Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Grzechotanie na zimnym w m60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    [mechanika] Grzechotanie na zimnym w m60b40

    Witam mam problem z dźwiękiem przypominającym grzechotanie na zimnym silniku tak do 50 * C potem już mniej to słychać. Odgłos dochodzi jakby spod dekla głowicy po stronie kierowcy. Tu jest filmik na którym to słychać, ale na żywo jest to bardziej słyszalne. http://www.youtube.com/watch?v=MNyzj5OVTJM

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Podrzucę do góry, bo nikt się nie kwapi z odpowiedzią.

    Niestety i ja Ci nie pomogę- trudno wyczaić co w trawie piszczy- w każdym razie nie słucha się to za dobrze. Zdejmij pokrywę i oblukaj sprawę- póki jeszcze coś nie strzeliło. Mam nadzieję, że to coś w głowicy, a nie na dole. Naprawdę trudno postawić jakąś diagnozę. Grzechot jest zależny od obrotów- więc możliwe że to rozrząd (w szerokim pojęciu).

    Pozdro

  3. #3
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Może pompa wspomagania się kończy? :?
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Może byc tak możliwość bo jak kupiłem samochód ciekła chłodniczka wspomagania i nie było przez jakieś 10 km płynu bo wyciekł i musiałem tak z 10 km zrobić ale wymieniłem ta chłodniczke i zalałem nowym płynem i wszystko jest w porządku. Z drugiej strony dźwięk dochodzi bardziej z pod pokrywy zaworów i po nagrzaniu się silnika do normalnej temp. pracy ok 95 *C ten dźwięk nie występuje w ogóle.

  5. #5
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Najlepiej przystawić stetoskop i posłuchać gdzie dokładnie to słychać lub kawałek kija przystawić do części a druga stronę do ucha
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,241
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Szklanki? A jaki masz olej mineral, semi czy full?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Odpowiedź jest raczej jednoznaczna - łańcuch rozrządu.


    Dzwięk ten wywołany jest przez rozciągnięty główny łańcuch rozrządu, który dzwoni o zabezpieczenie w przednim deklu rozrządu na wysokości koła zębatego na wale. Dźwięk słychać bardziej pod deklem kierowcy, bo przenosi się on przez obciążoną stronę łańcuch i dlatego taki efekt. Rozwiązaniem jest jego wymiana.


    Jesteś z Krakowa, więc jak coś to mogę to jeszcze na żywo obsłuchać, bo filmik może trochę przekłamywać.

  8. #8
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    U mnie dźwięk klekotania - chrobotania też wskazywał na łańcuch rozrządu, a okazało się, że padło tylne łożysko alternatora.

    Ja podszedłem do sprawy komplexowo -- zrzuciłem cały przód i przyjrzałem się wszystkiemu. To samo radziłem mojemu koledze z Audi A6 (piszczał pasek i przez rok nikt nie umiał tego naprawić). Po zrzuceniu przodu przez mechaniora okazało się, że padło główne koło pasowe. W życiu by inaczej nie znaleźli.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    zdejmij paski i odpal auto na moment, jeśl idzwięk nadal będzie to silnik z przodu rozbieraj aby zobaczyć ten łańcuch. Jeśli dzwięk zniknie... sprawdzaj alternator i inne.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •