Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] Alarm

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [ elektryka] Alarm

    Witam od pewnego czasu mam problem a mianowicie gdy zamknę auto to czasem potrafi się włączyć alarm sam auta nikt nie dotyka ani nic co to może być?? Auto to e38 740 94r .

  2. #2
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Sprawdź wyłącznik pod maską, zamknij auto poczekaj ąż się uzbroi i podnieś lekko maskę po stronie wyłącznika, jeżeli się włączy to znaczy że trzeba go wyregulować.
    Częsta przyczyna i prosta do wyeliminowania.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez lockbud
    Sprawdź wyłącznik pod maską, zamknij auto poczekaj ąż się uzbroi i podnieś lekko maskę po stronie wyłącznika, jeżeli się włączy to znaczy że trzeba go wyregulować.
    Częsta przyczyna i prosta do wyeliminowania.

    A możesz to opisać jakoś dokładniej jak mam do zrobić gdzie jest ten włącznik itd??

  4. #4
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    stachu0505 to jest taki odbojnik na pasie przednim nad lampa z lewej strony
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  5. #5
    Jeśli dobrze kojarzę, to włącznik alarmu jest gdzieś przy przedniej krawędzi maski, o ile dobrze pamiętam koło któregoś z zamków. Taki zwykły dzyndzel co go można nacisnąć i się chowa o jakieś 1,5cm. Tylko nie pamiętam czy jest przy prawym czy przy lewym zamku, ale to sobie już sprawdzisz. Zamknij auto, poczekaj aż się alarm uzbroi i spróbuj ciągnąć do góry maskę mniej więcej w tym miejscu co jest ten włącznik. Jeśli zacznie wyć, to znaczy że trzeba wyregulować jego wysokość. Aczkolwiek jest to tylko jedna z możliwości. (te czujniki pod maską są chyba najczęstsza przyczyną wycia alarmu). Ja się męczyłem trochę ze swoim alarmem, bo też potrafił się czasem sam z siebie włączyć. Na kompie pokazywał mi błąd komunikacji modułu w drzwiach kierowcy (ten panel od szyb i lusterek) a jakimś tam inszym modułem czy sterownikiem za schowkiem pasażera. A wszyscy mi mówili że to na bank maska :P Tak więc u Ciebie też by nie zaszkodziło podpięcie do kompa. A najlepiej skasowanie błędów i poczekanie aż znowu zacznie wyć i wtedy odczytania co go spowodowało :) Możliwości jest kilka: czujniki w drzwiach, masce, klapie, czujnik w środku, czujnik przechyłu, z tego co wiem to bywały też czujniki przy szybach i ponoć przy tej trójkątnej lubiło się coś rozłączyć. Tak jak pisałem, zacznij od maski, bo to najczęściej pada, a jak nie pomoże to komp.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    U mnie wyłącznik jest z prawej strony(strona pasażera) mały prostokątny z kwadratowym bolcem który wciska maska jak ją zamykasz.
    Nie są to okrągłe odbojniki którymi regulujesz położenie maski, można się pomylić, ale do wyłącznika dochodzi od spodu instalacja, znajdziesz na bank.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    Zwróć uwagę czy samoczynne włączani alarmu zdarza się niezależnie od miejsca parkowania, czy może zdarza się to tylko w jednym miejscu.

    Zauważyłem że silne pole elektromagnetyczne wzbudza alarm.
    Przykład
    Chłopaki w radiowozie zatrzymali się obok mojego auta i załączyli stację (radio) , alarm w moim aucie też się włączył.
    P.S.
    Kompletnie nie byli zdziwieni.

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •