Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Pomocy!!!getriebenotprogramm

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    witam.bylem na kompie i za duzo sie niedowiedzialem,z tego wzgledu ze jestem w niemczech,a moj niemiecki niej est jeszcze perfekt.jak ktos moglby odczytac blad to podaje numer kodu ktory wywalilo na kompie.
    Fehlercode:59
    SYSTEMERKENNUNG:
    -EGS GS.60.0
    jezeli o to chodzi?

    Dodam ze dolkladnie jest tak.odpalam jest wszystko ok niewyskakuje zaden blad,moge przezucac biegi recznie, wszystko jest jak zawsze,ale gdy tylko nacisne pedal gazu odrazu przechodzi w tryb awaryjny.i jade na 3 lub 4biegu.

    Poziom oleju jest ok.!!

    AKUMULATOR TEZ przekladalem,bez zadnych zmian.DALEJ TO SAMO.
    CO JESZCZE MOGLBYM SPRAWDZIC?????:

    Mod; Proszę o edytowanie postów!!!!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Błędy skrzyni jak i tryb awaryjny skrzyni potrafi też sie brać z powodów nieprawidłowej pracy silnika i jego osprzętu np przepływomierz powietrza, przepustnica itp. Sprawdż też błędy silnika pokasuj wszystkie te w silniku i ASB , spróbuj wtedy czy wejdzie w awaryjny. Sprawdz ponownie błędy co wróciło. Ja bym jeszce raz odłączył ten aku na jakąś godz. Moze wszystko się unormuje.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SHOTGUN
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    106
    BMW
    e38 4.4 m62tu
    Skąd
    Białystok

    skrzynka...

    Czesc...moze przedmowca ma dobry pomysl...mozna odlaczyc ponownie od akumulatora...powinien sie przykasowac komp.....jesli sie nie myle...
    SHOTGUN

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok

    Re: skrzynka...

    Cytat Zamieszczone przez SHOTGUN
    Czesc...moze przedmowca ma dobry pomysl...mozna odlaczyc ponownie od akumulatora...powinien sie przykasowac komp.....jesli sie nie myle...
    Przykro mi :ALE to byla pierwsza rzecz ktora zrobilem najpierw.

    Dodam jeszcze odczyty z kompa.
    URSACHE:
    drehzahlfühler Motor oder Abtrieb defekt.
    Kupplung im getriebe defekt.
    W przetlumaczeniu chodzi chyba o to.
    czujnik obrotow jest zepsuty(nie wiem co to ma wspolnego ze skrzynia)
    I COS ZE SPRZEGLEM W SKRZYNI!
    MOZE teraz ktos bedzie wiedzial o co chodzi.pozdrawiam.

  5. #15
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Ostatnio miałem także problem z "Getribe". Komp wykazał błąd czujnika wałka rozrządu orzaz bliżej niezidentyfikowany błąd sygnału na szynie komunikacyjnej. Co zrobiłem??
    Poprosiłem o sprawdzenie wszelkich połączeń elektrycznych na wiązkach dochodzących do skrzyni i skontrolowałem stan oleju w skrzyni (5HP18). Wymieniłem świece (bo już był czas), wymieniłem filtr oleju (prewencyjnie po długiej zimie) oraz wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu. To ostatnie zaskutkowało usunięciem problemu.

    W tym miejscu chcę raz jeszcze podziękować za pomoc i rady AdamowiBMW, Sylwkowi7, SylwkowiK i Urbasiowi :) Skrzynia była i jest ok, a problem leżał po stronie elektroniki.
    Gra muzyka

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Ostatnio miałem także problem z "Getribe". Komp wykazał błąd czujnika wałka rozrządu orzaz bliżej niezidentyfikowany błąd sygnału na szynie komunikacyjnej. Co zrobiłem??
    Poprosiłem o sprawdzenie wszelkich połączeń elektrycznych na wiązkach dochodzących do skrzyni i skontrolowałem stan oleju w skrzyni (5HP18). Wymieniłem świece (bo już był czas), wymieniłem filtr oleju (prewencyjnie po długiej zimie) oraz wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu. To ostatnie zaskutkowało usunięciem problemu.

    W tym miejscu chcę raz jeszcze podziękować za pomoc i rady AdamowiBMW, Sylwkowi7, SylwkowiK i Urbasiowi :) Skrzynia była i jest ok, a problem leżał po stronie elektroniki.
    pozostalo mi szukac dalej przyczyny,jak beda jakies postepy dam znac :medit:

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Tak jak juz pisałem ja bym szukał problemu w elektronice silnika. Dobra diagnostyka i właściwa inetrpretacja błędów Cię ratuje. W sprawnym silniku jak sie np odłączy przpływomierz to skrzynia tez potrafi wejść w awaryjny tryb. Sterownik silnika ze sterownikiem skrzyni współpracują ze sobą i jakie kolwiek problemy związane z pracą silnika (niewłaściwą) potrafią skutkować przejściem skrzyni ASB w tryb awaryjny, a wszystko po to aby nie uszkodzić skrzyni.

  8. #18
    Początkujący Użytkownik Awatar Jordan23
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    35
    Hej . Wazny jest moment właczenia trybu awaryjneg. Jezeli dzieje sie tak w czasie jazdy to sprawa jest powazna a jak podczas odpalania to na 99% to niski prad rozruchu czyli akumulator.... Ja mialem podobny problem ...po rozruchu przy probie wlaczenia D
    wlączał sie tryb awaryjny i to dość czesto , moj mech. poradził zmiane akumulatora. Zrobiłem tak i od tej pory wszystko jest OK. Pozdrawiam

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    251
    BMW
    e66
    Skąd
    bialystok
    Cytat Zamieszczone przez Jordan23
    Hej . Wazny jest moment właczenia trybu awaryjnego. Jezeli dzieje sie tak w czasie jazdy to sprawa jest powazna a jak podczas odpalania to na 99% to niski prad rozruchu czyli akumulator.... Ja mialem podobny problem ...po rozruchu przy probie wlaczenia D
    wlączał sie tryb awaryjny i to dość czesto , moj mech. poradził zmiane akumulatora. Zrobiłem tak i od tej pory wszystko jest OK. Pozdrawiam
    zawsze kiedy odpalam auto wygada to wszystko normalnie,gdy sprawdzam bledy na zegarach pisze tylko zebym dolal wody do spryskiwaczy,nie ma bledu awari skrzyni tak jakby sam sie usowal po wylaczeniu silnika. Gdy wrzucam D jest wszystko ok.gdy puszcze hamulec auto sie nie toczy,jak to bywalo zawsze,jakby bieg nie wszedl, wtedy naciskam gaz i auto w ogle nie rusza i w tym czasie skrzynia przechodzi w tryb awaryjny. CO DO AKU; MA DOPIERO NIECALY ROK. Ale zamienialem juz i dalej to samo.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 08-05-2011 o 21:36

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    93
    BMW
    E38 740i / 750i
    Skąd
    Bydzia
    No to i ja sie tu dołączę. Kolego przerabiam ''getribe'' po raz 3 (auto mam 6mscy) :P
    U ciebie na 90% padł konwerter(jezeli wrzucisz D i nie przechodzi w tryb awaryjny). Możesz spróbować zrobić adaptacje sterownika. U mnie jednak skończyło sie tym razem na rozszczelnieniu kosza w konsekwencji zablokowaniu skrzyni i zmieleniu dyfra 8/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •