Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Sprawa Sądowa! o naprawę auta.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława

    Sprawa Sądowa! o naprawę auta.

    Sprawa wygląda tak.Mój kolega rozbił mi auto już nie wnikajmy w szczegóły.Jego ojciec zadeklarował się ,że pokryję wszystkie szkody w skutek tego co się stało.Auto w dalszym ciągu nie jest naprawione koszty to już ponad 10000 zł i koleś wymiękł.Nie mam z nim umowy na piśmie ponieważ są to znajomi i myślałem że wszystko potoczy się ok i auto będzie naprawione tak jak należy ale mam pięciu świadków którzy mogli by potwierdzić to,że pan taki i taki zapewniał mi,że pokryję wszystkie koszta bo byli akurat przy tej rozmowie.

    Jakie mam szanse,że moje auto zostanie naprawione tak jak należy?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Adwokat lub Radca prawny i parę pism a jak Nie to tylko sprawa w sądzie - ja tak to widzę, ale zrobisz co uważasz, bo to Twoi znajomi.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    No właśnie chce sprawę w sądzie tak jak w temacie

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen

    Re: Sprawa Sądowa! o naprawę auta.

    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    Sprawa wygląda tak.Mój kolega rozbił mi auto już nie wnikajmy w szczegóły.
    Jakie mam szanse,że moje auto zostanie naprawione tak jak należy?
    To znaczy- Twój kolega prowadził Twoje auto, czy uderzył w nie innym samochodem?

  5. #5

    Re: Sprawa Sądowa! o naprawę auta.

    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Cytat Zamieszczone przez LUKASZWBO
    Sprawa wygląda tak.Mój kolega rozbił mi auto już nie wnikajmy w szczegóły.
    Jakie mam szanse,że moje auto zostanie naprawione tak jak należy?
    To znaczy- Twój kolega prowadził Twoje auto, czy uderzył w nie innym samochodem?
    Jak by uderzył w nie innym autem, to by chyba nie było problemu. OC sprawcy i po sprawie.
    A jak chcesz iść do sądu, to pozostaje tylko znalezienie adwokata, najlepiej specjalizującego się w sprawach motoryzacyjnych :) Większy problem, jak np. kolega zacznie się wypierać że on nigdy tego auta nie prowadził... Ale dobry adwokat ogarnie sprawę.

    Nie lepiej było naprawić auto z AC a ze sprawcą tudzież jego tatą dogadać się na zwrot poniesionych kosztów, typu zwiększona składka AC? A tak wogóle to co on pół przodu urwał że się takie koszta robią?

    Samochodów i kobiet się nie pożycza...
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Nie lepiej było naprawić auto z AC a ze sprawcą tudzież jego tatą dogadać się na zwrot poniesionych kosztów, typu zwiększona składka AC? A tak wogóle to co on pół przodu urwał że się takie koszta robią?
    Nie wszyscy posiadają AC :/
    No morał z tego taki że lepiej nikomu auta nie dawać. A przykre to jest że skoro to są znajomi to kręcą teraz :(
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    jak chcesz iść do sądu, to pozostaje tylko znalezienie adwokata, najlepiej specjalizującego się w sprawach motoryzacyjnych Większy problem, jak np. kolega zacznie się wypierać że on nigdy tego auta nie prowadził... Ale dobry adwokat ogarnie sprawę
    Właśnie,gorzej jeśli kolega będzie robił problemy,tzn. nie przyzna się,sprawa będzie ciągnąć się miesiącami a adwokat będzie tylko zacierał ręce i brał kasę.Dobry zwyczaj nie pożyczaj.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    Wpadł do rowu,on jechał a Ac jeszcze nie miałem bo to było świeże auto moje.

  9. #9
    Napomknąłem koledze prawnikowi o tej sprawie i powiedział, że czy koleś się przyzna, czy nie to sprawa jest spokojnie do wygrania. Wiadomo, że jak będzie kręcił, wypierał się, przekładał terminy rozpraw się itd to się to wszystko przeciągnie, ale prędzej czy później do wygrania. Inna sprawa to późniejsza egzekucja wyroku. Bo skoro nie chcą dalej płacić za naprawę to albo nie mają kasy, albo nie chcą płacić. Jak nie chcą, to pół biedy bo mu komornik siada na koncie, majątku, pensji i po problemie (aczkolwiek to też kilka miesięcy może potrwać). Gorzej jak koleś nie pracuje i nie ma majątku.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    87
    BMW
    EX e38 740i,narazie nie ma ale będzie
    Skąd
    Oława
    Koleś ma firmę więc tylko to że już nie chce płacić.Dzięki,że się interesujecie bo ja mam takie nerwy z braku auta :(.Do tego wszystkiego musiałem kupić drugie auto Seata Ibizę bo nie mam czym jezdzić już po prostu wychodzę z siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •