Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] Zestaw naprawczy NIVO

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice

    [mechanika] Zestaw naprawczy NIVO

    Może ktoś orientuje się czy są dostępne u nas w Polandzie zestawy naprawcze do nivo?
    Chodzi mi dokładnie o zestaw uszczelek siłownika hydraulicznego, tego co to wygląda jak amortyzator.
    A może ktoś już to robił we własnym zakresie na częściach ogólno dostęnych?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Pytaj tylko w ASO,powinni mieć.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    230
    BMW
    ex e32,e38,e65,obecnie e38 M Sport
    Skąd
    Gdańsk
    Zadzwoń 58 302 56 33-firma Nagengast w Gdańsku,za ok 200zł robią pełną regenerację 1szt

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Właśnie skończyłem regenerację. Potrzeba sprawiła, że w akcie desperacji sam rozebrałem siłownik i uszczelniłem go "domowym" sposobem. Lało z tego elementu w który wchodzi wąż doprowadzający płyn. Operacja okazała się całkiem prosta i po pierwszych testach wszystko gra, zero wycieków i prawidłowa praca siłownika. nie wiem jak długo to pociągnie, ale narazie wielki banan gości na mej gębie.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kolego a jaki jest rodzaj gwintu na wężykach co wchodzi w siłownik(amortyzator), oraz gruszkę(akumulator ciśnienia).
    Byłbym wdzięczny za podpowiedź, chyba że któryś z forumowiczów się orientuje. :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez maciej730
    Kolego a jaki jest rodzaj gwintu na wężykach co wchodzi w siłownik(amortyzator), oraz gruszkę(akumulator ciśnienia).
    Byłbym wdzięczny za podpowiedź, chyba że któryś z forumowiczów się orientuje. :)
    W siłowniku mamy zwykły gwint. Jeśli chodzi o gruchę to nigdy tego nie sprawdzałem. Podejrzewam, że jest tak samo.
    Dodam jeszcze, że tam nie ma żadnych o-ringów. Bierzesz klucz 14 i do dzieła.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Serdeczne dzięki :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Ja u siebie rozwiązałem problem w ten sposób że pojechałem do zakładu który się zajmuje hydrauliką wysoko ciśnieniową i tam dopasowali mi do gruszek i amorów końcówki znormalizowane i zrobili przewody na wymiar koszt ok 80 zł i problem z głowy jak by się mi teraz co kolwiek stało to części mogę kupić nawet w zwykłym sklepie rolniczym a co do uszczelnienia amortyzatorów to ost miałem taki problem i załatwiłem go poprzez wymianę górnego uszczelnienia które dopasowałem z motocykla ( do motocykli jest to łatwo dostępne i są różne rozmiary wiec jest w czym wybierać ) w serwisie nie można tego dokupić bo pytałem powiedzieli ze jedynie cały amor ....
    Kubeł750

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    U siebie rozebrałem ten cały regulator, jest tam taki mechanizm sprężynowy. Odkręca się go wraz z dolną śrubą na klucz 32(naj lepiej nasadowy). Następnie po umieszczenie w imadle trzeba delikatnie tę śrubę Oddzielić od reszty, tak samo - klucz i z wyczuciem w lewo lub w prawo bo cały mechanizm siedzi na wcisk( aby złozyć spowrotem należy mechanizm ułożyć w dwóch miejscach podparcia i delikatnie wbić w trzeci punkt). Teraz klucz 6-cio kątny i 8 jakakolwiek do rozkręcenia ustrojstwa.
    Ważne: po rozkręceniu nie pomieszać kolejności elementów, jest ich sporo.
    Zostało tylko wszystko dokładnie oczyścić, wymienić uszczelkę i podkłądkę(których na pewno nie dostaniemy ), lub po prostu owinąć trochę ten gruby trzpień mechanizmu taśmą silikonową(tak jak ja to zrobiłem) i gotowę.
    Po złożeniu następnie zamontowaniu siłownika i uzupełnieniu płynu czekamy na pojawienie się wielkiego banana na twarzy.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    215
    BMW
    Obecnie brak
    Skąd
    Bydgoszcz
    Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj - czy ktoś mógłby mi podać dokładne wymiary wszystkich uszczelniaczy (uszczeli, jakieś wstawki gumowe, itp.), które występują w całym układzie NIVO. Jak dobrze pójdzie, to mógłbym może załatwić dorobienie całego takiego zestawu. Patrzyłem w RealOem, ale tam nie ma takich elementów zaznaczonych, a ja u siebie nic poza tym rozdzielaczem/regulatorem nie ruszałem.
    Z góry dziękuję!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •