Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: [mechanika] silnik m30b30 - za bogata mieszanka

  1. #11
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Żadnej nowej mapy wtrysku wgrywać nie trzeba. DME po to ma układ adaptacji, żeby dostosowywać się do zmieniających warunków pracy
    to się zgadza jeśli chodzi o zużycie podzespołów,ale nie działa wstecz i po wymianie np. sondy wskazane jest wykasowanie błędów mapy.
    Reset DME możesz zresztą zrobić we własnym zakresie,wystarczy poszukać sporo było na ten temat pisane
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Sprawdz czy "ciepłota" świecy jest prawidłowo dobrana do silnika.
    (0o=[][]=o0)

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    witam ja na twoim miejscu przestawił bym o 1 ząbek sprężynkę napinająca klapkę, w przepływomierzu , w raz z latami sprężynka jest coraz słabsza i nie zawszę dme jest to w stanie skorygować , a jak przepływka otwiera się zbyt luźno to daje mu więcej paliwa , warto oczywiści też sprawdzić czy klapka chodzi luźno i się nie przycina :)

  4. #14
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    witam ja na twoim miejscu przestawił bym o 1 ząbek sprężynkę napinająca klapkę, w przepływomierzu , w raz z latami sprężynka jest coraz słabsza i nie zawszę dme jest to w stanie skorygować , a jak przepływka otwiera się zbyt luźno to daje mu więcej paliwa , warto oczywiści też sprawdzić czy klapka chodzi luźno i się nie przycina :)
    Takie operacje wykonuje się przy regulacji obrotów i raczej nie doradzam tego robić samodzielnie ,można nieźle narozrabiać ze spalaniem
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    dokładnie analizator spalin do tego jest potrzebny

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    dokładnie analizator spalin do tego jest potrzebny
    Jak jest sonda to po co?
    Chodzi tylko o ustawienie klapki mniej więcej, tak żeby np przy pełnym bucie nie była na max.
    U mnie też lekko dokręciłem śrubkę od klapki i wydaje mi się że chodzi lepiej.
    Przy przepływomierzu ważne jest ile volt na jałowym i ile przy 3000 rpm podaje do kompa. Są na to normy.


    Pozdrawiam

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Przy przepływomierzu ważne jest ile volt na jałowym i ile przy 3000 rpm podaje do kompa. Są na to normy.
    A to bardzo ciekawe co piszesz. Skoro twierdzisz, że są - to je przytocz... Jedyne co znajdziesz to przybliżona maksymalna wartość na obrotach jałowych ale to służy raczej do sprawdzenia czy przepływomierz jest sprawny czy uszkodzony elektrycznie na amen - co nie ma związku z jego regulacją.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Przy przepływomierzu ważne jest ile volt na jałowym i ile przy 3000 rpm podaje do kompa. Są na to normy.
    A to bardzo ciekawe co piszesz. Skoro twierdzisz, że są - to je przytocz... Jedyne co znajdziesz to przybliżona maksymalna wartość na obrotach jałowych ale to służy raczej do sprawdzenia czy przepływomierz jest sprawny czy uszkodzony elektrycznie na amen - co nie ma związku z jego regulacją.
    tu ktoś o tym pisze:


    1. wyczytałem że napięcie z wyjścia przepływki to na biegu jałowym 1V a przy 3000 obr 2V. U mnie było na biegu jałowym 1.22v więc silnik zalewał się - zbyt bogata mieszanka. Regulacja sprężyny przepływki nic nie dała bo albo góra albo dół się nie zgadzał. Po eksperymentach okazało się, że dopiero korekcja położenia palaca na potencjometrze dał oczekiwane rezultaty.


    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=184734



    i też widziałem gdzieś te wartości w którejś książce. Tylko nie pamiętam dokładnego źródła.
    Muszę to kiedyś u siebie sprawdzić tylko na razie brak czasu :(



    Pozdrawiam

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    Ja bym, jednak radził z taką regulacją uważać - obserwowałem przez jakiś czas wychylenie przepływomierza u siebie w aucie (przez program diagnostyczny) i wnioski co do wychylenia na jałowym są takie:
    - na benzynie jest zupełnie inne niż na gazie
    - zależy bardzo od temperatury silnika
    - zależy bardzo od temperatury powietrza - inaczej by zresztą nie był potrzebny czujnik temperatury w przepływce.

    Na nagrzanym silniku na benzynie w zależności od warunków panujących na zewnątrz (lato/zima/ciepło/zimno/sucho/deszczowo) wskazanie zmienia mi się w zakresie około +/- 15%.

    Tak na marginesie - w przytoczonym wątku jest informacja, że przepływka nie ma znaczenia na gazie 1 generacji - nie jest to prawda. Od położenia klapy przepływomierza zależy kąt wyprzedzenia zapłonu (ale tylko w niewielkim stopniu - coś na zasadzie autokorekty pamiętanej mapy) - dodatkowo odłączenie przepływomierza powoduje, że zapłon nie będzie nigdy wyprzedzony o więcej niż 20 stopni - normalnie dochodzi nawet do 50.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez skalpel
    Ja bym, jednak radził z taką regulacją uważać - obserwowałem przez jakiś czas wychylenie przepływomierza u siebie w aucie (przez program diagnostyczny) i wnioski co do wychylenia na jałowym są takie:
    - na benzynie jest zupełnie inne niż na gazie
    - zależy bardzo od temperatury silnika
    - zależy bardzo od temperatury powietrza - inaczej by zresztą nie był potrzebny czujnik temperatury w przepływce.

    Na nagrzanym silniku na benzynie w zależności od warunków panujących na zewnątrz (lato/zima/ciepło/zimno/sucho/deszczowo) wskazanie zmienia mi się w zakresie około +/- 15%.

    Tak na marginesie - w przytoczonym wątku jest informacja, że przepływka nie ma znaczenia na gazie 1 generacji - nie jest to prawda. Od położenia klapy przepływomierza zależy kąt wyprzedzenia zapłonu (ale tylko w niewielkim stopniu - coś na zasadzie autokorekty pamiętanej mapy) - dodatkowo odłączenie przepływomierza powoduje, że zapłon nie będzie nigdy wyprzedzony o więcej niż 20 stopni - normalnie dochodzi nawet do 50.
    Wiem, z regulacją trzeba uważać. Co do zależności... wychylenia zależą od masy powietrza bo to jest miernik masy powietrza przepływającego. Masa powietrza ściśle zależy od jego składu i temperatury (bo to gaz). Np. suche powietrze waży mniej bo zawiera mniej pary wodnej, jak jest deszczowo to zawiera więcej. Tak więc klapka mierzy tak jakby od razu wilgotność. Czujnik temperatury jest po to żeby korygować zmienną gęstość powietrza przy zmiennej temperaturze.
    Różnic na gazie na benzynie być nie powinno przy idealnie działającej instalacji. Ale takich praktycznie nie ma i różnice zapewne wynikają ze złej mieszanki.

    Aha tak czy inaczej, komputer na pewno bardziej lubi jeśli przepływomierz daje mniej - więcej przewidziane zmiany wartości niż takie które musi korygować. Np lepiej jak daje na jałowym 1 V a przy 3000 prm = 3 V niż na jałowym 0,7 V a przy 3000 rpm 3,5 V.


    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •