Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Czym zastąpić reduktor Genius Max?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE

    Czym zastąpić reduktor Genius Max?

    Witam,
    Czym zastąpić reduktor Genius Max? Instalacja BRC Sequent 56. Te reduktory są z jakiegoś kiepskiego materiału i wypala je w środku, w końcu zaczynają przepuszczać. I taki właśnie mam problem. Wolałbym wymienić ten reduktor na jakiś inny który będzie kompatybilny z moją instalacją.
    Podejdzie Scorpion GT x 2szt? Podobno przy montażu reduktora innej firmy niż BRC może wystąpić problem z jakimś czujnikiem przy reduktorze. Można to jakoś rozwiązać?
    monster_pl

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    2 x skorpion gt to dobre rozwiązanie , co do czujnika też nie ma problemu przełożysz go ze swojego

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    2 x skorpion gt to dobre rozwiązanie , co do czujnika też nie ma problemu przełożysz go ze swojego
    Dzięki, jutro jadę na zakupy.
    monster_pl

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Ta, i okazuje sie, ze nic nie pasuje do BRC seguent 56. Do BRC pasuje tylko reduktor BRC. Co za szajs. Jutro jade jeszcze w jedno miejsce, moze cos wymysla. Jezeli nie to sam bede musial sie z tym zmierzyc.
    monster_pl

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    co nie pasuje ostatnio koledze wymieniałam , działa lepiej niż oryginalny

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    co nie pasuje ostatnio koledze wymieniałam , działa lepiej niż oryginalny
    Co włożyłeś? Pytam z ciekawości ponieważ kupiłem już oryginał, ale informacja może przydać się na przyszłość.
    monster_pl

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    co te reduktory przepuszczają czyli mam rozumieć że mebramy w nich pękają i może puszczać ciśnienie w układ chłodzenia??

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Ten Genius Max zwana potocznie "cegłą" u gaziarzy. Naczytałem się też, że puszcza bąki do układu chłodzenia.
    Proponowali mi zamiast mojego szajsu w zeszłym roku, ale byłem twardy i kupiłem Niko-300S (ma tłok zamiast membrany) i kazałem sobie toto zamontować. I jestem zadowolony z tego wyboru.
    Nein! Mein Schnitzel!

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,307
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    czyli jak puszcza gaz to po dlugiej jezdzie i odczekaniu jak ostygnie to moge mieć w układzie chłodzenia powietrze??

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Nie. To nie jest powietrze tylko LPG w układzie chłodzenia. Pomijam fakt, że taki bąk jest wybuchowy jak się go wypuści z wody, to robi jeszcze szkody w postaci rozrywania węży wodnych lub chłodnicy, zapowietrzanie (zagazowanie?) się układu chłodzenia oraz przegrzewanie przez to silnika. Nie wspominając o niemożności jazdy na LPG. Zapowietrzony układ sam się tak łatwo nie odpowietrzy. A na pewno nie przez ostygnięcie.
    Nein! Mein Schnitzel!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •