Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 68 z 68

Wątek: [mechanika] E38 pytania ogolne

  1. #61
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Czarny
    Nie wiem jak 525tds, ale moja 725tds z manualną skrzynią ma do setki w granicach 11s. Fakt rakieta to to nie jest, ale cos za cos... :P
    Co do awaryjności tych silników to powiem tak moja ma teraz niby 150 000 najechane i wszystkie wpisy w książce serwisowej są (a mówie niby bo środek wygląda na więcej niz to co jest na liczniku), i większych problemów z nia nie miałem. Raz tylko ja Mój ojciec jechał do Niemiec to nam się zagrzała i jak sie okazało to poszła pompa wodna i zaciął się termostat. Daliśmy głowice do sprawdzenia i okazało sie ze jest szczelna (tylko na jednym koncu lekko się zagieła pod wpływem temp. na ostatnim cylindrze), została więc splanowana, założona nowa pompa, termostat i uszczelka i narazie jeździ. Oby jak najdłużej.... :medit:

    Pozdrawiam!!!
    Hmm bez obrazy ale dziwnie brzmi to co piszesz, niby nie miałeś z nią wiekszych problemów ale silnik juz rozbierałeś... dam głupi przykład/porównanie, mieliśmy kiedyś od nowości Poloneza 1.6gli ( :) ) i zrobiliśmy nim 200tyś i po za rozrządem, olejami i świecami nic przy silniku nie ruszylem...

  2. #62
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jezdzilem e39 kombi w tds 143km z 98r i wydawalo mi sie ze zony 316 lepiej chodzila

  3. #63
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez kethler
    tak czytam:) to szkoda kasy:) wydac 20 tysiecy i dolozyc jeszcze drugie tyle:) na jakies ewentualne naprawy czy poprawki:) jestem wysoki wiec pomyslalem o tym samochodzie... chcialem jeszcze e36...ale obawiam sie, ze bedzie troche za ciasno...chodzi mi tylko o przod, za kierownica......bo z tylu to ja jezdzic nie bedzie:) ktos ma podobny problem...:)

    co o tym myslicie?
    Mam E36 i 188cm i jest bez najmniejszego problemu - z tyłu przy tym zostaje co nieco miejsca. Ja chcesz kupić E36 to tylko 325, lub 328 w innym wypadku będziesz żałował tak jak ja że to nie jedzie:) A jak kupisz 328 to będziesz żałował że to nie jest 728, więc wybór oczywisty :D

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    120
    BMW
    żadne
    Skąd
    Dąbie
    Hmm bez obrazy ale dziwnie brzmi to co piszesz, niby nie miałeś z nią wiekszych problemów ale silnik juz rozbierałeś... dam głupi przykład/porównanie, mieliśmy kiedyś od nowości Poloneza 1.6gli ( :) ) i zrobiliśmy nim 200tyś i po za rozrządem, olejami i świecami nic przy silniku nie ruszylem...[/quote]

    Może i dziwnie ale w inny sposób nie dalo się sprawdzić czy głowica jest szczelna czy nie, czy może pekła, a poza tym z tego co słyszałem to termostaty lubią sie w tych silnikach czasem zaciąć i to wystarczy żeby sie przegrzała. Więc może wyprostuje to co napisałem: Poza tym nie miałem z nia wiekszych problemów. :P

    Ostatnio mojemu znajomemu zaciął sie termostat w e39 528i. Ale czy tylko termostat poszedł to jeszcze nic nie wiadomo, teraz ma ją jakoś zaprowadzić do serwisu do Poznania, żeby magicy z ASO zrobili co trzeba...

  5. #65
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask

    Smiem zauwazyc ze termostat nie jest elementem dozywotnim silnika- tak wogole to powinien byc wymieniany co 2-3 lata bez wzgledu na to czy dziala czy nie (koszt termostatu- smieszny, a koszt ewentualnej naprawy silnika spowodowanej niesprawnym termostatem kolosalny).

    p.s: osobiscie zmieniam co 2 lata termostat w kazdym aucie- silnik zawsze wlasciwie dogrzany i faza pracy silnika "na ssaniu" zredukowana do wlasciwego minimum ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #66
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez boss740i

    Smiem zauwazyc ze termostat nie jest elementem dozywotnim silnika- tak wogole to powinien byc wymieniany co 2-3 lata bez wzgledu na to czy dziala czy nie (koszt termostatu- smieszny, a koszt ewentualnej naprawy silnika spowodowanej niesprawnym termostatem kolosalny).

    p.s: osobiscie zmieniam co 2 lata termostat w kazdym aucie- silnik zawsze wlasciwie dogrzany i faza pracy silnika "na ssaniu" zredukowana do wlasciwego minimum ;)
    Zgadzam się i ja również zalecam wymianę termostatu i sprawdzenie pompy (najczęściej też wymiana) wodnej co 2 lata to optymalny okres aby uniknąc większych wydatków.
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #67
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    Dziekuje wszystkim za pomoc :) Mam rozwiane watpliwosci:)

    Jeszcze raz wielkie dzieki!

    pozdrawiam z Łomży:)

    i do uslyszenia:)

  8. #68
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    Ja też pomykam 525TDS i raz pompa wody się rozpadła.. tzn. wirnik. Co do TDS`a słyszałem że jak się go przegrzeje to zaraz są problemy z tym silnikiem... A i jeszcze jedno... silnik ten wręcz nienawidzi podchodzenia pod czerwone pole obrotów..

    Osiągi . Mogę tylko powiedzieć o e39.. Miałem kiedyś Omegę mv6 211KM.. stanęliśmy z teściem na światłach i kita.... i powiem że odeszłem go na 500-600metrach tylko o długość samochodu.. więc wg. mnie przyśpieszenie jest zadawalające.. wiadomo powyżej 150 auto trochę słabe ale na trasie średnie spalanie ok. 7l. i nie mówię o prędkościach rzędu 120-130 tylko 190-200, czyli powiedzmy końcowych.. Teraz ostatnio jechałem nią na przegląg i powiem tragedia... :hah: ale po przesiadce z 750 to nawet 735 to muł..

    a i jeszcze jedna sprawa ropy... w Polsce max. 205-210 naprawdę to już z górki... a w Niemczech 220 bez większej zadyszki.. :hah:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •