Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: [mechanika] E38 pytania ogolne

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12

    [mechanika] E38 pytania ogolne

    Witam. Jestem tu nowy. Chce zaczerpnac porady....

    Moje pierwsze pytanie...
    Majac 20 tysiecy zlotych kupie bmw e38, nie chodzi mi o super wyposazenie...rocznik 94 bez alufelg bez skor, tylko automat... moze byc porysowany nawet delikatnie... i z przebiegiem ok 250 tys 350 tys:) tak wiem, duza rozbieznosc. silnik 2.8 chcac montowac lpg

    drugie...czy zima wystarczy uzywac opcji P czy trzeba uzywac hamulca recznego...mianowicie chodzi mi o teren plaski, gdzie w samochodzie ze skrzynia manualna, na luzie, samochod sie nie toczy.

    Czy robiac ok 1tys 1.5 tys km miesiecznie...to chyba bedzie max na obecny czas...chodzi mi o wydatek na lpg ...no i czy duzo sie wydaje na czesci...bo nie wiem czy to dokladna prawda, ze nie psuje sie nic....bo zdarzy sie, ze kilku osobom przytrafi sie to samo i juz jest jakas "najczesciej psujaca sie czesc"

    mam pytanie dotyczace skrzynie biegow, a mianowicie chodzi mi o automat...gdzies wyczytalem, na jakims forum...nazwy nie podam. A przeczytalem, ze automat wytrzymuje max 300 tysiecy km(oczywisci jezeli sie o niego dba). Pomyslalem, ze to bzdura...lecz nie jestem przekonany...zawsze automaty kojarzyly mi sie z dluga praca...o ile sie dba o nie.

    jeszcze jedno...jak ksztaltuja sie ceny ubezpieczenia, szukalem kalkulatorow oc, bo tylko takie ubezpieczenie przewiduje...chcac, nie chcac...samochod ma juz ponad 9 lat ...na kazdym kalkulatorze wychodzi mi cos innego...na jednym 1400, a na drugim 5000 ...na jednym nie ma wszystkich modeli silnika, na drugim sa inne wartosci samochodu...jakie skladki placiliscie...dodam jeszcze, ze chcialbym zarejestrowac na siebie, ale jezeli ceny sa tak wielkie...to pomysle o rejestrowaniu samochodu na ojca, ktory ma 60% znizki..i najwyzej na niego bedzie samochod...wkoncu pare zl piechota nie chodzi, prawda?

    na chwile obecana nie mam pytan. moze macie mi cos do powiedzenia...chodzi o sprawy techniczne.

    z gory dziekuje i pozdrawiam- Bartek

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk

    Re: E38 pytania ogolne

    Cytat Zamieszczone przez kethler

    Moje pierwsze pytanie...
    Majac 20 tysiecy zlotych kupie bmw e38, nie chodzi mi o super wyposazenie...rocznik 94 bez alufelg bez skor, tylko automat... moze byc porysowany nawet delikatnie... i z przebiegiem ok 250 tys 350 tys:) tak wiem, duza rozbieznosc. silnik 2.8 chcac montowac lpg
    Bez problemu nawet tu na forum były oferty.. poszukaj w dziale sprzedam jest tu kilku chłopaków zajmujących się sprowadzaniem więc nie wcisną Ci padliny.

    Cytat Zamieszczone przez kethler
    drugie...czy zima wystarczy uzywac opcji P czy trzeba uzywac hamulca recznego...mianowicie chodzi mi o teren plaski, gdzie w samochodzie ze skrzynia manualna, na luzie, samochod sie nie toczy.
    Ja wogóle nie używam ręcznego.. wystarczy P.

    Cytat Zamieszczone przez kethler
    Czy robiac ok 1tys 1.5 tys km miesiecznie...to chyba bedzie max na obecny czas...chodzi mi o wydatek na lpg ...no i czy duzo sie wydaje na czesci...bo nie wiem czy to dokladna prawda, ze nie psuje sie nic....bo zdarzy sie, ze kilku osobom przytrafi sie to samo i juz jest jakas "najczesciej psujaca sie czesc"
    Instalacja wtrysku gazu do 2.8 to ok. 3000-4000 zł. więc sam musisz sobie policzyć.. Części nie są aż tak drogie.. hmm najczęściej psujące się części .. jest może kilka które psują się częście niż inne ale nie ma tragedii.. fakt zawieszenie nie jest może nieśmiertelne ale na naszych drogach to nawet i hummer padnie ;)

    Cytat Zamieszczone przez kethler
    mam pytanie dotyczace skrzynie biegow, a mianowicie chodzi mi o automat...gdzies wyczytalem, na jakims forum...nazwy nie podam. A przeczytalem, ze automat wytrzymuje max 300 tysiecy km(oczywisci jezeli sie o niego dba). Pomyslalem, ze to bzdura...lecz nie jestem przekonany...zawsze automaty kojarzyly mi sie z dluga praca...o ile sie dba o nie.
    Skrzynia jeżeli się o nią dba tzn. wymienia olej jeździ z głową bez driftu.. to przeżyje silnik..

    Cytat Zamieszczone przez kethler
    jeszcze jedno...jak ksztaltuja sie ceny ubezpieczenia, szukalem kalkulatorow oc, bo tylko takie ubezpieczenie przewiduje...chcac, nie chcac...samochod ma juz ponad 9 lat ...na kazdym kalkulatorze wychodzi mi cos innego...na jednym 1400, a na drugim 5000 ...na jednym nie ma wszystkich modeli silnika, na drugim sa inne wartosci samochodu...jakie skladki placiliscie...dodam jeszcze, ze chcialbym zarejestrowac na siebie, ale jezeli ceny sa tak wielkie...to pomysle o rejestrowaniu samochodu na ojca, ktory ma 60% znizki..i najwyzej na niego bedzie samochod...wkoncu pare zl piechota nie chodzi, prawda?

    60% zniżki to powinno być ok. 600 zł. na rok.. max oczywiście.. ja w pzu płacę chyba za TDS`a 540 zł. a jak wiadomo to najdroższa firma.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    witaj:)

    zaczne od pytania pierwszego. sam niedawno kupowalem e38 i powiem Ci ze ciezko jest za takie pieniadze trafic dobry egz. chociaz jesli piszesz welur w najgorszej opcji to moze uda Ci sie trafic za ta cene jakas ladna sztuke pod wzgledem techinicznym. nie jestem pewien ale jakis forumowicz chcial taka gola 7 sprzedac z '94 za niewielkie pieniadze;)
    zreszta co do konkretnych egz. kto ma szczescie w zyciu to i ladny i zdrowy okaz uda mi sie przypolowac:)

    co do silnikow.. ja kupilem 2.8 i raczej zaluje tego.. kolega majac 4.0 mial podobne spalanie ( tak wiem 2.8 ma mniejsze.. ale chyba na tyle male sa roznice ze lepiej miec wiecej mocy -> ale to moje zdanie )

    co do gaz.. u mnie tragedia.. jest to moj trzeci samochod z gazem i tylko w nim jestem zalamany gazem.. ale to pewnie kwestia warsztatu. co do spalalnia to roznie.. powiem szczerze ze mi przelacza sie na gaz dosc dlugo.. wiec i benzynki ciagnie duzo.. a gazu to zalezy.. 2.8 forumowiczom pali 13-16 z tych opinii ktore przeczytalem:)

    co do czesci.. to nie wiem czy tak zawsze jest.. ale ja mam lawine wydatkow, ktore mnie zrzeraja ale ostro walcze;-) glupi akumulator to juz boli kieszen :razz:

    na temat automata sie nie wypowiadam, bo nie mam.. aczkolwiek balem sie kupic bo ciezko dostac dobry stan skrzyni automatycznej;]

    i ostatnie.. ubezpieczenie. wczesniej mialem w hestii i bylem super zadowolony. ale jak mi wycenili oc za bmw to sie zmrozilem:) teraz ubezpieczylem w pzu. z tego co pamietam daja znizke za auto sprowadzane. w sumie mam chyba 40% znizki i place lekko ponad 1000.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    No wlasnie o to chodzi, ze boje sie bubla...dlatego wolalbym od kogos kto dba o samochod w sensie wizualnym jak i technicznym.

    Z natury jestem spokojny, choc czasem lubie na zasniezonej kostce zakrecic kolko:) ale wiem, ze wsiadajac do takiego samochodu czlowiek staje sie spokojnym..190km to nie jest duzo, ale nie jest malo...jezeli chodzi o 2.5 tds..to zbyt mala moc...zeby byla wieksza...to bym sie zastanowil..
    jesli chodzi o cene samego samochodu...to jak nie teraz to za jakis czas bedzie okazja...wkoncu samochody sie starzeja...

    mam jeszcze pytanie...slyszal ktos cos o limicie emisji CO2...z tego co wiem...to kazde e38 bedzie to przekraczac...a placic spora sukme nie bedzie proste:) tak wiec...samochody moga jeszcze potaniec..a ustawa...ma podobno wejsc w styczniu?


    jeszcze dodam:) ze ucieszylem sie ze okolo 600 zl:) juz myslalem, ze bede musial placic ok 4000-5000 tys zl...jak mi wyliczylo:)

    ps. maniakowy...ile wydales na te bmw na zdjeciu? i ile wydajesz na utrzymanie?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    szczerze to wolalbym tds chyba;-) to wolne i to wolne a tu ropke lejesz i sie cieszysz ze spalania;) a tu ani spalania ladnego ani osiagow;] najlepiej to 3.0d aczkolwiek drogie one sa :?

    nawiazujac do tego co napisales o zasniezonej kostce.. nie wiem czy akurat 7 jest do tego dobrym autem;) w pracy latam mniejszymi autami w miescie jak po torze wyscigowym. jednak w swoim jakos tak nawet sie nie chce -> moze po prostu az nie wypada robic tego taka limuzynka

    odp do ps. powiem Ci ze auto + oplaty + wymiana niekotrych elementow zawieszenia + gaz wyszlo mnie duzo za duzo. malo tego. kazdego miesiaca sa ogromne wydatki ;-) w tym np. musze kupic aku i zarniki.. w najgorszym przypapadku dodatkowa jedna z przetwornic :)

    no ale moze po prostu ja mam taki egz i mam duzego pecha ;-) ciagle jest gdzie palca wlozyc.. nie wspominajac o PLN :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    od tej kostki jest e30 335:) hehe lub e36 320:)

    jak juz wspomnialem...to samochod w ktorym sie odpoczywa:) i relaksuje

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    no wlasnie potwierdzam :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez maniakowy
    szczerze to wolalbym tds chyba;-) to wolne i to wolne a tu ropke lejesz i sie cieszysz ze spalania;) a tu ani spalania ladnego ani osiagow;] najlepiej to 3.0d aczkolwiek drogie one sa :?

    nawiazujac do tego co napisales o zasniezonej kostce.. nie wiem czy akurat 7 jest do tego dobrym autem;) w pracy latam mniejszymi autami w miescie jak po torze wyscigowym. jednak w swoim jakos tak nawet sie nie chce -> moze po prostu az nie wypada robic tego taka limuzynka

    odp do ps. powiem Ci ze auto + oplaty + wymiana niekotrych elementow zawieszenia + gaz wyszlo mnie duzo za duzo. malo tego. kazdego miesiaca sa ogromne wydatki ;-) w tym np. musze kupic aku i zarniki.. w najgorszym przypapadku dodatkowa jedna z przetwornic :)

    no ale moze po prostu ja mam taki egz i mam duzego pecha ;-) ciagle jest gdzie palca wlozyc.. nie wspominajac o PLN :D
    moim pierwszym planem byloby zalozenie gazu...zeby instalacja na siebie pracowala i odkladala pieniadze na reszte...potem planowalbym elementy zawieszenia...akumulator to podstawa...sie znajdzie jakis stary zawsze:) 50 zl mniej w koncu

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    huh co do gazu to sie nie wypowiadam bo.. nigdy wiecej :) zawieszenie z tego co ludzie mowia jest dosc kruche i trzeba dbac:) a aku wiadomo rzecz wazna ale do tej lochy wchodzi 90ah ;] nie wspominajac juz o wiekszych silnikach z navi :razz:

  10. #10
    Jak czytam wasze uwagi na temat gazu i 2,8 i na temat problemow to stwierdzam ze

    Chyba nie bylo was przy zakupie swoich wlasnych aut ;)

    Kolega Seba 728i - 100tys przebiegu zrobil osobiscie przy silniku wymienil - czujnik polozenia walka ? membrane powietrza ..

    ja osobiscie swoja - 80tys przebiegu od stycznia - wymienielem 2 cewki + swiece

    Co do instalacji gazowych , nigdy wiecej mowicie .. A ja mowie zawsze i wszedzie :)

    Nie ma co sie oszukiwac panowie , nikt dobrego auta nie oddaje za grosze . Jak sie chce miec cos i nie narzkac trzeba troche dolozyc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •