Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: e65 760i - Wodzisław Śląski - prośba o opinie !!:)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń

    e65 760i - Wodzisław Śląski - prośba o opinie !!:)

    Witam!

    Zadałem takie samo pytanie na innym forum bmw no ale poczytałem i tutaj są specjaliści od SIÓDEMEK wiec proszę Was o radę.
    Rozglądam się za e-65 z lat 2003-2004 (ważne żeby było po marcu 2003 r. - wiadomo, elektronika przeszła upgrade'a).

    Wyczaiłem następujący model: http://otomoto.pl/bmw-760-i-C11792269.html

    Do ceny furki należy doliczyć koszty akcyzy, w rozmowie telefonicznej facet powiedział, że samochód był lekko uderzony (zderzak, błotnik walnięty) - ma na to fotki.
    Dziś dostane VIN i postaram się w ASO ustalić całą historię.
    Jeśli chodzi o cenę to wydaję mi się przynajmniej, że 80 tys. za 2003 r. jest w w porządku (nie jest przynajmniej za niska). Powiem szczerze, że jestem nieufny jeśli jest to auto z komisu bo wiadomo, za jakąś kwotę musiał ją kupić (a tanie w Niemczech one nie są) i jeszcze musi zarobić więc sam nie wiem......

    Co myślicie o tym modelu ???
    Pozdrawiam!!

  2. #2
    Ze zdjęć za wiele nie wywróżymy. Trzeba wziąć auto na warsztat, podpiąć kompa. Z fotek wygląd ok, ale jak dla mnie to wyposażenie tylnej kanapy bez rewelacji. Zwłaszcza z tym silnikiem mogło by być bardziej bogato. W ogóle mógłby być long :) Ale tak serio, to niczym szczególnym mnie nie powaliła. Wygląda w porządku, ale z takim silnikiem to szukał bym jakiejś lepszej opcji, z ciekawszą niż czarna skórą. Ponoć te silniki mają wrażliwy układ paliwowy, a nasza wspaniała polska benzyna na pewno mu dobrze nie służy. Nie ma co gdybać- jeśli odpowiada Ci taka konfiguracja auta, to zapinaj go do kompa i wszystko będzie jasne.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Przede wszystkim strasznie mało się tego sprzedało. Ten silnik to rodzynek jak i 760i w F01/02. Oczywiście to silnik bez turbo (F-ka juz tak) więc ewentualne koszty naprawy sa co najmniej duże. Po prostu mało kto ten silnik ogarnia.

    Jest tu zastosowana technika wtrysku bezpośredniego i poza szeregiem zalet tego rozwiązania są i wady. Pompy wysokiego ciśnienia lubią siadać a i wtrychy nie sa najtańsze a dość często się je wymienia 8/

    Wybór należy do Ciebie ale wolałbym 745i z porządnym wyposażeniem niz to.

    f01 760 to juz zupełna inna bajka. Przejażdżkę wspominam do dziś z zachwytem
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    faktycznie ze zdjęć niewiele wynika, są maluśkie, tylko tyle że auto jest dokładnie wymyte i na zewnątrz i w środku :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Long odpada bo mi do garażu nie wejdzie:P
    No właśnie, wyposażenie kiepskie porównując niektórymi 745i.
    Ten środek jakiś kiepski no ale silnik rekompensuje to wszystko:D

    Fakt, że 760i jest bardzo niewiele a jak są to już z 2006 r. i cena powyżej 100 tys.

    Najgorsze, że to jest 350km od mojej chaty i dodatkowo do najbliższego ASO z tamtąd jakieś 60km...poczekam na VIN i będziemy dalej myśleć:)

  6. #6
    Przebuduj garaż :D
    Silnik czy nie, ja bym szukał czegoś lepiej wyposażonego. Jak na 760 to tam na prawdę nie ma rewelacji. A 350km to nie jest odległość. Ja po swoją E38 zrobiłem trasę Kraków - Bydgoszcz - Kraków dwa razy + błąkanie się po okolicy Bydgoszczy testując auto- łącznie koło 2500km :) Zacznij od tego VINu, potem ewentualnie umów się z gościem już w okolicach tego ASO czy jakiegoś innego lokalnego serwisu BMW (pamiętaj że ASO nie zawsze prawdę Ci powie). Jak nie ma nic do ukrycia i z autem jest wsio ok, to co to za problem podjechać 60km.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Widziałem to autko w dzień po tym jak przyjechało z niemiec, jeszcze było uszkodzone, wgniecenia bardzo lekkie, ogólnie kosmetyka była pewnie, gość jak widać spoko skoro o tym powiedział. Znam go osobiście, można się z nim dogadać też co do rejestracji auta... Nie przyglądałem się temu auto pod względem zakupu, więc szczegułów nie podam, ale na pewno warto jechać i zobaczyć...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    333
    BMW
    MB E500 V8
    Skąd
    Katowice
    Blog
    1
    Coż ja mogę powiedzieć też swego czasu się nią interesowałem, rozmawiałem z gościem i ok. Ale o tym wgnieceniu nie mówil. fakt ten że autko trzeba opłacić. A najbardziej blisko jest bawaria motors katowice:/
    Merc E500..zwija asfalt :) Ex Audi D3 4.2 benzyna LONG

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    67
    BMW
    BMW
    Skąd
    P-ń
    Wielkie dzięki za porady i cenne informacje !!!:)))

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Daj znać co i jak - ciekaw jestem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •