Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: [mechanika] Czyżby uszczelka pod głowicą??

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    198
    BMW
    e36 320i Cabrio
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Kuba_93 napisał/a:
    Co się okazało za mocno dokręcił i pękł blok(najprawdopodobniej od tego)


    Jesteś pewny że to było powodem pęknięcia bloku?Trochę mi się to dziwne wydaje...

    Jabollo,a nie zapowietrza się układ chłodzenia?
    Tak jak napisałem kolego 'najprawdopodobniej' tak więc pewności nie ma :)

  2. #12
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    a czy przy uszkodzonej uszczelce nie grzeje sie silnik????
    Wystarczy czytać ze zrozumieniem niż zadawać pytania nie wiadomo skąd

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Z00FY
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    a czy przy uszkodzonej uszczelce nie grzeje sie silnik????
    Wystarczy czytać ze zrozumieniem niż zadawać pytania nie wiadomo skąd
    No właśnie czytaj ze zrozumieniem! Mam na myśli fakt że wskazówka wychodzi poza środkową kreskę!!! A nie czy szybciej osiąga odp temperaturę (wiadomo że temperatura jest mocno powyżej zera więc silnik szybciej nabiera odp temperatury!)

  4. #14
    Z00FY
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    a czy przy uszkodzonej uszczelce niegrzeje się silnik????
    Masz na myśli fakt że wskazówka wychodzi poza środkową kreskę. Czyli powinieneś napisać " przegrzewa". Silnik się grzeje do odpowiedniej temperatury ,wskazówka jest wtedy w pionie. W układzie chłodzenia jest wtedy 90-98 stopni celsjusza i tak powinno być a jeśli przekroczy pion to wtedy mówimy ,że się przegrzewa.Zaznaczyłem kolorystycznie byś widział swój błąd który zmienia formę przekazu i robi Edit: xxxxx na forum. I po co tyle tych wykrzykników piszesz ? Pomaga ci to się wyżyć czy może myślisz ,że bardziej wezmę sobie do serca? Nie umiesz przekazać tego o czym może myślisz w treść więc jak tu z tobą rozmawiać? Mylisz pojęcia wyrazów i jeszcze bawisz się w krzykacza jak dzieci do 5 roku życia.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    ja też mam problem u siebie :?

    tylko mi ubywają masakryczne ilości płynu chłodniczego...
    przez jakieś 2500km dolałem 5l 8/

    wycieku z węży nie zauważam... z nagrzewnicy raczej tez nie bo po takiej ilości to bym w środku pływał

    do oleju się nie wlewa, olej jest czyściutki...
    (temperatura ok w pionie; w środku grzeje eleganko; czasem po dolaniu wyrzuca przez wężyk ze zbiorniczka, ale chyba przez to, że za dużo czasem mi się naleje)

    pytanie czy może się zdarzyć, żeby takie ilości były spalane w komorze poprzez przerwaną uszczelkę??

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez korni8808
    pytanie czy może się zdarzyć, żeby takie ilości były spalane w komorze poprzez przerwaną uszczelkę??
    Gdy jest uszkodzona uszczelka pomiędzy płaszczem wodnym, a komorą spalania to głównym objawem jest robienie nadmiernego ciśnienia w układzie chłodzenia, może także wyrzucać płyn przez korek (ponieważ ciśnienie z cylindra podczas sprężania i suwu pracy jest wielokrotnie wyższe niż ciśnienie w układzie chłodzenia ; płynu też może ubywać, ale rzadko się zdarza, aby to był jedyny objaw). Jeżeli nie ma płyny w oleju i oleju w płynie, nie ma w.w. objawów to raczej bym szukał poważnego wycieku.


    Miałem taki przypadek w jedynym silniku vw, który remontowałem - płynu ubywało, więc w układzie zawsze było go mało - ciśnienie w wężach było podwyższone, ale silnik się nie przegrzewał i chodził w miarę prawidłowo - aż przestał odpalać - okazało się że uszkodzona był uszczelka pod głowicą (oprócz tego zatory i prowadnice) - ale płyn dostawał się do cylindra już długi czas, bo zrobiło na głodzi cylindra taki specyficzny ślad... Więc wszystko jest możliwe.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez korni8808
    ja też mam problem u siebie :?

    tylko mi ubywają masakryczne ilości płynu chłodniczego...
    przez jakieś 2500km dolałem 5l 8/

    wycieku z węży nie zauważam... z nagrzewnicy raczej tez nie bo po takiej ilości to bym w środku pływał

    do oleju się nie wlewa, olej jest czyściutki...
    (temperatura ok w pionie; w środku grzeje eleganko; czasem po dolaniu wyrzuca przez wężyk ze zbiorniczka, ale chyba przez to, że za dużo czasem mi się naleje)

    pytanie czy może się zdarzyć, żeby takie ilości były spalane w komorze poprzez przerwaną uszczelkę??
    Silnik może wciągnąć każdą ilość płynu. Masz gaz. Równie dobrze może uciekać przez reduktor. Sprawdź uszczelkę pod głowicą testerem wykrywającym spaliny w płynie chłodzącym, zobacz czy masz "masło" pod korkiem oleju. Zapłacisz ze 20PLN-ów i będziesz wszystko wiedział. Jeżeli uszczelka będzie w porządku, to będziesz szukał wycieku z układu chłodzenia. Tak chyba będzie najłatwiej.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Równie dobrze może uciekać przez reduktor.

    Bardo słuszna uwaga - zapomniałem o gazie ;)

  9. #19
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    jak zakręce korek(tak jak sie należy) to robi się sztywny wąż ten górny od chłodnicy
    i wywala przelewem, jak odkręcam korek to wlewem

    ten tester muszę obadać :]

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez korni8808
    jak zakręce korek(tak jak sie należy) to robi się sztywny wąż ten górny od chłodnicy
    i wywala przelewem, jak odkręcam korek to wlewem

    ten tester muszę obadać :]
    Kurcze, nie wygląda to dobrze. Zrób ten test na CO2 w płynie chłodzącym i będziemy myśleć dalej. Lepiej tak nie jeździj bo możesz narobić sobie kłopotu.
    monster_pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •