Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: [audio] jak podłączyć nie ogri wzmacniacz?

  1. #11
    Obstawiam, że będzie to kabelek w kolorze białym, podpięty do pinu 2 wtyczki bez obrotowej blokady.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez komando
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Jeśli tak, to równie dobrze sam potrafisz znaleźć remote
    Kolego Cursor, myślę ,że kolega pisze wyraznie, prosząc o pomoc, dla Ciebie może to jest oczywiste ale dla niego już nie. Nie wszyscy muszą się znać na wszystkim, dlatego odpowiedzi powinny być jak najbardziej proste i zrozumiałe dla pytającego.Myślę że wystarczyłoby podać kolor przewodu a kolega już by sobie poradził.Dlatego prośba na przyszłość,jak zabierasz głos w danym temacie to staraj się podawać odpowiedzi proste a zarazem szczegółowe. ;)
    Czyli rozumiem, że właściciele 7-er są debilami, którzy nawet nie potrafią miernika użyć?
    Tak by wynikało z twojego postu.

    Jak już Sylwek napisał, podałem najskuteczniejszy sposób, żeby sprawdzić, który to przewód.
    Nie jest żadną filozofią jeden styk miernika podłączyć do masy(chociażby z budy, albo aku, daleko nie ma), a drugim stykiem szukać gdzie mamy napięcie. Później zatrudnić kumpla, który będzie włączać i wyłączać sprzęt, a my będziemy obserwować zachowanie miernika.

    Nie podałem konkretów bo:
    1. U szajboosa jest navi MK3, a kolega ma zupełnie inne audio, więc nie mam pewności czy to, to samo. Z resztą w innym temacie podałem, że podpiąłem się bodajże do białego przewodu(nie pamiętam po prostu, a nie będę rozgrzebywać auta)
    2. Jest WDS online, w którym sobie można sprawdzić schematy.

    Jeszcze niedawno trochę denerwowałem się jak szukałem niektórych informacji(np. zmiana wtyczek do foteli z po na przedliftowe), że chłopaki odsyłają do WDS'a. Teraz im się nie dziwię jak niektórzy wpadają na forum i oczekują gotowca, nie zadając sobie ani odrobiny trudu(bo po co, lepiej zrobić awanturę, bo przecież ja nic nie umiem).

  3. #13
    cursor, nie ma się co denerwować.... Myślę, że niezbędne informacje zostały w tym temacie zawarte. Moim zdaniem lepiej jest dać komuś wędkę, niż podać przyprawioną rybę.

    Inna sprawa, że jeśli ktoś boi się użyć miernika, nie powinien podejmować rękawicy i samodzielnie ingerować w instalację w aucie. Koszt pomyłki może być spory.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    cursor, nie ma się co denerwować.... Myślę, że niezbędne informacje zostały w tym temacie zawarte. Moim zdaniem lepiej jest dać komuś wędkę, niż podać przyprawioną rybę.
    Też jestem tego samego zdania, ale niektórzy są na tyle wygodni, że wolą dostać to drugie.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Inna sprawa, że jeśli ktoś boi się użyć miernika, nie powinien podejmować rękawicy i samodzielnie ingerować w instalację w aucie. Koszt pomyłki może być spory.
    Fakt, w takim razie lepiej oddać to komuś kumatemu.
    Ja jak robiłem audio u szajboosa to byłem świadom, że jak coś zrobię nie tak, to będę krewny szajboosowi BM24, a te tanie nie są ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Czyli rozumiem, że właściciele 7-er są debilami, którzy nawet nie potrafią miernika użyć?
    Tak by wynikało z twojego postu
    Może za mocno powiedziane..... ale co ma jedno do drugiego???czy trzeba się znac na BMW aby nim jeżdzić??? Ja na wielu rzeczach w BMW się nie znam,ale w wielu innych tematach mógłbym Ciebie zawstydzić?? więc te porównania są nie na miejscu... Tak jak pisze kolega Sylwekk ,pohamuj emocje!!! i na przyszłość tak jak prosiłem wyżej. ;)

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Czyli rozumiem, że właściciele 7-er są debilami, którzy nawet nie potrafią miernika użyć?
    Tak by wynikało z twojego postu.
    Kolego według ciebie żeby jeździć 7er-em trzeba być też mega kotem w elektronice? ja rozumiem że nie chcecie podawać gotowych rozwiązań bo takich jak ja jest tysiąc a wy sami dochodziliście do wszystkiego.... to w takim razie zamknijcie dostęp forum dla nowych użytkowników (bo przecież nowi chcą wszystko gotowe i sa debilami). Przepraszam że to mówie ale jeszcze niedawno miałem samochód innej marki i na innym forum ludzie jakoś sie dogadywali i starali się pomóc każdemu jak tylko wiedzieli a tu panuje jakaś dziwna atmosfera.... wyższości starych userów nad nowymi! wszyscy jesteśmy fanami 7er i powinniśmy se radzić a nie stwarzać takich sytuacji do podnoszenia sobie ciśnienia czytając lub pisząc posta! Pozdrawiam
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  7. #17
    Panowie, uważam, że w tym temacie, zostało powiedziane już wszystko i nie wyciągajmy kto, jak, powinień i co!!!Mam nadzieje, że wszyscy się rozumiemy i wzajemnie sobie pomagamy :D

  8. #18
    Dobra. Starczy tych przepychanek.

    Aby jeździć czymkolwiek (również 7er), wystarczy prawo jazdy. Aby wykonywać modyfikacje i naprawy, należy mieć ku temu kompetencje oraz podstawowy zakres wiedzy i umiejętności. No chyba, że auto jest swoistym poligonem doświadczalnym z opcją zniszczenia.

    Prosiłbym raczej o docenienie faktu podania wskazówek, jak osiągnąć zamierzony cel, niż prezentację niezadowolenia z faktu, że przekazane informacje nie wypełniają luki w wiedzy elementarnej.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    rosiłbym raczej o docenienie faktu podania wskazówek, jak osiągnąć zamierzony cel, niż prezentację niezadowolenia z faktu, że przekazane informacje nie wypełniają luki w wiedzy elementarnej.
    Fakt jest doceniony i dziękuje za niego, ale można było powiedzieć odrazu że chodzi o biały kabelek i było by po sprawie! :D

    ------------------------------------------------------------------------------------------------

    koledzy ma ktoś po polsku rozpiskę wtyczek wchodzących do orgi wzmacniacza hifi? zamierzam wpiąć konwerter high-RCA.

    może w końcu założę tą skrzynie i wzmacniacz i będzie po kłopocie!

    Na razie wlutowałem kabelki w radyjko i zrobiłem aux :) dzięki pomocy fotorelacji jednego z kolegów :)




    Edytuj posty
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  10. #20
    Rozpiskę znajdziesz w WDS. Wprawdzie nie po polsku, ale pismo obrazkowe jest na tyle czytelne, że bez problemu można ogarnąć, co z czym jest połączone.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •