Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: PROBLEM Z ODPALANIEM 730D NA CIEPŁYM

  1. #11
    Nie dam sobie nic uciąć, ale nie sądzę żeby miało to związek z tym ciężkim odpalaniem. bardziej bym tu szukał w ustawieniach radia. Albo jest to jakiś sygnał że nie wiem, auto połączyło się z jakimś super turbo satelitą czy coś w tym stylu. Chciałbym aby to w końcu ktoś wyjaśnił, bo jak na razie jest to dla mnie największa zagadka w E38. A co do Twojego problemu z odpalaniem, to chyba najlepiej jak byś podjechał na kompa. Przyczyn może być wiele, chociażby jakiś czujnik położenia wału
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    na kompa jadę po świętach, zobaczymy co pokaże i wrócimy do tematu
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  3. #13
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    chociażby jakiś czujnik położenia wału
    W dieslu?

  4. #14
    No w dieslu to akurat nie bardzo :P. Chodziło mi o to że często pada jakaś pierdoła za 100zł, tylko że tych pierdół to może być ze 20. Trochę zły przykład podałem. A z fusuów nie wywróżymy. Komputer prawdę Ci powie

    PS> Odpowie ktoś o co chodzi z tym pikaniem? Nie wierzę że nikt się z tym wcześniej nie spotkał. Sylwki dwa, Wy wszystko wiecie o 7er... pomóżcie :D
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    201
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Prawdopodobnie masz to, co ja miałem w swoim Diesel'u - przytkane wtryskiwacze. Silnik u mnie chodził idealnie, a 3 były złe. Na szczęście można je naprawiać w Boschu na Modlińskiej.
    Dodatkowo mogą Ci tam wszystkie sprawdzić.

    Pozdrawiam

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    No wtryskiwacz to od kiedy kupiłem samochód to miałem z nim problem ponieważ jest od 530d i ma inną kostkę która jest dosztukowana, ale ostatnio robiłem świece żarowe i mi tą kostkę poprawili podobno tak że już z nią nie powinno być problemów.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  7. #17
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez janek500
    może coś jeszcze dodam, może ma to jakieś znaczenie, od jakiegoś czasu po odpaleniu samochodu w głośnikach mam pyknięcie coś w stylu pik pik :) może to jakiś znak ?
    Jay ty też zapnij pasy! ;D ;D ;D ;D
    Tak, wejdź w opcję i wyłącz wyszukiwanie informacji ze stacji radiowych. TMC czy coś takiego, masz to na czerwono wyśrodkowane na dole wyświetlacza.
    W Polsce i tak to nie działa, dla tego nie znajduje, dla tego pipa, u nas działa co najwyżej RDS ;D


    Co do problemów. To łazi mi po głowie pompa! Musisz zaobserwować przy jakiej ilości paliwa to się dzieje. Pompa w baku nie koniecznie siada od razu! Czasami potrafi się zawiesić i gdy jest mało paliwa to często się przytyka lub zawiesza i nie przerzuca paliwa z jednej komory do drugiej.
    Druga przyczyna to zawór zwrotny paliwa przy pompie wtryskowej.
    Gdy nie będziesz mógł odpalić to nie kręć! Otwórz maskę i sprawdź czy masz paliwo w przewodach (są przezroczyste przy filtrze). Jeżeli go nie masz to znaczy, że zawór już siada. Najczęściej występuje to gdy jest niewielka ilość paliwa w baku. Pocieszę Cię, że nie musisz regenerować pompy.
    Najlepszym ekonomicznie rozwiązaniem jest zastosowanie nowego, dobrego i zupełnie innego zaworka, który mocujesz na przewodzie powrotnym do baku, gdziekolwiek, może być gdzieś w okolicach filtra pod maską, może być pod podłogą koło drugiej pompy, którą masz pod autem na wysokości fotela kierowcy. Może być czysto mechaniczny, który otwiera się przy określonym ciśnieniu. Ważne aby był markowy i nie siadał co pół roku.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  8. #18
    Tylko czemu to pikanie od TMC pojawiało mi się średnio raz na kilka tygodni i wkurzało mnie przez dzień-dwa i to tez nie przy każdym odpaleniu auta, a u kolegi jest cały czas?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    144
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Musisz zaobserwować przy jakiej ilości paliwa to się dzieje.
    Ja zawsze tankuje do pełna bo nie chce mi się ciągle na stacje jeździć, a sprawa się dzieje niezależnie czy mam mało czy pół baku czy 3/4 baku. Filtr paliwa wymieniany w październiku, tankuje ciągle BP Ultimate.
    pozdrawiam
    BMW - Bo Moderator Widzi :D

  10. #20
    To akurat że lejesz BP Ultimate wiele nie zmienia. Każde jedno paliwo w tym kraju jest syfiaste. Z tą tylko różnicą, że takie z BP jest mniej syfiaste od np. takiego z Lotosa. Bo na ich paliwie to się w ogóle nie da jeździć :] Ale w porównaniu do tego co mają chociażby Słowacy, nie mówiąc o zachodzie to u nas jest apokalipsa. I o ile w zwykłych benzynówkach wielka krzywda się nie dzieje, bo w najgorszym wypadku silnik gorzej ciągnie i więcej pali, ale awaria jakaś nie powinna nastąpić, to niestety diesle po kilku latach jazdy nawet na naszych "markowych" paliwach zaczynają padać.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •