Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Gaśnie przy przełączaniu na LPG

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Gaśnie przy przełączaniu na LPG

    Panowie tak na szybko: Ostatnio zdarzyło mi się że auto gaśnie przy przełączaniu z PB na LPG. Głownie dzieje się tak po nocy gdy silnik jest całkowicie wystudzony. Nieraz jak trzymam dużo gazu przy przełączaniu to nie zgaśnie ale strasznie kulawo chodzi |(jak czołg) i w pewnym momencie jak załapie to już chodzi ok. Potem gdy silnik jest rozgrzany problem znika. Od czego zacząć sprawdzanie instalki? Filterki, elektrozawór w reduktorze....co jeszcze?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A to Ty musisz SAM przełączać na gaz? Nie robi tego za Ciebie komputer kiedy reduktor osiągnie odpowiednią temperaturę? O_o

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Oczywiście że przełącza komputer. Skąd wysnułeś taki wniosek że sam przełączam? Jak wskazówka temperatury opuści niebieskie pole to wiem że jak przygazuję powyżej 2,5 tys obrotów to przełączy na gaz. I wtedy jak trzymam dużo gazu to czasem nie gaśnie ale jak trzymam mało to gaśnie od razu a powinien płynnie gładko przełączyć na gaz bez względu na to czy gazuje w tym momencie czy nie...
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Nieraz jak trzymam dużo gazu przy przełączaniu to nie zgaśnie
    Nie chciałem urazić ale stąd. Ja po prostu nigdy nie zauważam tego momentu kiedy się przełącza Pb/LPG.
    Może to być właśnie źle ustawiona temperatura i gaz jest niedogrzany i dlatego gaśnie. No i teraz rodzi się pytanie: czy na rozgrzanym chodzi OK?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nie zauważasz przejścia z PB na LPG bo masz dobrą instalkę ;) Tak właśnie powinno być. Na rozgrzanym silniku jest u mnie wszystko ok, przełącza tak jak powinien. Na zimnym gaśnie ale jak podniosłem maskę to reduktor był już ciepły więc nie wiem :/
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Musisz się podłączyć pod komputer gazowy i zobaczyć jak wyglądają parametry, czy wszystkie czujniki sprawne, czy dochodzi gaz itp. Niestety na odległość ciężko zdiagnozować.


    Koniec niebieskiego pola to tamp. silnika 51,5 st. C - i przy takiej powinien chodzić idealnie. U mnie przełącza się w połowie niebieskiego pola i chodzi idealnie, więc u Ciebie tym bardziej.


    A jaką masz instalację - elektronikę, wtryski, reduktor ?

  7. #7
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    proponuję sprawdzić poziom płynu chłodniczego oraz czy w ogrzewanie reduktora nie jesrt zapowietrzone (przykładając rękę do reduktora) gdy temperatura osiągnie koniec niebieskiego pola. Powinien wtedy być juz ciepławy :)
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    No więc jeśli chodzi o instalkę to tak:
    Reduktor - Diego Silver
    Listwy - Matrix
    Komputer - KME

    Radoshb no właśnie gdy wskazówka osiągnie koniec pola niebieskiego to reduktor jest już ciepły a mimo to są problemy z przełączeniem na LPG. Zauważyłem że zdarza się to sporadycznie bo dzisiaj odpaliłem auto po kilkudniowej przerwie i przełączyło bardzo płynnie i spokojnie. Może powinienem zmienić stacje i wtedy obserwować co się będzie działo? Ma na to wpływ jakość gazu? Bo tam gdzie lałem ostatnio słyszałem o przekrętach gazowych.
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Mam prawie identyczną instalkę tylko zamiast Silvera jest Gold. Wszystko śmiga elegancko. Zresztą u ciebie też w miarę powinno, dopóki nie będziesz mocno używał górnego zakresu obrotów silnika ;) Silver jest przewidziany do mocy max 260KM, a masz ich o 26 więcej...

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Silver jest przewidziany do 260km, a 200km powoduje spadki ciśnienia, które uniemożliwiają prawidłowe działanie instalacji. Więc nie wiem jak to w 4.0 chodzi - no chyba, że nie używasz obrotów powyżej 4tyś.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •