Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [opony] co sądzicie o tych oponach?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków

    [opony] co sądzicie o tych oponach?

    Znalazłem takie opony na moje 18` w bardzo atrakcyjnej cenie oczywiście nowe!
    co wy na to? Rotalla 235/50/18 poniżej link.

    http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...132&sowigan=So

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    A co to za firma ??
    Gdzie to robią ??
    Z jak bezsensownej gumy musi to być ,że 18" tylko tyle kosztuje ??
    Odważył byś się na tym lecieć 200km/h ??

  3. #3
    Vip Vip Awatar NoVy
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    495
    BMW
    Było : E38 2.8 iA/ Było : E32 4.0 V8/ Obecnie : ///M3 e46
    Skąd
    Wrocek City / Southampton
    Ja osobiscie nie ryzykowal bym zakupu tych opon poniewaz nie wiadomo co to za firma i z jakiej gumy jest to zrobione raczej wolal bym zakupic uzywki z dobrym bieżnikiem jakiejs renomowanej firmy np: Continental , Bridgestone lub Michele !!!


    Pozdrawiam i zastanow sie czy warto bo te nowe gumy moga starczyc tobie tylko na 1 sezon a tak bywa z no name firmami ;)
    Wieśniactwo to stan umysłu nie miejsce zamieszkania .........

  4. #4
    Maciej Vip Awatar sennapowieka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    3,296
    BMW
    ORIENT
    Skąd
    O N A
    ... ale jak już bardzo je chcesz kupić to zadaj sprzedawcy podstawowe pytanie:

    Z którego roku się te opony ?
    Pewność na każdym kilometrze ...

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez sennapowieka
    Z którego roku się te opony ?
    I czy przy jakimkolwiek defekcie podlegają gwarancji (np rozwastwianie się, purchle po bokach itp)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    koledzy opony te nie sa starsze niz produkcja 2009 i do tego jest dwa lata gwarancji, produkcja chinska, firma pewnie tez, wskaznik predkosci do 270km.h i skoro je sprzedaja w europie a dokładnie ida z niemiec to nie wydaje mi sie zeby nie spełniały norm EU. bede miał oponki to dam znać jak sie prowadzi itp.... a co do bierznika to podobny do contisport continentala, ps ostatnio widziałem dunlop (made in china) także juz mit o chinskich produktach idzie w zapomnienie skoro wiele firm własnie tam sie przenosi.
    To jest tylko kwestia czasu ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    90
    BMW
    BMW e32
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko
    koledzy opony te nie sa starsze niz produkcja 2009 i do tego jest dwa lata gwarancji, produkcja chinska, firma pewnie tez, wskaznik predkosci do 270km.h i skoro je sprzedaja w europie a dokładnie ida z niemiec to nie wydaje mi sie zeby nie spełniały norm EU. bede miał oponki to dam znać jak sie prowadzi itp.... a co do bierznika to podobny do contisport continentala, ps ostatnio widziałem dunlop (made in china) także juz mit o chinskich produktach idzie w zapomnienie skoro wiele firm własnie tam sie przenosi.
    Ale renomowane firmy przenoszą też tam swoje standardy, a nie puszczają wszystko co się wyprodukuje ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez kmieciu1
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko
    koledzy opony te nie sa starsze niz produkcja 2009 i do tego jest dwa lata gwarancji, produkcja chinska, firma pewnie tez, wskaznik predkosci do 270km.h i skoro je sprzedaja w europie a dokładnie ida z niemiec to nie wydaje mi sie zeby nie spełniały norm EU. bede miał oponki to dam znać jak sie prowadzi itp.... a co do bierznika to podobny do contisport continentala, ps ostatnio widziałem dunlop (made in china) także juz mit o chinskich produktach idzie w zapomnienie skoro wiele firm własnie tam sie przenosi.
    Ale renomowane firmy przenoszą też tam swoje standardy, a nie puszczają wszystko co się wyprodukuje ;)
    hm... założe opony i bedziemy wiedziec czego sa warte... ale słyszałem ze to idzie wszystko z jednej fabryki, pewne jest to ze kupując opony firmowe napewno płacimy za marke, z ta produkcja to można porównac ze w PL na fiacie produkuja fiata i forda....
    a np opony polskiej produkcji? debica, kormoran itp... w azji nikt tego nie slyszal nigdy i zadaje sobie podobne pytanie jak my co to za firma itp.... wiadomo mowimy tu bardzo ogólnie :D praktyka pokaze :) ( a tu za rok wszyscy na chinskich beda smigac heheh) :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez kmieciu1
    Cytat Zamieszczone przez mogewszystko
    koledzy opony te nie sa starsze niz produkcja 2009 i do tego jest dwa lata gwarancji, produkcja chinska, firma pewnie tez, wskaznik predkosci do 270km.h i skoro je sprzedaja w europie a dokładnie ida z niemiec to nie wydaje mi sie zeby nie spełniały norm EU. bede miał oponki to dam znać jak sie prowadzi itp.... a co do bierznika to podobny do contisport continentala, ps ostatnio widziałem dunlop (made in china) także juz mit o chinskich produktach idzie w zapomnienie skoro wiele firm własnie tam sie przenosi.
    Ale renomowane firmy przenoszą też tam swoje standardy, a nie puszczają wszystko co się wyprodukuje ;)
    Myślę że byłbyś zaskoczony. Kolega swego czasu odbierał towar z Chin dla jakiegoś importera (sprawdzał czy to co na papierze to i w kontenerze), i wyobraź sobie że były to tarcze hamulcowe. Co jeszcze ciekawsze w tej samej fabryczce tłukli tarcze dla kilku producentów-importerów europejskich. Tylko kartonami się różniły. I to marki uznawane za najwyższą półkę. Zdziwiony? A potem ktoś się cieszy że kupił na Allegro tarcze np ATE za pół ceny. Krótka przejażdżka, trochę wody i znowu wymiana. Tutaj tylko chińczycy są zadowoleni. Kiedyś to jeszcze trampki chińskie były dobre i paletki do ping-ponga. A teraz to nawet te produkty sami chińczycy podrabiają i też są g... warte.
    Kolego wszystkomoge, nie uważasz ze chińskie opony do e38 to obciach tak jak chińskie skarpetki? I z jakością pewnie podobnie. Jeszcze nie widziałem produktu z Chin który byłby dobry. Daj sobie z tym wynalazkiem spokój albo dobrze się ubezpiecz.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mogewszystko
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    273
    BMW
    728i + LPG
    Skąd
    Kraków
    Czy ktokolwiek jezdził na oponach wyprodukowanych w chinach? jeśli tak to proszę o wypowiedz. :)|

    Opowiadania ze ktos kiedyś, widział, słyszał, kolega kolegi, itp... to jakos mnie nie przekonywują do danego produktu.

    Wiem jaka panuje opinia na ten temat i sam jestem sceptycznie nastawiony do tych opon, nie bronie chińczyków, ale jeżeli nie doświadczę tego to nie mogę stwierdzić czy opony sa dobre czy złe.

    Z drugiej strony na pewno żadnej znanej firmie (michelin, pirelli, continental) itp... nie zależy na dobrej opinii chinskich opon, skoro jedna kosztuje 1000zl a chinska 300zł. biznes is biznes!

    A jeżeli nikt nie jezdzil na chinczykach to bede pierwszy! :)
    Wtedy bede sie mogl wypowiedziec na ten temat i opowiedzieć jak to wygląda w praktyce. :]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •