Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [ pozostale] Ukręcony "Zamek do śrub"

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford

    Post [ pozostale] Ukręcony "Zamek do śrub"

    Witam,
    Zmieniałem dzisiaj koła wszystko szło gładko, zmieniłem sobie dwa z tyłu, zabrałem się za przód, poluzowałem wszystkie śrubki i zabrałem się za odkręcanie tej z zabezpieczeniem no i tu pojawił się problem bo pół tej nasadki(czy zamka do śrub) została w śrubie a drugie pół w kluczu do kół :razz: I tym sposobem mam z tyły 19" a z przodu 16" felgi i wariującą kontrolę trakcji. Dzwoniłem do serwisu, ta końcówka jest na zamówienie i muszę podać jej kod. Nie mam zielonego pojęcia jaki może być kod tej końcówki i gdzie go znaleźć, a jak sprawdzałem w ETK to tam jest ich około 40 !! Wydawało mi się, że we wszystkich e38 są identyczne. Może ktoś mógłby sprawdzić czy ten kod jest gdzieś wybity. Moja nasadka ma 17 - 18 ramion i średnicę ok 13 - 14 mm a wygląda teraz tak :


    Ostatnio edytowane przez cutthr0at ; 28-07-2015 o 11:18

  2. #2
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Kod jest wybity na śrubie która pasuje do tego "zamka", trzeba ją wykręcić i od tyłu jest napisane, to krótki nr np. 14. Jeżeli nie masz takiej śruby na wierzchu (domyślam się, że miałeś tylko 1 a nie 4) to musisz podjechać do serwisu, i na miejscu podpasują.

    Możesz spróbować kluczem typu torx, lub jeżeli jest to stalowa felga i śruba wystaje, to odkręć ją "żabką". Jak jest Alu i śruba schowana to już nie tak łatwo.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    Mogę oddać Ci moją, bo dawno zrezygnowałem z jej usług ;D , ale czy jest taka sama? Jak by co - to na PW dam Ci foto

    ... a tą resztę śruby wykręciłeś ??

  4. #4
    cutthr0at, podjedź do ASO. Na miejscu dobiorą właściwą "złodziejkę". Koszt niewielki (w Wawie płaciłem coś około 18 zł).

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    cutthr0at, podjedź do ASO. Na miejscu dobiorą właściwą "złodziejkę". Koszt niewielki (w Wawie płaciłem coś około 18 zł).
    Nic dodać nić ująć. Jak zgubiłem swoją to skoczyłem do ASO. Pan wyszedł z dwoma walizkami pełnymi różnych antykradzieżowych przejściówek (było ich z 50-60 różnych modeli) i po prostu dobraliśmy właściwą. Była jakoś na drugi dzień do odbioru. Cena tak jak pisał Sylwekk, coś kole 20zł.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar cutthr0at
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    146
    BMW
    735i 99'
    Skąd
    Bedford
    Już mam, a właściwie miałem faktycznie pan w serwisie podszedł z walizeczką dopasował zamówił powiedział, że będzie na 15 i żebym nie musiał jeszcze raz jechać, to oddał mi tą co miał a jak przyjdzie to sobie uzupełni. Wszystko byłoby super tylko że dalej nie mogę odkręcić tej #$%#$ śruby!! We wszystkich kołach idą lekko a ta jedna jedyna ani drgnie!! I znów ją ukręciłem!! Delikatnie mówiąc jestem wściekły. Zamówię jeszcze raz tym razem dwie i zmienię śrubę na normalną bo mam już dosyć. Macie może jakiś "patent" na wykręcenie takiej niepokornej śruby?

    Aha numerek tej końcówki to 32 :-D I przyznam że większość wygląda podobnie.

    Mogę oddać Ci moją, bo dawno zrezygnowałem z jej usług ;D , ale czy jest taka sama? Jak by co - to na PW dam Ci foto

    ... a tą resztę śruby wykręciłeś ??
    Dzięki wielkie ale już mam , co do wykręcenia reszty to z bólem , złamałem 3 wiertła ale wwierciłem się na tyle, że udało mi się wybić końcówkę.

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Aha numerek tej końcówki to 32 :-D
    He he, jeszcze podaj adres :D

    Cytat Zamieszczone przez cutthr0at
    Macie może jakiś "patent" na wykręcenie takiej niepokornej śruby?
    Jeśli masz problem z odkręceniem tego zwykłym kluczem, spróbuj podjechać do jakiegoś warsztatu, który dysponuje kluczem pneumatycznym. Powinno się udać.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Leon740i
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    605
    BMW
    740iA m62b44
    Skąd
    Ząbki
    o ile mi wiadomo dobrze jest uderzyc taka srube jakims mlotkiem od czola
    Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest.

  9. #9
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Oj przechodziłem przez ten temat ostatnio ;faint: rozwiercanie to najrozsądniejsze rozwiązanie... niestety :/
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  10. #10
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Jeśli masz problem z odkręceniem tego zwykłym kluczem, spróbuj podjechać do jakiegoś warsztatu, który dysponuje kluczem pneumatycznym. Powinno się udać.
    no tu troche ciebie poniosło z tym kluczem :) nie da rady przeciez nim odkrecic . od razu ci wyskoczy z tych zabków
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •