Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 36 z 36

Wątek: PROBLEM Z ODPALANIEM 730D NA CIEPŁYM

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Wałka rozrządu

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Ja już po komputerze, potwierdziły się przypuszczenia muszę wymienić Czujnik impulsów wałka rozrządu OEM 13627794646 jest to część numer 18 w poniższym linku: http://www.realoem.com/bmw/showparts...11&fg=15&hl=30

    Teraz pytanie do specjalistów, jak myślicie czy da się to wymienić domowymi sposobami oczywiście mając odpowiednie klucze czy to już wyższa szkoła jazdy i trzeba samochód zaprowadzić na ten zabieg do warsztatu? Może jest ktoś chętny co by mi to wymienił oczywiście za rozsądne pieniądze proszę o kontakt.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  3. #33
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jak dla mnie to prosty zabieg.
    odpiąć wtyczkę -- odkręcić i wyjąć czujnik -- wytrzeć olej z "dziury" -- założyć uszczelkę na czujnik i posmarować cienko olejem -- założyć czujnik razem z uszczelką i przykręcić -- podłączyć wtyczkę.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Czytałem jeszcze na innym forum gość miał identyczny przypadek jak ja, że samochód mu normalnie palił nawet na ciepłym a sporadycznie raz na tydzień zdarzało się że nie odpalał za pierwszym razem, po prostu wyjął czujnik i miał tam całe te gniazdo zapaćkane w oleju i to powodowało, że czasem samochód nie odpalał, może ja też mam ten czujnik sprawny i bez sensu abym go wymieniał, może wystarczy przeczyścić to gniazdo. Wczoraj zdjąłem osłonę silnika ale za chiny nie mogę zlokalizować tego czujnika, czy znalazłby się ktoś do kogo mógłbym podjechać z Warszawy lub okolic, oczywiście rozsądnie zapłacę za pomoc.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  5. #35
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_BMW
    Według mnie na 90% masz problem z wtryskiwaczami. Pojedź do Boscha na Modlińską i tam Ci je sprawdzą za 150 zł. Jak jest do naprawy jeden to kolejne 150 zł itd. Z tego co pamiętam, to masz nie daleko, więc myślę, że warto ;)

    Pozdrawiam
    Rozszerz bardziej informacje. Co Ci robili za te 150zł? I nie orientujesz się czy jakieś inne serwisy Bosch robią to za takie pieniądze? Ja obdzwoniłem swoje i mało który to robi, a te co robią wołają sobie odpowiednio:
    60zł za sprawdzenie sztuki
    300-620zł regeneracja sztuki :(
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Czujnik przeczyszczony, kostka, styki też, na razie jest dobrze ale tak jak pisałem wcześniej pojeżdżę parę dni i się okaże, bo wcześniej tez palił na ciepłym a to ze nie palił za pierwszym razem zdarzało się raz na tydzień może dwa.

    Jutro zrobię jeszcze jeden ciekawy zabieg, zamieniam się na czujniki z kumplem u którego jest wszystko ok, zamienię się na parę dni, będziemy obserwować różnice u mnie i u niego, jeśli jakaś będzie kupuje nowy czujnik i zamykamy temat.

    ---------------------

    Już jestem po zabiegu podmiany czujnika z kumplem, wszystko się potwierdziło jemu samochód na moim czujniku nie zapalił a mi na jego zapalił. Na początku tygodnia kupuje nowy czujnik. Temat uważam za zamknięty. Dziękuje wszystkim za pomoc i zaangażowanie.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •