Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69

Wątek: Fotele elektryczne, kolumna kierownicza, pamięć foteli

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Dziękuję za odpowiedzi, można na Was liczyć :)

    Na dniach będę wiedział, czy przekładka dojdzie do skutku. Byłbym jednak wdzięczny, gdybyście (Sylwekk, liczę na Ciebie ;) ) potwierdzili moje słowa lub im zaprzeczyli. Samochód dawcy to 740d z 2001 roku, fotele konturowe. Mój to 1999, czyli polift. Rozumiem, że cała instalacja jest, i jest taka sama, wystarczy zamontować nowe fotele i wpiąć przekaźnik za schowkiem (mam teraz fotele manualne, podgrzewane) i wszystko powinno od razu działać, razem z pamięcią? Panel z przyciskami 1,2,3 podłączę u siebie bez problemu, jest tam gniazdo u mnie? Podłączenie tylnej kanapy raczej nie sprawi mi problemu, jest ładna fotorelacja. Z tymi elektrycznymi zagłówkami też nie powinno być problemu?

    Będę też montował elektryczną kolumnę kierownicy, jest z tym dużo zabawy? To akurat zamontuję sobie w domu, tylko co mam zabrać od dawcy, żeby było wszystko? Są jakieś ukryte myki?

    Wiem, że dużo pytań, ale to dla mnie dość poważna operacja, i byłbym niezwykle wdzięczny, gdybyście mogli rozwiać moje wątpliwości :) Bardzo na Was liczę. W zamian postaram się zrobić odpowiednią fotorelację ;)

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    Z tą kolumna to koniecznie kable do Ground module (za schowkiem) no i kodowanie. Potrzebna jest informacja o prędkości pojazdu :)

    Co do foteli to rozumiem że Sylwekk się tym zajmuje i nie będę studiował WDS (czytaj - wyważał otwartych drzwi) ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Kable do Ground module... Czy na tych zdjęciach z allegro są te kable, jeśli tak, to na którym?

    Link1

    Link2

    W drugiej aukcji jest napisane, że kolumna pasuje do aut z nowym kluczykiem, czyli po 4/1999. Mam stary kluczyk, więc chyba kolumna z 2001 roku nie podejdzie?... Odpuścić ją sobie?

  4. #4
    Ze stara daj sobie spokój jak masz polifta. Sporo się różni :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Nie jestem pewien, czy się dobrze zrozumieliśmy :) Te kolumny z aukcji służą tylko jako zdjęcia poglądowe, nie chcę brać tych z aukcji. Brałbym kolumnę z auta z 2001 roku, więc na bank nowy kluczyk, a ja, mimo poliftu, kluczyk mam stary. Czyli, jeśli sprzedający z drugiej aukcji ma rację, kolumna z 2001 roku nie będzie pasować do mojego auta? :)

  6. #6
    MK, określ miesiąc swojego auta. W 99 roku była zmiana....

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Wg dowodu rejestracyjnego jest 1999, ale realoem mówi, że jest z września 1998. :|

  8. #8
    A widzisz.... Czyli wczesny polift. Kolumna kierownicza jeszcze przed liftem. Kostki do foteli pewnie masz już żółte. Biorąc kolumnę kierowniczą upomnij się o kompletną wiązkę (włącznie z wtyczkami do fotela kierowcy).

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Tak, kostki do fotela są żółte, sprawdzałem. Czyli rozumiem, że z fotelami nie będzie problemu? :)

    Kolumna... Sam będę musiał ją sobie wymontować, jeśli będę chciał ją kupić. Rozumiem, że mam szukać przedliftowej kolumny?

  10. #10
    Kolumna musi być przedliftowa. Tylko, jeśli będziesz ją demontował z przedliftowego auta, to nie podpasuje Ci kostka do fotela. Najlepiej by było, jak być znalazł auto z przełomu 09/98 do 03/99. Takie auto będzie miało wszystko to, czego Ci trzeba.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •