Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Problem z pracą silnika

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120

    Problem z pracą silnika

    Witam.
    Od wczoraj, pojawił sie u mnie bardzo dziwny objaw pracy silnika.Myślałem, że to przepływka, ale po podmianie na inną okazało się, że nie.Mam gaz i najpierw zaczeło się na gazie.Mianowicie odczuwalne szarpanie silnikiem przy dodawaniu gazu.
    Na początku myślałem, ze jest to spowodowane tym, że mam mało gazu, ale po dobiciu jej na max nic sie nie zmieniło.ze skrzyżowania to wogóle jak żółw jedzie tyle, że z szarpaniem.
    po przełączeniu na benzyne wszystko gra,na benzynie zrobiłem jakieś 400 km z prędkością do 160km/ h i tak na pułapie 150 jak depnę mocniej to też lekko szarpie ale o wiele mniej niż na gazie.
    Jak zrobiłem te 400 BP to po włączeniu na gaz przez kilka kilometrów było ok i puzniej zaczeło sie znowu to samo dziać.
    Jadąc 80 km/h i dajac pedał w podłogę auto jakby wyłączyło zapłon,i jebut z tyłu siwo, myślałem ze mi wydech urwało, strzał był taki, że niemiec jadący za mną wyprzedził mnie żeby mi powiedzieć, że z mojego wydechu wystrzelił płomień na jakieś pół metra :|

    Niewiem za co się zabrać, a w święta jest dużo czasu na pogrzebanie w aucie.

    Sprawdzałem przewody od butli az po wtryski, nigdzie nie przepuszcza.
    Czy to może być pęknięta membrana w reduktorze?

    Wole najpierw napisać o pomoc na elitarnym forum posiadaczy 7er niż iść do warsztatu, gdzie rozgrzebią mi pół auta.

    Drodzy koledzy podpowiedzcie mi co sprawdzić.

    Pozdrwaiam.
    Marcin.
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Świece i układ zapłonowy w jakim stanie ?


    Miałem dokładnie takie objawy przy przebiciach na świecach - na LPG tragedia i szarpanie przy dodaniu gazu, na pb lepiej (może minimalne szarpnięcia).

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    107
    BMW
    BMW 750 IL e38
    Skąd
    Rajcza
    Tez tak myślę jak mówi kolega xsilver że to wina układu zapłonowego przy gazie trzeba częściej wymieniać świece i przewody . Ja pierwsze bym przepatrzył cały układ zapłonowy .
    Kubeł750

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    256
    BMW
    E34,E60,E92 :)
    Skąd
    RZ/KR
    Przychylę się również do w/w opinii - przeciągnąłem zmianę świec, tez były poszarpywania i strzały a finalnie...nowy tłumik końcowy :oops:
    E12 525 79' było....
    E32 735i manual 91' - ***** w crahstescie...
    E39 540i manual 96' było...

    E60 530iA 03'

    ...E34 S38B38 :)
    ...E92 S65B40 :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Jak sprawdzić kable czy mają przebicie?
    Świece mam nowe NGK więc zaraz je wsadze i zobaczymy co to da.
    Cała sytuacja rozwinęła sie na odcinku około 500km.
    Wczoraj wyciągnełem przepływke, sprawdziłem czy nie ciagnie lewego powietrza,i nie ciągnie.
    Juz wczoraj nie chciała w ogole odpalić, dopiero jak cofam kluczyk z pozycji rozruchu to zaczyna jakby łapać. co 5 raz odpali.
    Ja sprawdzałem te kable po amatorsku, zdjęłem osłonę kabli i na pracującym silniku łapałem ręką każdy po kolei i nic mnie nie kopnęło...(niewiem czy to dobra metoda)
    Już nawet myślałem, że alternator nie ładuje i dlatego może miec problem z pracą, ale ładowanie na OBC pokazuje 13.6 więc chyba nie najgorzej...
    Jeżeli macie jakieś sugestie to proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez Zielonyz84
    Już nawet myślałem, że alternator nie ładuje i dlatego może miec problem z pracą, ale ładowanie na OBC pokazuje 13.6 więc chyba nie najgorzej...
    Jeśli 13.6 V jest górną granica to nie jest za dobrze powinno się wachać między tym a 14.4V, jeśli się mylę to poprawcie.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Jeśli 13.6 V to górna granica to nie jest za dobrze powinno się wachać między tym a 14.4V, jeśli się mylę to poprawcie.
    _________________
    czyli szczotki tez do wymiany ...

    wyciągnęłem kopułke. niewiem czy tak powinno być, ale jest okopcona jakby takim czarnym nalotem:

    przetarłem paluchem i ten osad zchodzi bardzo łatwo:


    oczywiscie nie obyło się bez usterek, jak wykręciłem kopułkę to okazało sie ze jest pęknięta przy jednym mocowaniu, ruszyłem to i pękło:


    można to skleić? czy musze zainwestować w nową kopułkę?
    Lada Niva do zabaw w terenie...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Czyli układ zapłonowy zgon - kopułka do wymiany (+ palec), a jeżeli przewody są w podobnym stanie to także nadają się na śmietnik.


    Co wcale nie znaczy, że to na 100% wina układu zapłonowego, bo takie objawy mogę występować także przy innych usterkach (np. przy nieszczelności w układzie dolotowym). Ale jak kopułka się rozpada w rękach to trzeba z tym zrobić porządek.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Pęknięcie kopułki Jeśli nie ingeruje w sam układ da się skleić, tylko na jak długo!?
    Od brudu na kopułce ważniejszy jest stan jej wnetrza (tych miedzianych elementów).
    Jeśli jest tam zielony nalot(śniedź), to trzeba oczyścić, ale delikatnie bo można coś połamać. To samo tyczy sie palca.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    120
    Usterka zlokalizowana ...

    Powód błahy ...

    Wystarczyło dokręcić śróbę na cewce zapłonowej.
    Była poluzowana i nie stkało odpowiednio ....

    Kopułkę skleiłem klejem do trwałegho spajania tworzyw sztycznych wurth.
    Trzyma się idealnie.

    Przy okazji zrobiłem jaj serwisik olejek z filtrami, nowe świece NGK i wyczyściłem krokowca.

    We wtorek zrobię regulację zaworów.
    Zaniepokoiła mnie tylko jedna rzecz ...
    W przepływce jest olej, nie dużo, ale jest cała jakby w osadzie z oleju.
    Co to oznacza? Co pada ?
    I jeszce jedna sprawa - dyfre z tyłu mokry, wilgotny i ewidentnie jest to simering.
    Widzieliście może gdzieś opisane jak przeprowadzić operację wymiany tego simeringu?
    Trzeba wyciągać cały dyfer czy da się to zrobić na aucie ?

    Pozdrawiam :papa:
    Lada Niva do zabaw w terenie...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •