Witam. Jestem tu nowy. Chce zaczerpnac porady....

Moje pierwsze pytanie...
Majac 20 tysiecy zlotych kupie bmw e38, nie chodzi mi o super wyposazenie...rocznik 94 bez alufelg bez skor, tylko automat... moze byc porysowany nawet delikatnie... i z przebiegiem ok 250 tys 350 tys:) tak wiem, duza rozbieznosc. silnik 2.8 chcac montowac lpg

drugie...czy zima wystarczy uzywac opcji P czy trzeba uzywac hamulca recznego...mianowicie chodzi mi o teren plaski, gdzie w samochodzie ze skrzynia manualna, na luzie, samochod sie nie toczy.

Czy robiac ok 1tys 1.5 tys km miesiecznie...to chyba bedzie max na obecny czas...chodzi mi o wydatek na lpg ...no i czy duzo sie wydaje na czesci...bo nie wiem czy to dokladna prawda, ze nie psuje sie nic....bo zdarzy sie, ze kilku osobom przytrafi sie to samo i juz jest jakas "najczesciej psujaca sie czesc"

mam pytanie dotyczace skrzynie biegow, a mianowicie chodzi mi o automat...gdzies wyczytalem, na jakims forum...nazwy nie podam. A przeczytalem, ze automat wytrzymuje max 300 tysiecy km(oczywisci jezeli sie o niego dba). Pomyslalem, ze to bzdura...lecz nie jestem przekonany...zawsze automaty kojarzyly mi sie z dluga praca...o ile sie dba o nie.

jeszcze jedno...jak ksztaltuja sie ceny ubezpieczenia, szukalem kalkulatorow oc, bo tylko takie ubezpieczenie przewiduje...chcac, nie chcac...samochod ma juz ponad 9 lat ...na kazdym kalkulatorze wychodzi mi cos innego...na jednym 1400, a na drugim 5000 ...na jednym nie ma wszystkich modeli silnika, na drugim sa inne wartosci samochodu...jakie skladki placiliscie...dodam jeszcze, ze chcialbym zarejestrowac na siebie, ale jezeli ceny sa tak wielkie...to pomysle o rejestrowaniu samochodu na ojca, ktory ma 60% znizki..i najwyzej na niego bedzie samochod...wkoncu pare zl piechota nie chodzi, prawda?

na chwile obecana nie mam pytan. moze macie mi cos do powiedzenia...chodzi o sprawy techniczne.

z gory dziekuje i pozdrawiam- Bartek