Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Gaśnie przy przełączaniu na LPG

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    No wiem właśnie że Silver jest przewidziany do aut o mocy max 260 km a ja mam ich 286 i powiem szczerze że gdy jeżdżę nie włączając kick downa jest wszystko w porządku. Gdy jednak zapodam pełną moc a obroty rosną powyżej 5 tys obrotów robi się coś w stylu odcinki - auto nie chce dalej iść. Zdarza mi się to niezmiernie rzadko bo do jazdy na co dzień nie używa się kick downa więc można powiedzieć że w ogóle mi to nie przeszkadza. Gdy chcę poszaleć ostro to przełączam na PB a skrzynie biegów na tryb sport i wtedy jest jazda :) Bo nikt mi chyba nie powie że osiągi na gazie są takie same jak na benzolku? Nie wiem jaka musiałaby być i czy w ogóle istnieje taka instalacja gazowa która nie powodowałaby żadnego spadku mocy...

    P.S. A Silvera mam dlatego bo kupiłem już auto z takim reduktorem. Jak się zepsuje to wtedy zmienię na Gold. Gdybym sam zakładał sobie instalkę od razu założyłbym Golda a tak to jak chodzi Silver to już mi się nie chce zmieniać bo i kasy trochę szkoda ;)
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    ja u siebie w 740 mam zrobioną instalację na dwóch silverach i muszę przyznać, że radzi sobie znakomicie.

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez marekzegarek
    ja u siebie w 740 mam zrobioną instalację na dwóch silverach i muszę przyznać, że radzi sobie znakomicie.
    2 sztuki to nie jedna.

  4. #14
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Ja miałem Golda i mimo wszystko przy jazdach testowych po założeniu przełączał w górnych zakresach na Pb :P Po zmianie miedzi idącej od zbiornika z fi 6 na fi 8 problem ustąpił i nigdy nie zdarzyło się by przełączył na Pb :) No chyba, że się skończyło LPG ;D
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Radoshb mi się jeszcze nie zdarzyło żeby przełączyło na PB w górnym zakresie obrotów. Być może moje przewody miedziane są średnicy 0,8 mm :) Ale tego nie wiem bo nie ja robiłem instalkę. Mi jedynie robiło odcinkę, jak zmniejszyłem obroty było wszystko cacy.
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Nie 0,8mm a 8mm ;) A mogło się nie zdarzyć, że przełączyło, bo kiedy się ma przełączać to ustawia gaziarz - i jak założy szajs to ustawia tak, że dopiero jak ciśnienie spadnie do 0 to się przełącza.

  7. #17
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    i jak założy szajs to ustawia tak, że dopiero jak ciśnienie spadnie do 0 to się przełącza.
    Też racja ... U mnie ustawione 0.5 bara przez 0.5 sek. :)

    Trzeba by podjechać do gaziarza, podłączyć pod komputerek i zweryfikować jak jest u Ciebie.
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Oczywiście że chodziło mi o 8 mm a nie 0,8 mm ;) Czeski błąd bo miałem na myśli 0,8 cm hehe. Jak tylko uporam się z klapą bagażnika to podjadę do gazownika i podłączymy pod komputer-zobaczymy co tam pokaże.
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    82
    znajomy mial podobny problem, winne byly zuzyte wtryskiwacze :) zmienil obie listwy, zregenerowal parownik i wszystko wrocilo do normy ;)

    http://bmwmotorsportklub.eu/ lubelski klub BMW

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •