Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 90

Wątek: Koło wpadło w nadkole

  1. #21
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ja też pisałem poważnie, wieczorem zaparkowałem 100% sprawną gablotę, a rano prawa strona conajmniej -50

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Tak więc Panowie zaprowadziłem dzisiaj rano autko do mechanika. Diagnoza? Tak jak większość z was podejrzewała - pęknięta sprężyna. Szczęście w nieszczęściu że tylko sprężyna. Mogła rozwalić coś przy okazji ale mechanik sprawdził i nie rozwaliła. Pękła w pół, choć nie wiem jak to się stało i szczerze mówiąc nigdy się z tym nie spotkałem żeby walnęła sprężyna. Może była wadliwa? Huk na rybach spowodowany był właśnie pęknięciem owej sprężyny.

    Cychol-powiem Ci że nie wiedziałem o tym że nie można jechać z włączonymi awaryjnymi. Dzięki za wskazówkę, człowiek uczy się całe życie :) Pomyślałem sobie-włączę awaryjne to będą wiedzieć że mam awarię auta bo jak nie włączę i będę się człapał 5 km/h to posądzą mnie o tamowanie ruchu i będą trąbić co chwila. Albo pomyślą że się wożę hehe.

    Coboss-w tej chwili auto stoi u mechanika i jak tylko do niego pojadę to zrobię zdjęcie i wstawię na forum. Zobaczysz na własne oczy jak wygląda auto z pękniętą sprężyną. Zapewniam Cię że nie siadło kilku centymetrów tylko kilkanaście. Próg wisi jakieś 3 cm na ziemią. Dzisiaj żeby wyjechać z podwórka musiałem podsypać żwiru przy betonowym progu i podpompować koło bo mi się auto wieszało. Ogólnie masakra, szkoda auta jak nie wiem :(

    Ostatnie pytanie tak na szybko. Wlazłem na allegro i szukam sprężynki. Jest kilka ładnych i dosyć tanio ale nie wiem jakie sprężyny pasują do 740i. Mam auto z 95 r. Będzie pasować z tego samego modelu silnika ale z 97 r ? Albo z tego samego roku ale 3,5 l a nie 4,0 ? Jak to jest ?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    130
    BMW
    740i
    Skąd
    czechowice dziedzice
    witam nie wiem czemu ale moje pW do Ciebie nie dotarło..nawet nie jest w wysłąnych...mam spręzyny - kupiłem do siebie (740i 96rok) w zeszłym roku nowe i miałem je tylko 3 miesiace wiec to nówki...napisz na PW czy jesteś zainteresowany

  4. #24
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Cychol-powiem Ci że nie wiedziałem o tym że nie można jechać z włączonymi awaryjnymi. Dzięki za wskazówkę, człowiek uczy się całe życie Pomyślałem sobie-włączę awaryjne to będą wiedzieć że mam awarię auta bo jak nie włączę i będę się człapał 5 km/h to posądzą mnie o tamowanie ruchu i będą trąbić co chwila. Albo pomyślą że się wożę hehe.
    Przy awarii auta jeżeli jesteś w stanie jechać możesz to zasygnalizować innym żeby się nie czepiali że jedzięsz 5/h, wystawiając trójkąt za tylną szybę i wszystko jasne. :)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Tylko że moja tylna szyba jest czarna jak smoła :P Podejrzewam że nikt by nie zobaczył tego trójkąta....Może macie jakieś inne rozwiązania zasygnalizowania awarii w takim przypadku ?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  6. #26
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Możesz go oprzeć na zderzaku mocując do tablicy rejestracyjnej, podkładając uprzednio szmatkę żeby nie porysować zderzaka.


    Cokolwiek zrobisz żeby trójkąt był widoczny z tyłu, będzie dobrze, możesz go nawet postawić na dachu :D

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Przykleję go następnym razem na kropelkę do zderzaka ;)

    Jak z tymi sprężynami jest? Muszę szukać z tej samej wersji silnikowej ? Rocznik ma znaczenie czy wszystkie sprężyny są jednakowe?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  8. #28
    ETK przy doborze sprężyn wymaga określenia wielu parametrów. Z moich obserwacji wynika jednak, że zamontowanie sprężyn od innej wersji silnikowej nie wpłynie na wygląd auta. Różnice są naprawdę znikome. Możesz poszukać na końcówce sprężyny numeru. Wtedy będziesz miał pewność zamontowania tego, co powinno być.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów
    sprężyny masz trzy posty wyżej...
    //edit// cztery ;D

  10. #30
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Individual23
    Coboss-w tej chwili auto stoi u mechanika i jak tylko do niego pojadę to zrobię zdjęcie i wstawię na forum. Zobaczysz na własne oczy jak wygląda auto z pękniętą sprężyną. Zapewniam Cię że nie siadło kilku centymetrów tylko kilkanaście. Próg wisi jakieś 3 cm na ziemią. Dzisiaj żeby wyjechać z podwórka musiałem podsypać żwiru przy betonowym progu i podpompować koło bo mi się auto wieszało. Ogólnie masakra, szkoda auta jak nie wiem :(

    Ostatnie pytanie tak na szybko. Wlazłem na allegro i szukam sprężynki. Jest kilka ładnych i dosyć tanio ale nie wiem jakie sprężyny pasują do 740i. Mam auto z 95 r. Będzie pasować z tego samego modelu silnika ale z 97 r ? Albo z tego samego roku ale 3,5 l a nie 4,0 ? Jak to jest ?
    Widocznie masz słabszy amor lub dużo cięższy silnik mi aż tak strasznie nie usiadł :) max 2-3cm i też pękła na pół ;D
    Jeżeli chodzi o wymianę to zerknij na ceny ori bo strasznie drogie nie są, może się okazać, że ceny są mniej więcej takie jak za Monroe czy tej rangi producentów i poniżej tej jakości bym nie schodził na Twoim miejscu. Albo dawaj go na dół :) ja położyłem przód parę cm i może straciłem trochę komfortu ale niunia teraz wygląda zaje...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •