Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] Czyżby uszczelka pod głowicą??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [mechanika] Czyżby uszczelka pod głowicą??

    Panowie ostatnio moja wysłużona Babcia zaczęła nierówno pracować na wolnych obrotach na benzynie, z racji iż sporadycznie musiałem dolewać z jakieś 150-200ml oleju w przeciągu pół roku do silnika ( średni przebieg tygodniowy to jakieś 200km) postanowiłem sprawdzić płyny oleju było troszkę poniżej maksymalnego poziomu zaś w zbiorniczku od chłodnica pojawiła się pianka taka jak z kawy i teraz moje pytanie gdyż na następny dzień gdy auto ostygło w zbiorniczku nie było nic poza płynem i czy będzie to oznaka uszczelki pod głowicą? jeśli tak to co poza sprawdzeniem szczelności, splanowaniem głowicy wymianie oleju oraz uszczelek pod ów głowicą kolektorami i deklem powinienem jeszcze zrobić czy sprawdzić?? Piszcie jakieś sugestie gdyż auto stoi bo nie mam pewności co to jest


    MOD: Pisz po polsku!! Przecinki i kropki nie gryzą a ułatwiają odczyt tego, co chcesz przekazać.
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    jabollo, a sprawdzałeś czy pod korkiem oleju jest tzw masło?
    ja bym do tych planów remontowych (gdyby to oczywiści byłą uszczelka pd głowicą) dołożył jeszcze uszczelniacze zaworowe ewentualnie prace związane z zaworami ale to tylko jeśli masz zamiar pojeżdzić jeszcze długo swoja bunią ,to takie prace przy okazji zdjętej głowicy.
    napewno dałbym jeszcze głowice na sprawdzenie szczelności wtedy wszystko będzie jasne

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Pod korkiem czysto, tak jak i na bagnecie. Czy coś więcej oprócz tych uszczelniaczy??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    hmmm podejrzana sprawa wykręć świece i oceń ich wygląd a czy dymi bardzo z rury jeśli tak czy to biały dym ,ubywa ci płynu?

    hmm no ogólnie jeśli chcesz to zrobić już na cacy to poprostu powiedział bym kolesiowi który będzie to robił żeby posprawdzał zawory i powymieniał to co trzeba.
    wkoncu sam tego nie będziesz robił a napisałeś że zaczeła już brać olej może na zaworach puszcza , a może na pierścieniach trudno wyczuć.
    a jak wyglądła ta pianka w zbiorniczku opisz aj jakoś bardziej gęsta była?

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Czy po odpaleniu samochodu na zimnym silniku TEMPERATURA DO OPTYMALNEGO STANU (pionu) PODNOSI SIĘ SZYBCIEJ niż pierwotnie? Jeśli tak to jest to jedna z objaw uszczelki pod głowicą.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    a czy przy uszkodzonej uszczelce nie grzeje sie silnik???? płyn może ubywać np przez nagrzewnice-u mnie chyba własnie tak jest bo miałem mokro pod wykładzina w nogach pasażera. wskazówka stoi 1mm przed kreską pionową. tej smietanki nie mam w zbiorniczku wyrównawczym.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    25
    BMW
    728, 340i
    Skąd
    Kraków
    Mozę warto było by jechać na sprawdzenie szczelności przed zdjęciem głowicy, sprawdzić ciśnienie sprężania itp.
    i czy jak jeździsz to układ się nie zapowietrza, grzeje ładnie w środku itp ??

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    198
    BMW
    e36 320i Cabrio
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kolego, miałem to samo w e32 ojca. Faktycznie to była wina zmurszałej uszczelki z pod głowicy. Na wewnętrznej stronie korka ukazało się tak jak wyżej kolega napisał 'masło'.Oczywiście po zdemontowaniu głowicy pojechała zaraz na szlif, sprawdzenie szczelności i oczywiście nowa uszczelka. Jeśli będziesz sam to robić pamiętaj o prawidłowym dokręceniu głowicy w odpowiedniej kolejności działania na śruby. Mieliśmy z tym sporo problemów a wszystko dla tego że ojciec nie chciał sam się podjąć przykręcenia głowicy. Oddaliśmy do sąsiadującego z nami mechanika, przykręcił i tak pojeździliśmy niecały miesiąc. Co się okazało za mocno dokręcił i pękł blok(najprawdopodobniej od tego), tak więc jeśli robisz to sam doczytaj z jaką siłą i w jakiej kolejności masz działać na śruby. Pozdrawiam!

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Kuba_93
    Co się okazało za mocno dokręcił i pękł blok(najprawdopodobniej od tego)
    Jesteś pewny że to było powodem pęknięcia bloku?Trochę mi się to dziwne wydaje...

    Jabollo,a nie zapowietrza się układ chłodzenia?

  10. #10
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Ja maiłem taki przypadek u siebie, auto po odpaleniu chodziło normalnie ale jak się zagrzało to falowały obroty. Korek był czysty, bagnet tez, ale po zdjęciu miski olejowej to już na pewniaka widać masło i wodę. układ odpowietrzałem i zaczynało grzać po chwili pracy silnika znowu się zapowietrzał i nabijało ciśnienie w węże jak zgasiłem silnik to syczało z pod korka na chłodnicy. Za naprawę powiedział mi mechanik 2800 pod warunkiem że głowica nie jest pęknięta jak jest to jeszcze 900 za jedną głowicę. Zrezygnowałem z naprawy, wymieniłem silnik i wszystko ok

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •