Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Wątek: [E32] Samoistnie otwierający się centralny w 730i ??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    67
    BMW
    E32 730i
    Skąd
    Chełmek

    [E32] Samoistnie otwierający się centralny w 730i ??

    Witam.
    Mam taki problem ja w tytule. Potrafi się otworzyć samoistnie. Czasami po minucie a czasami po kilku godzinach. Nie wiem jak sie za to wogole zabrać. gdzie szukać przyczyny?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Ja obstawiam problemy z centralką zamka - jeszcze w Espero miałem taki problem, że auto otwierało się samo, albo otwierały się tylko jedne drzwi.
    Sprawdź też, czy nie masz gdzieś zwarcia w instalacji oraz "na krótko" działanie każdego z siłowników, gdyż słyszałem, że jakieś zapadki mogą nie wracać na swoje miejsce (nie wiem ile w tym prawdy).
    Sprawdź jeszcze, czy żaden zamek Ci się nie zacina (drzwi, klapa, wlew paliwa), bo wtedy centralny będzie odbijał.
    Powodzenia!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    witam, ja też miałem kiedyś problem z centralnym okazało się że kable w drzwiach w tej gumie od strony kierowcy były ułamane, po prostu zmęczenie materiału od otwierania drzwi, możesz też sprawdzić moduł który znajduje się pod tylną kanapą on odpowiada za centralny zamek szyby i szyber dach najlepiej włożyć drugi i zobaczyć

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Może zabrzmi to dziwnie, ale sprawdź jeszcze instalacje oświetleniową z tyłu: stan kabli, czy nie ma zwarcia, śniedzi, itp. 8/

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez sokół
    Może zabrzmi to dziwnie, ale sprawdź jeszcze instalacje oświetleniową z tyłu: stan kabli, czy nie ma zwarcia, śniedzi, itp. 8/
    Już o tym pisałem wyżej - trzeba przejżeć całą instalację pod względem zwarć, przetarć itp. Koledze auto otwierało się, bo miał usterkę w obwodzie wycieraczek!

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit

    Re: [E32] Samoistnie otwierający się centralny w 730i ??

    Cytat Zamieszczone przez atheo
    Witam.
    Mam taki problem ja w tytule. Potrafi się otworzyć samoistnie. Czasami po minucie a czasami po kilku godzinach. Nie wiem jak sie za to wogole zabrać. gdzie szukać przyczyny?
    Witam, sprawdź mocowanie siłownika w drzwiach kierowcy,przy złym ustawieniu potrafi odbijać samoistnie ,jeżeli przy zamykaniu drzwi słyszysz gruchotanie w drzwiach to masz urwane mocowanie siłownika http://bmwe32.masscom.net/johan/door...k_bracket.html
    jest troszkę dłubania ....
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    366
    BMW
    E32 730i m30b30, e32 740iA 1993r
    Skąd
    Ełk
    Ja mialem podobna sytuację nie pamiętam dokładnie co to było ale rozebrałem boczek drzwi i bylo cos ułamane czy to mocowanie wkładki czy własnie siłownika. połączyłem kątownikiem z blachy zanitowałem i do dzisiaj jest ok:)

  8. #8
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez wilk9585
    Ja mialem podobna sytuację nie pamiętam dokładnie co to było ale rozebrałem boczek drzwi i bylo cos ułamane czy to mocowanie wkładki czy własnie siłownika. połączyłem kątownikiem z blachy zanitowałem i do dzisiaj jest ok:)
    a to ciekawe ;) ,wiem z doświadczenia że nity nie wytrzymują :razz:
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    35
    BMW
    e32 735
    Skąd
    ostrowiec sw.
    Witam. Panowie odpaliłem dziś rano auto, poszedłem do bramy żeby ją otworzyć i wracam do bm, łapię za klamkę a tu okazuje się, że zamki się zamknęły same. Pobiegłem do domu po drugie kluczyki, jakoś udało się otworzyć, wsiadłem i za chwilę powtórka. Z samochodu wysiadałem przez otwarta szybę, bo nie mogłem ani wyciągnąć ani wyszarpnąć rygla? Od czego tak?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BOSS302
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    108
    BMW
    E32 - M60B30 '93
    Skąd
    Kraków
    Witam,
    ja też mam perypetie z tym centralnym zamkiem. Bywa tak że tydzień czasu jest spokój..a potem potrafi się kilka razy w ciągu dnia sama otwierać, na dodatek zazwyczaj załącza się sam alarm fabryczny. Czy to może być walnięty moduł komfortu?? Czy faktycznie patrzyć gdzieś po kablach ?? a może spalona lampka podświetlenia rejestracji ma jakiś wpływ na to?? pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •