Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [ pozostale] Prośba o porade e65 730d czy 740d

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22

    [ pozostale] Prośba o porade e65 730d czy 740d

    Witam szanownych kolegów mam zamiar kupić e65 i waham się czy 730d czy 740d czytałem posty na forum ale chciałbym opinie o tych silnikach i czy 740d jest awaryjny silnik bo chodzą takie opinie ze to nie udany.

  2. #2
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Widac ze za malo poczytales.Ostatnio bylo dosyc duzo o tych silnikach.Poszukaj dokladniej.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    no wlasnie czytalem ale nie wiem dokladnie czy 740 d to dobry wybor ciezko wywnioskowac jakie ma wady i zalety i ile pali w miescie bo glownie w miescie sie poruszam do szybkiej jazdy mam w220 s500 wiec mysle tez o 730d prosze pomozcie koledzy.

  4. #4
    Sam mam 740d i jakoś nic mi się nie przydarzyło, nie ukrywam, że przed kupnem też miałem wątpliwości co do tego silnika wolałem 745. O kupnie zadecydował rozsadek bo trafił się zadbany egzemplarz ale właśnie z tym silnikiem. Po przejażdżce bylem mile zaskoczony kultura pracy i osiągami biorąc pod uwagę, że to diesel :D Co do spalania moja pali w mieście mi średnio 10-13 zależny od jazdy ale w trasie przy spokojnej jeździe okolicy 100km/h można zejść do 6. Jak masz możliwość przejedz się takim autem i sam wtedy ocenisz czy sprosta twoim oczekiwaniom.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    no właśnie mam do kupna 740d i się waham chodzi o silnik czy wadliwy i spalanie waham się miedzy 730d. kusi mnie 740d bo mam w220 s500 ale słyszałem ze 740d to lipa i stad moje zapytania pomóżcie koledzy jakie są wasze szczere opinie?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Wiesz co ja mam A8 4.2 benzyna. Ale miałem okazje jechać kilka razy 3.0d, bo swego czasu szukałem e65. Tak więc w mieście pali 10-11l także pomiędzy spalaniem 3.0 a 4.0 motoru nie ma różnicy. W 3.0 co się doczytałem i obiło mi się o uszy jest bardziej awaryjny od 4.0. Coś tam było z wtryskiwaczami i turbo. Jeśli chodzi o 3.0 osiągi nie ma źle aż tak. Zbierać się zbiera tylko wiadomo nie jak 4.0. Wiadomo u nas ropa jest dość słabej jakości i nawet te wzbogacane też :/
    Ja też się A8 po mieście poruszam i nie ma aż takiej tragedii. Wiadomo jak zaczniesz wciskać gaz i szaleć to skacze do 19-20l, a tak normalnie to jest 14-17l, czyli do opanowania. No a jeszcze pytanie skąd jesteś... też ma na pewno znaczenie.
    Aha a co do kwestii wyposażenia to 3.0d to podstawowa jednostka czyli w standardzie nie wiele jest.... Ale webasto tak:D
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  7. #7
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Przede wszystkim trzeba ustalic co sie rozumie przez slowo MIASTO??
    Miasto typu:Warszawa,Krakow czy WROCLAW??Ja we Wroclawiu z rana czy po 16:00 jade 9km czasem 1,5h!!! I wtedy spalanie jest strasznie duuuuze.A o 22:00 ta sama trasa jade w 10min i spalanie jest niziuuutkie.

    A jak ktos mowi miasto" np: bez obrazy ..jakas miejscowosc 5tys. mieszkancow to spalanie jest inne.Mieszkalem przez miesiac w miesci 10tys i spalanie w e65 735i(fakt ze benzyna) mialem nizsze o okolo 6l niz we Wrocku!!!
    Takze uscislij ile km robisz w ile minut po SWOIM MIESCIE.

    Latwiej by bylo jakbys dokladnioej wypelnil profil.

    Pozdrawiam
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    A poza tym ekonomiczne e65? Hmm jak się coś zepsuje to powodzenia. Dla mnie nie jest to auto na codzień
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    22
    Witam ponownie szanownych kolegów dokladnie chodzi mi o eksploatacje i naprawy czy 740d to awarytjny silnik spalanie podejrzewam nie bedzie wyzsze duzo od 730 d.natomiast drugie pytanie czy 740d jest gieldowo drozszy od 730d czy ceny sa porownywalne. wacham sie nad 740d gdyz znajomi mi odradzaja mowia ze to awaryjny silnik ale zaden z nich nie ma takiego auta wiec te opinie to z plotek dlatego wrocilem sie do was koledzy o poimoc.

  10. #10
    Ja powiem tak ja swój egzemplarz musiałem zapłacić sporo więcej niż cena giełdowa ale są tego plusy, że w czasie eksploatacji nie dokładasz 20tyś. bo przypadkiem sprzedający zapomniał o czymś powiedzieć :D dużo jest bredni i fantazji w opisach autach, najważniejsze są fakty masz faktury serwisowe wpisy w książce w Polsce a nie z kosmosu to już w miarę pochodzenie auta znasz, jeśli chcesz kupić okazje to grubo się zastanów-promocje to tylko w biedronce i tez nie do końca :) w tych czasach moje zdanie-kieruj się rozsądkiem. Fakt faktem po pół roku eksploatacji widzę że ceny strasznie spadają :( A co do awaryjności myślę, ze jak kupisz auto z oryginalnym w miarę nie dużym przebiegiem to nic się nie będzie działo, każdy pisze, że awaryjny ale co niby jest awaryjne nikt nie potrafi powiedzieć. Ja u siebie naftę leje pod warunkiem dobrą i lata jak marzenie. Byłem w stanach po przylocie po półtora miesiąca stania w garażu (akurat w Polsce były niezłe mrozy) odpalił jak w lato :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •