Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [audio] wzbudzanie i usypianie nie orgi wzmacniacza

  1. #11
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Do wzmacniacza w bagażniku przeważnie idzie biały kabel z 12V po przekręceniu kluczyka...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  2. #12
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Do wzmacniacza w bagażniku przeważnie idzie biały kabel z 12V po przekręceniu kluczyka...
    A dokładnie po włączeniu radia.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida
    sylwekk, więc najlepiej byłoby się wpiąć pod ten właśnie kabel ;)

    Rozwiązałoby to problem głośniejszego słuchania bez włączania zapłonu :D

  4. #14
    Źle napisałem (tj. nieprecyzyjnie). Zapłon musi być włączony, aby włączyć radio. Radio uruchamia wzmacniacz podając 12V właśnie na ten biały kabelek. Wzmacniacz pozostaje pod napięciem cały czas, ale jest wzbudzany do pracy takim nisko prądowym sygnałem.

  5. #15
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Do wzmacniacza w bagażniku przeważnie idzie biały kabel z 12V po przekręceniu kluczyka...
    A dokładnie po włączeniu radia.
    A jak można mając przekręcony kluczyk wyłączyć radio i sprawić by na białym kablu nie było napięcia?

    Pytam ponieważ założyłem niefabryczny wzmacniacz i pojawiły się na głośnikach pewne zakłócenia dzięki którym wiem kiedy wzmacniacz jest włączony poprzez ów biały kabel i nie udało mi się go wyłączyć w żaden inny sposób jak przekręcając kluczyk na pozycję 0.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    A jak można mając przekręcony kluczyk wyłączyć radio i sprawić by na białym kablu nie było napięcia?
    Przytrzymaj chwilkę wciśnięte pokrętło od głośności.

    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    wzmacniacz jest włączony poprzez ów biały kabel
    Mam nadzieję, ze nie jest to teraz główne zasilanie do wzmacniacza. Ten kabel ma tylko aktywować pracę wzmacniacza.

  7. #17
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    wzmacniacz jest włączony poprzez ów biały kabel
    Mam nadzieję, ze nie jest to teraz główne zasilanie do wzmacniacza. Ten kabel ma tylko aktywować pracę wzmacniacza.
    Naturalnie jest tylko włączany sygnałem z tego kabla ;) Zasilanie oczywiście jest niezależnie poprowadzone bezpośrednio z akumulatora kablem o przekroju 20mm2 z osobnym bezpiecznikiem 30 cm od akumulatora.

    Muszę chyba dołożyć jeszcze jakiś kondensator bo przy troszkę głośniejszej muzyce zauważyłem delikatne przygasanie podświetlenia zegarów :/
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Do wzmacniacza w bagażniku przeważnie idzie biały kabel z 12V po przekręceniu kluczyka...
    A dokładnie po włączeniu radia.
    A jak można mając przekręcony kluczyk wyłączyć radio i sprawić by na białym kablu nie było napięcia?

    Pytam ponieważ założyłem niefabryczny wzmacniacz i pojawiły się na głośnikach pewne zakłócenia dzięki którym wiem kiedy wzmacniacz jest włączony poprzez ów biały kabel i nie udało mi się go wyłączyć w żaden inny sposób jak przekręcając kluczyk na pozycję 0.
    Nie wiem czy mając Navi da się to wyłączyć. Ten przewód wzbudza zapewne też tuner TV, czytnik itp. po to, żeby chociażby sam BC działał.

  9. #19
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Nie wiem czy mając Navi da się to wyłączyć. Ten przewód wzbudza zapewne też tuner TV, czytnik itp. po to, żeby chociażby sam BC działał.
    A tego nie sprawdzałem..... W sumie, jeśli masz uruchomiony BC, ale nie oglądasz TV i nie nawigujesz, a radio jest wyłączone, to teoretycznie wzmacniacz nie musi pracować.... Trzeba sprawdzić organoleptycznie, jak to się zachowuje.

  10. #20
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Nie wiem czy mając Navi da się to wyłączyć. Ten przewód wzbudza zapewne też tuner TV, czytnik itp. po to, żeby chociażby sam BC działał.
    A tego nie sprawdzałem..... W sumie, jeśli masz uruchomiony BC, ale nie oglądasz TV i nie nawigujesz, a radio jest wyłączone, to teoretycznie wzmacniacz nie musi pracować.... Trzeba sprawdzić organoleptycznie, jak to się zachowuje.
    Mając wyłączone radio, na białym przewodzie cały czas jest napięcie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •