Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Lubelskie - spot świąteczny

  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez Bezi
    Bardzo udany widze spocik ..wielkie gratki :d

    Mam pytanko?: o co biega z oponamio u Adasio? z przodu mial 275?a z tylu 245?
    dokładnie tak



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  2. #22
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    I jak ADASIO się lepiej jeździ, 275 z przodu czy z tyłu? ;D dalej jestem w szoku że takie gumy się mieszczą w E66 i nie obcierają
    Jazda podobna tylko coś mnie troszkę bardziej telepało a teraz jest idealnie
    a obcierać nic nie obcierało czyli można od biedy 275 na przód i z 315 z tyłu
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #23
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    Bezi napisał/a:
    Bardzo udany widze spocik ..wielkie gratki :d

    Mam pytanko?: o co biega z oponamio u Adasio? z przodu mial 275?a z tylu 245?


    dokładnie tak
    Adasio buhaha kto Ci tak zalozyl...sorry za smiech ale jeszcze sie nie spotkalem z czym takim...w sumie czlowiek cale zycie sie uczy :D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  4. #24
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez Bezi
    Adasio buhaha kto Ci tak zalozyl...sorry za smiech ale jeszcze sie nie spotkalem z czym takim...w sumie czlowiek cale zycie sie uczy :D
    no założył mi to mój kochany wulkanizator co zawsze mi opony przekłada tyle że w poprzedniej e38 miałem identyczne opony a tu są tył szersze przód węższe - ja mu nie powiedziałem bo sądziłem że się połapie on założył ja nie zwróciłem uwagi siadłem w autko i na gaz i dopiero w Zwierzyńcu mi kolega zakomunikował że mam na odwrót oponki ale już poprawione są - PODRÓŻE KSZTAŁCĄ :hah:
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #25
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    ..ładna biała ;) a z tymi mandatami to poważnie można taki "zarobic" stojąc obok odpalonego auta???? 8/ 8/

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    34
    Według prawa drogowego, kierowca jest zobligowany do nie opuszczania pojazdu gdy silnik jest uruchomiony. Stwarza to niebezpieczeństwo, że auto może samo ruszyć do przodu, tyłu, czy stoczyć się z pochyłości. Nawet jeżeli stoisz przy drzwiach kierowcy, a auto ruszy to w stresie możesz nie wskoczyć do auta i odpowiednio szybko zareagować ;)


    Mam nadzieje, że kiedyś tą białą perłę zobaczę na żywo :D
    wszystko co napiszę jest to tylko moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać, co w pełni rozumiem.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez patryksok
    Stwarza to niebezpieczeństwo, że auto może samo ruszyć do przodu, tyłu, czy stoczyć się z pochyłości
    Ale w automacie to przecież niemożliwe jak masz na "P" ,zresztą w manualu też bieg się raczej sam nie wrzuci i auto nigdzie nie pojedzie.A jakby auto stało na "N" z wyłączonym silnikiem to też by mandat był???? Potencjalnie większe prawdopodobieństwo przemieszczenia się bez kierowcy.Następna durnota z wielu durnot w naszym kraju.
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    34
    To wcale nie durnota, tylko zapobieganie. Gdy auto stoi nawet na N układ napędowy nie pracuje, nie ma aż tak dużego ryzyka niż w przypadku auto jest odpalone. Z odpalonym silnikiem ryzyko jest kilku krotnie większe. Nigdy nie wiadomo czy nie dojdzie do jakiejś usterki, elektrycznej czy mechanicznej i auto ruszy samo z siebie. Więc...sam sobie odpowiedz na zadane przez siebie pytanie...dostałeś kiedyś mandat gdy zaparkowałeś auto i zostawiłeś na neutralnym biegu? Lub zostawiłeś auto na neutralnym na pochyłości bez zaciągania ręcznego? Nie, dla mnie koniec tematu. Poza tym co to za kapitan który opuszcza stanowisko dowodzenia? ;)
    wszystko co napiszę jest to tylko moje zdanie i nie każdy może się z nim zgadzać, co w pełni rozumiem.

  9. #29
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytuję książkę "Prawo o Ruchu Drogowym - Komentarz" autorstwa Ryszarda A. Stefańskiego, wyd. LEX:
    "Kierujący może wyjść zza kierownicy i stać przy pojeździe z uruchomionym silnikiem; zabronione jest bowiem oddalenie się od niego."

    Najważniejsza sprawa to interpretacja: trzeba zwracać uwagę, że to nie było "oddalenie się", a "opuszczenie pojazdu" i że nie "postój" a "zatrzymanie". No chyba że staliście więcej niż 1 minutę, bo wtedy Art. 60 p. 3:

    Kod:
    Art. 60.
    [...]
    2. Zabrania się kierującemu:
       1. oddalania się od pojazdu, gdy silnik jest w ruchu,
       2. używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem,
       3. pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym; nie dotyczy to pojazdu wykonującego czynności na drodze
    A postój jest tu:
    Kod:
    Art. 2.
    [...]
       30. postój pojazdu - unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę;
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #30
    Cytat Zamieszczone przez patryksok
    To wcale nie durnota, tylko zapobieganie. Gdy auto stoi nawet na N układ napędowy nie pracuje, nie ma aż tak dużego ryzyka niż w przypadku auto jest odpalone. Z odpalonym silnikiem ryzyko jest kilku krotnie większe. Nigdy nie wiadomo czy nie dojdzie do jakiejś usterki, elektrycznej czy mechanicznej i auto ruszy samo z siebie. Więc...sam sobie odpowiedz na zadane przez siebie pytanie...dostałeś kiedyś mandat gdy zaparkowałeś auto i zostawiłeś na neutralnym biegu? Lub zostawiłeś auto na neutralnym na pochyłości bez zaciągania ręcznego? Nie, dla mnie koniec tematu. Poza tym co to za kapitan który opuszcza stanowisko dowodzenia? ;)
    Ja rozumiem że przepisy i w ogóle i że wypadało by je przestrzegać choćby nie wiem jak durne były, ale podaj mi jakiś przypadek, kiedy to auto samo sobie wrzuciło bieg i odjechało. Równie dobrze można powiedzieć że może wystąpić usterka elektryczna i auto samo się uruchomi, wrzuci bieg i odjedzie. Więc można by w prawie o ruchu drogowym nakazać każdorazowo po wyłączeniu silnika zabieranie ze sobą akumulatora. Czy auto jest włączone, czy nie, jak ma zaciągnięty ręczny (o ile jest sprawny), to nigdzie samo nie pojedzie. Poza tym stwierdzenie "oddalenie się od pojazdu" jest trochę nieprecyzyjne. I każdy może sobie to na swój sposób interpretować, czy oddaleniem się jest stanie 20 cm od drzwi, czy może 2 metry czy 80 metrów... Jak się zatrzymam na parkingu żeby sobie wyjąć kanapkę z bagażnika to też dostanę mandat? Nie wydaje mi się żeby się wtedy oddalił od pojazdu

    Myślę że skoro Roberto stał przy aucie to w odniesieniu do tego:

    [quote="hatecraft"]Cytuję książkę "Prawo o Ruchu Drogowym - Komentarz" autorstwa Ryszarda A. Stefańskiego, wyd. LEX:
    "Kierujący może wyjść zza kierownicy i stać przy pojeździe z uruchomionym silnikiem; zabronione jest bowiem oddalenie się od niego."

    panowie policjanci wykazali się tylko i wyłącznie nieznajomością prawa :] A najsmutniejsze jest to, że nawet nie opłaca się nie przyjmować takiego mandatu. Jeździć po sądach na drugi koniec polski o głupie 50zł... Albo robią to świadomie nabijając sobie budżet, bo wiedzą że nikt o te 50zł do sądu nie pójdzie
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •