Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: PROBLEM Z ODPALANIEM 730D NA CIEPŁYM

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Chodzi mi o to, że na paliwie i filtrach nie oszczędzam. Bo chce uniknąć podpowiedzi typu wymień filtr lub zmień stację :) A tak serio to powrócę jeszcze do tematu mojego wtryskiwacza poprzedni właściciel robił go u jakiegoś partacza i nie dość że jest od BMW 5 (to nie ma podobno różnicy bo parametry ma te same) to nie ma oryginalnej końcówki i były kabelki zaklejone taśmą samo klejącą co powodowało mi, że przy wciśnięciu do oporu pedału gazu u ruszeniu z miejsca przy obrotach 5 tyś odcinało wszystko i gasł silnik. Sprewę naprawiłem zrobili mi końcówkę nową i obiecali, że będzie dobra, fakt nie odcina czyli niby problem rozwiązany ale ciągle się o to boje, że może problemy z odpalaniem to przez to w zimę miałem problem z tą końcówką również z rana nie odpalał mi samochód i myślałem, że to świece trzeba dłużej nagrzewać aż w końcu je popaliłem grzałem z 5 razy, świece jak mi wyjęli to mówią na bank to zmieniamy i będzie samochód gotowy, zmienili a tu dupa blada dalej fura nie odpala w końcu się okazało ze znowu coś z tym wtryskiem się dzieje a świece miałem dobre zanim je spaliłem, zrobili mi ten wtrysk o czym już pisałem i obiecali że mi na długo starczy ta kostka co ją dosztukowali. Fura pali z dotyku i nic nie odcina ale tak jak opisywałem na samym początku raz na jakiś czas nie mogę odpalić na ciepłym (ile bym nie kręcił, nic nie łapie nawet) i dopiero za mniej więcej 10 razem zapala. Z rana pali codziennie.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Czyli zostaje druga opcja. Paliwo zamiast zostać w przewodach to grawitacyjnie pomyka z powrotem do baku.
    Koniecznie otwórz maskę kiedy znów tak będzie i sprawdź czy jest paliwo w przewodach.
    Jak paliwo będzie, to problem mechaniczny raczej odpadnie. Później podejrzenie rzuciłbym na elektronikę.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Według mnie na 90% masz problem z wtryskiwaczami. Pojedź do Boscha na Modlińską i tam Ci je sprawdzą za 150 zł. Jak jest do naprawy jeden to kolejne 150 zł itd. Z tego co pamiętam, to masz nie daleko, więc myślę, że warto ;)

    Pozdrawiam

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    6
    BMW
    e39
    Skąd
    dzialdowo
    Marcin_BMW ma racje jezeli sa walniete wtryski to na cieplym bedzie palic ciezko a na zimnym od pierwszego temat znany i przerobiony pozdrawiam :)

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Tak jak koledzy piszą powyżej. Koniecznie zrób test przelewowy wtryskiwaczy. Najprawdopodobniej leją Ci wtryski. Ja u siebie miałem ten sam problem- na zimnym palił ok. a na ciepłym bardzo ciężko. Zregenerowali mi końcówki (2szt.), wymienili komory wtrysków (2 szt) i jest ok. Koszt nowego wtryskiwacza to ok. 1,5 koła ale lepiej regenerować (mi to robili w Boschu w Sochaczewie, też masz blisko).
    Pozdrawiam!

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Czyli zostaje druga opcja. Paliwo zamiast zostać w przewodach to grawitacyjnie pomyka z powrotem do baku.
    Koniecznie otwórz maskę kiedy znów tak będzie i sprawdź czy jest paliwo w przewodach.
    Paliwo mam w przewodach sprawdzałem dziś w normalnie po włączeniu zapłonu pompka pompuje dobrze i wszystko jest.

    Jeśli chodzi o wtryski to tak jak pisałem miałem problem z kostką od jednego wtrysku 2 razy mi ją dosztukowywali obiaw ostatnio był taki w zimę że spaliłem sobie świece żarowe bo myślałem ze słabo grzeja po wymianie swiec samochod dalej nie odpalal i wykryli mi ze ta kostka jednak byla za pierwszym razem za slabo zrobiona. Obiecali mi ze teraz bedzie na dlugo dobrze. Ale nie sądze zeby znowu było zle z tym wtryskiem chociazby dlatego ze nie ma wczesniejszych dwóch obiawów czyli nie odcina mi przy 4500-5000 obrotów (maxymalne chyba) i z rana zawsze mi pali nie zdazyło mi sie zeby jeszcze mi nie zapalil z rana. Bezpośrednio po zgaszeniu na ciepłym tez mi pali zawsze, nie pali mi jak zostawie samochód na 1-2h srednio sie ostudzi, dizs krecilem ze 30 razy i dopiero za 30 załapał. Ktos mi dzisiaj powiedzial ze to moze byc jakis czujnik wału który zreszta Sylwekk na poczatku wyeliminowal bo podobno w dieslu nie ma wiec juz sam nie wiem. Nie wiem tez czy jest sens jechac jeszcze raz te wtryskiwacze sprawdzac.

    Czujnik położenia wału chyba jednak jest w 3.0d ponizej link do aukcjiL:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=961118586

    Edytuj posty i używaj Polskich znaków - nie chcę Ci czerwienić połowy postów ...
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    Czujnik położenia wału chyba jednak jest w 3.0d ponizej link do aukcjiL:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=961118586
    Ano jakiś czujnik musi być. 3.0D jest już na common rail'u, więc ecu potrzebuje informacje o obracających się silniku, to jeden z sygnałów potrzebnych do wysterowania reszty osprzętu(wtrysku itp)


    Zacznij od przedmuchania wtyczki z tego czujnika wału.


    Może to czujnik temperatury silnika do sterownika silnika.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    a co powiecie na czujnik wałka rozrządu? wiem ze muszę jechać na kompa ale na razie nie mam w ciągu dnia nawet wolnego 30min może w weekend jak mi się uda sprawdzę.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Miałem identyczny problem w e39 525d , walnięty był czujnik położenia wałka. Sprawdź go wyciągnij jak nie będzie chciała odpalić i wsadź do zamrażarki na parę minut i załóż jak odpali to na bank on.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    ale czujnik położenia wału korbowego czy czujnik wałka rozrządu ?
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •