemowej jazdy nie trwała długo, kolejne problemy więc wypada opisać/popytać na forum.

Od jakiegoś czasu przy każdej jeździe (po wykasowaniu), na komputerze pojawiają się takie błędy:

285E VVT-Control unit internal failure
2865 Power supply limit VVT-emergency

Dwa warsztaty zdiagnozowały to jako problemy z modułem Valvetronic, jeden z tych warsztatów chciał zmieniać oprogramowanie w tym module, ale póki co nie mogą tego zrobić, druga firma, u której byłem powiedziała, że problem z padającymi modułami Valvetronica to dosyć częsty problem w tych pierwszych modelach E65 więc sugerowaliby wymianę tego modułu na nowy, nie powiedzieli mi, że to na 99,9% będzie to - koszt modułu w Aso to ponad 1200zł więc wolałbym być pewny.

Objawy to wyskakująca kontrolka silnika, czasami brak mocy, nie przełącza normalnie biegów, po wyłączeniu i ponownym odpaleniu auta jedzie normalnie.

Ten brak mocy i czasami do tego telepanie auta na wolnych obrotach może być też spowodowany innym błędem, który pojawia się sporadycznie, mianowicie błąd katalizatora (wywala go nawet czasami na ekranie nawigacji), jednak ostatnio trochę przegrzałem auto i w chwili obecnej nie wyskakuje ten błąd.

Więc pozostaje mi poczekać na jakieś sugestie, czy te błędy faktycznie wskazują na moduł Valvetronica, czy wymieniać czy co bo już sam nie wiem po tych nie do końca konkretnych diagnozach w warsztatach u mnie w mieście, czy może jechać do Aso, żeby popatrzyli sobie na te błędy.

Jeszcze jedno pytanie, czy te moduły Valvetronic w 735i są identyczne jak w 745i ? Czy mają takie same oprogramowanie itp. W katalogu ta część ma w obu silnikach te same oznaczenia, ale czy po wsadzeniu tego od 745i do mojego 735i nie będzie problemów, coś się nie posypie? Pytam bo jest możliwość zakupu używanego modułu od 745i w celu sprawdzenia tych problemów, ew. zwrot jeśli to nie będzie to.

Czekam więc na info, może ktoś miał do czynienia z takim problemem?

Pozdrawiam,
Marcin