Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 68

Wątek: [mechanika] E38 pytania ogolne

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    400
    trolu: moze ja po prostu jestem przyzwyczajony do luksusu w kwestii gazu.. wczesniej mialem galanta na wtrysku cieklym ;-) moge smialo stwierdzic ze jezdzil o niebo lepiej niz na benyznie :) tu tego samego napewno nie powiem.. jezdzi jak jezdzi.. mi bemka lepiej na benyznie jezdzi;)

    a dwa ze swoja miales z pewnego zrodla.. nie kazdy ma takie super okazje zeby wiedziec co kupuje:))

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    @ trolu: wiec co bys jeszcze powiedzial na temat 2.8 i gazu...bo jestem ciekawy, chce poznac opinie kilku osob


    dziekuje:)

  3. #13
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    zaczne od konca, za OC place za rok 580zl w 2 ratach po prawie 300zl (bo jak w 2 ratach to cos tam pore zl drozej) a auto ubezpieczone jest w compensie, automatu niemam i juz niechcem miec (jedna skrzynia mi padla w volvo i troszke sie zrazilem) niemam nic do automatu tyle ze jak widze jak malolaci jezdza to tej skrzyni niechcem, chyba ze pierwszy wlasciciel i po servisie, jak masz robic max 15tys km rocznie to wiesz odpusc sobie gaz, ja juz mialem zakladac ale jak policzylem to nieoplaca mi sie poprostu, zona jezdzi do pracy codzien 6km a ma bmw z gazem i poki ona sie przelaczy na lpg to juz pol trasy przejechala, non stop tankujesz i gaz i wache, troszke taniej ale jak ktos robi naprawde malo km to musi sie zastanowic i policzyc, a co do silnka 2.8 to niewiem ale ja wole V-ke najlepiej 3.5, a co do ceny to za 20tys kupisz naprawde fajne ale po dlugich poszukiwaniach :P bo jak ogladalem pare takich 7 za 18tys zl to cieszylem sie jak maly ze mi sie udalo albo inaczj nieudalo sie na taka mine trafic, zawsze proponuje zostawic sobie pare zotych na tz ewentualnosci, a jak nietrzeba zawsze zostanie na kieliszek chleba

  4. #14
    NIe kazdy kupuje z pewnego zrodla ale wiekszosc widzi co kupuje i sprawdza sobie za 150zl pelny pakiet przegladu ... No ale jak komus szkoda to wtedy ma ... co ma ...

    Co do silnika nie mam nic mu do zarzucenia , koszty utrzymania sa blache : )

    Nie oszukujmy sie mam 540i E39 .. do niej jak tygodniowo nie wloze 400-500zl to jestem chory to auto sie ciagle sypie , jak nie membrana w silniku to cos tam jak nie cos tam to cos tam ciagle cos . W moim 2,8 nie mam zadnych problemow , przebiegi robie prawe identyczne na obu autach . Sa spore .. Moje zycie to ciagle jezdzenie , ja zarabiam swoimi autami .


    co do gazu i 2,8 ..

    Ja jezdzilem na mega instalacji za mega kwote i chodzilo gowniano , z tego wzgledu ze nie wiadomo kto to montowal :)

    Teraz zamontowalem sobie ( sam z kolega z fachu ) zbiornik w zapasowke , nowa instalacje STAG 300 - jest to najtansza sekwencja prodkucji polskiej .. Auto w cieple dni nie przekracza mi 15 litrow gazu teraz zima to wiadomo i spalanie wzroslo do 18 przyc iezkiej nodze .
    Z instalacja nie mam zadnych ale to zadnych problemow i smiem twirdzic ze chodzi idealnie .
    Program staga uczy sie od mapy benzynowej . Moje mapy gazowa z mapa benzynowa sa idealnie rowne i nalozone , zadnych strat zadnych dziur nie ma nic . Dla sprawdzenia mojego odczucia dalem znajomemu przejechac sie moim autem i zeby stwierdzil czy mi cos szarpie czy jest slaba i jak mu sie jezdzi .

    On sam posiada E38 728i na 2 vanosach lecz bez instalacji gazowej . Wysiadl po 30Km mowi ze jestem glupi bo chodzi idealnie . Dodalem mu tylko informacje o ktorej ni wiedzial , jezdziles na instalacji gazowej .. Gosciu oslupial :)

    Naprawde zagazowalem juz wiele beemek i wiele E38 i E65 .. Nikt do dzisiaj problemu nie ma .

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    teraz to sie ciesze z tego co napisales:) wkoncu gaz jest tanszy...masz dobrze, bo samochod to Twoja praca, juz nie wnikam co i jak, ale to zmienia fakt:) mnie bylby potrzebny do szkoly(10...5km x2), pracy(ok 20-30 15km x2 zalezy), wakacje(ok 500km w ta i we wte:)) ogole przejazdzki po miscie...zalatwianie spraw...itd ipt

    mam jeszcze pytanie...ile dales za ta polska instalacje?

  6. #16
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Wtrącę się do tematu bo słyszę 2.8 w E38 to mnie śmiech bierze tak wiem były i e34 kombi 1.8 ale co to ma być ?
    Ostatnio sprawdzałem z kumplem spalenie i jego 2.8 jak na miasto to nieporozumienie nie pali wcale mniej... A jazda poprostu męczy...
    Powiem tak jak kupisz 2.8 będziesz później marudził... choć słyszałem już opinie że to i tak "rakieta"....
    E38 ma swoją wagę i praw fizyki nie oszukasz żeby to rozpędzić trzeba mocy... a jak masz mało mocy to robisz to dłużej i musisz dać w efekcie więcej - paliwa jak jesteśmy przy samochodach. Wybór jest twój ale może popytaj co jak się zachowuje ja postawiłem troszkę na opinie z różnych forów i kolegów oraz mechaników (co polecą jaki motorek itd.) dużo też z własnego doświadczenia i nie jestem zawiedziony. Choć można było pokusić się o 5 litrów ale akurat wcześniej trafiłem 4...

    Co do gazu... mity że beemki nie lubią gazu są poprostu śmieszne. Wiem z doświadczenia że mówią to ludzie, którzy np. za 2500 zagazowali V8. Ja mam już trzecią na gazie i złego słowa nie powiem, a miałem M20 zagazowane 2 generacją w e34, później M50 zagazowane 4 generacją w touringu e34 i teraz E38 - M62 też 4 generacja, w sumie jakieś chyba ze 300 tys. na gazie zrobiłem lekko i żaden diesel mnie nie przekona takie jest moje zdanie... :D
    a już na pewno nie TDS jedna z większych porażek bmw... :x

    Postawa to mieć lub dobrze szukać odpowiedniego warsztatu i nie wolno sugerować się ceną to powinno być ostateczne kryterium wyboru "gazownika" ...
    Dreams from Dreams - 7er...

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    12
    2.8 mnie zadowala... , samochod mysle, ze bede mial jakies 4-6 lat. jezeli bedzie mnie satysfakcionowalo to dluzej, jezeli nie...to krocej. ale 190 km mnie wystarcza:)

  8. #18
    Normalnie koszt montazu takiej polskiej instalacji to 3500zl
    Ale instalacja tak ukryta ze nawet otwierajac maske nie widac nic :)
    Butla w zapasowce , wlew pod klapka od benzyny ...


    Mnie sie nie pytaj o koszt bo ja pracowalem w warsztacie i sam montowalem z kolesiem , wiec mnie to kosztowalo 1700zl

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Wtrącę się do tematu bo słyszę 2.8 w E38 to mnie śmiech bierze tak wiem były i e34 kombi 1.8 ale co to ma być ?
    Ostatnio sprawdzałem z kumplem spalenie i jego 2.8 jak na miasto to nieporozumienie nie pali wcale mniej... A jazda poprostu męczy...

    To radze pojechac jego 2,8 do serwisu i ponaprawiac co trzeba ...

    We wroclawiu sa 4szt mi znajome 2,8 gdzie spalanie nie przekracza 13litrow ( benzyny )
    Przepraszam ale czytajac i slyszac takie opinie jak twoje smiac mi sie chce rowniez ...
    Zalezy kto do cego potrzebuje auto , dla mnie E38 sluzy tylko do mojego hobby + zarabiania + satysfakcji posiadania tego auta .. Do katowania i zapierd*** mam 540i i jak ty mi powiesz ze 2,8 pali tyle samo co 4,4 to jestes jeszcze bardziej smieszny .. Bo w 4,4 nigdy nie zszedlem w miescie ponizej 20ltrow jezdzac takim samym stylem co 2,8 gdzie nie przekroczylem 14


    nie ukrywam sam ze nastepne E38 bedzie 750iLale to bardziej rowniez dla satysfakcji i dla nauki , bo 2,8 mam rozgryzione juz 4,4 rowniez , a V12 djest dla mnie jedna wielka zagadka i czyms co mnie przeraza , nie w mocy nie w jezdzie , ale w mechanice :)


    Tak czy inaczej







    Temat rzeka..

  10. #20
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    No trolu jak jeździ każdy kto był na zlocie wie :D
    także 13litrów to mega dobry wynik hehehe
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •