Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Szumiące wspomaganie kierownicy.

  1. #1
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna

    Szumiące wspomaganie kierownicy.

    Witam. Dziś w garażu, bez włączonej muzyki zaobserwowałem że podczas nawet minimalnego skrętu, poruszaniu kierą w lewo prawo dochodzą takie niby szumy-jak by delikatnie uchodzące powietrze co to może być? Pamiętam że w e28 przy skręcaniu było podobnie ale jakoś nigdy w 7er nie przysłuchiwałem się temu :/

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  2. #2
    A poziom płynu od wspomagania, tudzież jego ogólne właściwości fizyczne są ok? Ja bym zaczął od ewentualnego uzupełnienia braku, lub wymiany, jeśli jest już stary. Poza tym sama pompa od wspomagania nie jest bezgłośna i zawsze jakiś tam szum z siebie wydaje. Natomiast czy powinien on być słyszalny w aucie... Nie wiem na ile głośno u Ciebie to słychać. Może nagraj i wrzuć plik na forum :) U mnie takie szumy nasiliły się jak było mało płynu. A w zasadzie nie szumy tylko jęki pompy. Zwłaszcza jak wiozłem kogoś z tyłu, to płyn szedł też do nivo i zaczynało brakować na układ kierowniczy. Szybkie zakupy w ASO i problem bezpowrotnie zniknął. Tak więc zacznij od kontroli płynu.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    kontrola płynu zrobiona stan max tak jak ma być. Z jękiem nie ma nic wspólnego, kręcę kierą i słyszę delikatny szum w niczym nie przeszkadzający bardzie podobny do przytłumionego syczenia powietrza.możliwe że płyn stracił już swoje właściwości.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  4. #4
    Może po prostu tak ma być? Gdyby powodem syczenia była nieszczelność, to albo by płyn uciekał, albo by się tam jakieś lewe powietrze dostawało, co na pewno było by wyczuwalne w pracy samego układu (pewnie jakaś mniejsza płynność w kręceniu, skokowa praca itp). Mówię Ci, nagraj ten dźwięk i go tu wrzuć :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    postaram się to zrobić ale wpierw muszę sprawdzić ciśnienie w jednym kole bo widzę że mało jest i może to obciąża pompę trochę?

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO
    Cytat Zamieszczone przez Jakub
    postaram się to zrobić ale wpierw muszę sprawdzić ciśnienie w jednym kole bo widzę że mało jest i może to obciąża pompę trochę?
    Pytanie jeszcze czy kolega ma nivo bo pompyzwykłe tez inaczej pracują, równiez polecał bym wymienic płyn, jezeli nie pomoże i nie ma wycieków to moga byc też oznaki wypracowanej nuz pompy( szczególnie w nivo się lubią konczyć) S-EDC.

  7. #7
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dziś w aucie nie mogę zbytnio się wsłuchać w to syczenie. Wczoraj jak brałem auto z garażu wieczorem panowała absolutna cisza i możliwe że to wprowadziło mnie w błąd. jakiś słuch wyostrzony chyba miałem bo dziś już jest ok, dodam że auto stało ponad 2 tyg nie odpalane może pompa po prostu musiała dobrze ruszyć :)

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •