Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Gdzie się znajduje moduł MFL w modelach po lifcie?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    8
    BMW
    e38 735
    Skąd
    Olsztyn

    Gdzie się znajduje moduł MFL w modelach po lifcie?

    Nie działa m i multifunkcja w kierownicy. Na kompie pokazuje błąd MFL-a. Orientuje się ktoś gdzie szukać tego modułu? Mało jest info na ten temat.


    Pozdrawiam

  2. #2
    MFL to przełączniki. Stare auta z początku produkcji miały odrębny moduł, który chyba w 95 roku został wyeliminowany.

  3. #3
    Co do niedziałającej multifunkcji, to wiem tylko tyle, że często pada taśma od kierownicy (koszt nowej jakiś rok temu o ile dobrze pamiętam to stokilkadziesiąt zł). A jedyna rzecz jaką znalazłem o MFL na forum jest tu
    http://forum.7er.pl/-wnetrze-kierown...?highlight=mfl
    Tylko nie wiem jak rozumieć wypowiedź Grega: "Mając już instalacje pod MFL i mając nowsza kiere, można przerobić stara instalacje na kiere, gdzie sterownik znajduje się już w multifunkcji. " Chodzi o to że z wejściem nowej kiery sterownik był w samej kierownicy?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  4. #4
    Dokładnie tak. Stwierdzenie o tyle nie precyzyjne, że MFL zaszyty w kierownicy był grubo przed liftem.

  5. #5
    I wracamy do pytania: a co się stało po lifcie? Samo się przecież nie mogło sterować (to by nie było podobne do speców z BMW- wszystko przecież trzeba przepuścić przez jakiś czujnik/moduł/sterownik). O ile jeszcze klawisze od radia można by nawet chałupniczo zmostkować (te na kierownicy z tymi na konsoli środkowej), to co z drugą stroną, czyli tempomatem. To już chyba wymaga jakiegoś sterującego modułu. Albo rozdzielenia klawiszy z lewej strony, kiedy mają działać z radiem, a kiedy z telefonem...

    Tak czy inaczej, ja bym zaczął od wymiany tej taśmy, bo już było na forum kilka przypadków jej awarii
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Jey, tłumaczę jeszcze raz - klawisze multifunkcji mają w środku moduł. Z niego wychodzą odpowiednie sygnały do szyny IBus (chyba). Tempomat jest sterowany odrębnie i co do zasady działania jest innym obwodem, nie wchodzącym w skład modułu MFL.

  7. #7
    Teraz to się dopiero zamotałem :P (a wypiłem tylko 2 piwa)
    Czyli auta do któregoś tam '95 miały odrębny moduł, a po tej dacie został on przeniesiony do samych klawiszy na kierownicy
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Bingo :D

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Re: Gdzie się znajduje moduł MFL w modelach po lifcie?

    Cytat Zamieszczone przez kebart
    Nie działa m i multifunkcja w kierownicy. Na kompie pokazuje błąd MFL-a. Orientuje się ktoś gdzie szukać tego modułu? Mało jest info na ten temat.


    Pozdrawiam
    No kolego napewno masz pomocne wskazówki, co do mudulo, ale stawiam na taśme, gdybyś potrzebowal pomocy to cos mi sie kojarzy że mam taką tasme. Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •