Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: PROBLEM Z ODPALANIEM 730D NA CIEPŁYM

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144

    PROBLEM Z ODPALANIEM 730D NA CIEPŁYM

    Witam

    Od jakiegoś czasu mam nieraz problem z odpaleniem samochodu na ciepłym silniku (po jeździe) z rana zima lato nie ma znaczenia zawsze pali mi za pierwszym a jak gdzieś się przejadę i zgaszę silnik po załóżmy 20 min próbuje odpalić to rozrusznik kręci i kręci mogę kręcić 10 sek i nie załapie, takich prób mogę zrobić z 5 lub 10 i nie mogę odpalić zupełnie jak by był odcięty zapłon, co ciekawsze za którymś razem w końcu odpala i to w idealnym stylu przekręcam kluczyk ułamek sekundy i chodzi. W czym może tkwić problem?
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #2
    Komputer jak zwykle, może okazać się pomocny w rozwikłaniu takiego problemu.... Może to oznaczać kończącą się którąś z pomp albo przytykający się filtr paliwa (oby)...

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    a ile w takiej sytuacji masz w baku paliwa???
    Może to być problem pompy paliwowej :(
    Ewentualnie wtryski :(
    Lecz ja bym stawiał na pompę paliwową :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    komplet filtrów wymieniałem w październiku 2009 i wymieniam co rok więc to wykluczam, pompka ? hmm czy gdyby pompka się kończyła nie byłoby innych objawów? jak silnik chodzi to chodzi idealnie jak zegarek nic nie przerywa wszystko płynnie, z rana odpalam tylko cyknięcie z dotyku, zresztą na ciepłym cały czas też odpalam z dotyku tylko cyknięcie, to że nie mogę odpalić zdarza się raz na parę dni, przychodzi taki dzień gdzie kręcę i kręcę i nie może załapać jak bym centralnym zamkiem miał zapłon odcięty :) a którymś razem dopiero zapala
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  5. #5
    No to komputer Ci pozostaje....

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    może coś jeszcze dodam, może ma to jakieś znaczenie, od jakiegoś czasu po odpaleniu samochodu w głośnikach mam pyknięcie coś w stylu pik pik :) może to jakiś znak ?
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  7. #7
    Hehe, z tym pik pik z głośników to też miałem. Raz na czas mi się tak działo, czasem po przekręceniu kluczyka, czasem w trakcie jazdy. Po tych piknięciach radio wyciszało się na jakieś 5-7 sekund. I przez 1,5 roku nie udało mi się tego zdiagnozować. Pytałem na spotach, zlotach- nikt nic nie wiedział. Nie raz był spokój przez miesiąc, a potem nastawał "ten dzień", kiedy auto postanowiło mi dwukrotnie pikać. I potem znów tygodniami spokój. Niemniej jednak nie sądzę, aby to miało jakiś związek z odpalaniem auta. Ja przynajmniej takich problemów nie miałem
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Ja przy każdym odpalaniu czy odpali czy nie na chwile się wycisza radio i jest taki sygnał jak od jakiegoś komunikatu ale komunikat żaden się nie pojawia i zaraz z powrotem gra radio. Niepokoi mnie że po każdym uruchomieniu silnika jest ten sygnał jakby to miało coś znaczyć.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  9. #9
    Ale to jest zapewne związane z jakąś funkcją radia. Komunikaty związane ogólnie z autem są sygnalizowane przez gong i komunikat na BC, a tu ewidentnie chodzi o radio.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    czyli co mam radio nie ustawione? :D:D Wróćmy może do tematu tego postu te sygnały dźwiękowe myślałem, że są z tym związane.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •