Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [mechanika] Most 750 prośba o szybkie info!!!!!!!!!!!!!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia

    [mechanika] Most 750 prośba o szybkie info!!!!!!!!!!!!!

    Witam padł most w 750i teraz szukam mostu i pytanie brzmi czy w każdej 750i była szpera?????
    Tak twierdzi facet co chce mi sprzedać most.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar tadeo750i
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    27
    BMW
    EX E38 750i :(
    Skąd
    Białystok
    Bzdura z tego co wiem. Kupowałem olej w ASO i po winie wyszło że bez blokady (szpery)...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    należałoby zacząć od faktu,że w BMW nie ma mostów :?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Ciekawostka?!

    TO co w takim razie ma???

    Nie każdy most musi być taki jaki jest w ogólnym pojęciu stosowany, czyli taki jak w FSO Polonez.

    Jest jeszcze coś takiego jak most z niezależnym zawieszeniem - równoległym prowadzeniem kół oraz z półosiami wahliwymi.

    Wracając do tematu, sądzę że nie każde 750 ma "szperę" moje zdaje się tego nie mieć i raczej sprzedawca próbuje cię zmanipulować .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Re: Most 750 prośba o szybkie info!!!!!!!!!!!!!

    Cytat Zamieszczone przez Boltar
    Witam padł most w 750i teraz szukam mostu i pytanie brzmi czy w każdej 750i była szpera?????
    Tak twierdzi facet co chce mi sprzedać most.
    Kolego bmw posiada dyfer- czy dyferencjał, jak wolisz tak sobie mów. Co do szpery to bez przesady ale ja mialem 750 96r i jakoś szpery nie miala, to jest tylko opcja dodatkowa...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez slawek1
    należałoby zacząć od faktu,że w BMW nie ma mostów :?
    Jestem tego samego zdania!!


    To jest forum motoryzacyjne, mylenie śruby z nakrętką może nie razi na forum kulinarnym ale nie tutaj!!!

    Nie każdy dyfer z pod 750 jest przeszperowany, informacje na ten temat podawane są na deklu przy obudowie i zazwyczaj są też zapisane w VIN pojazdu.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    85
    Cytat Zamieszczone przez Honecker
    Ciekawostka?!

    TO co w takim razie ma???

    Nie każdy most musi być taki jaki jest w ogólnym pojęciu stosowany, czyli taki jak w FSO Polonez.

    Jest jeszcze coś takiego jak most z niezależnym zawieszeniem - równoległym prowadzeniem kół oraz z półosiami wahliwymi.

    Wracając do tematu, sądzę że nie każde 750 ma "szperę" moje zdaje się tego nie mieć i raczej sprzedawca próbuje cię zmanipulować .
    posiadanie niezależnego zawieszenia wyklucza jednoznacznie most.BMW ma dyfer jak już kolega wyżej wspomniał i niezależne zawieszenie na wahaczach poprzecznych.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Cytat Zamieszczone przez slawek1
    posiadanie niezależnego zawieszenia wyklucza jednoznacznie most.BMW ma dyfer jak już kolega wyżej wspomniał i niezależne zawieszenie na wahaczach poprzecznych.
    Tak na początek proponuję poczytać trochę o budowie podwozi i nadwozi samochodowych.

    Zacznijmy od: http://autowiedza.republika.pl/waly_i_przeguby.html

    Na początek polecam jeszcze http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/...samochodowych/ dostępne w większości księgarni, zrozumiałe prawie dla każdego, chociaż przeczy to myśli technicznej dotyczączącej mostów wyznawanej przez niektórych forumowiczów, no cóż chyba trzeba otworzyć dział KULINARIA.

  9. #9
    Panowie, temat, choć dotyczy tylnego elementu przeniesienia napędu, nie mówi o nomenklaturze, tylko o pewnym szczególe konstrukcyjnym. Obecne wyjaśnienia chyba są wystarczające. Proszę skupić się na głównym temacie wątku.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Z tego co mi wiadomo w E38/E39 nie było dyfrów ze szperą.

    Wyjątkiem jest E39 M5.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •