Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Wycieki z silnika M60b40

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Wycieki z silnika M60b40

    Witam mam problem po stronie pasażera raczej z boku silnika i bliżej ściany grodziowej mam wyciek oleju bo jak postawie auto to za jakiś czas jest plama. Ściągnąłem osłonę i ogólnie cały silnik od dołu jest mokry. Chciałem zapytać czy są jakieś najczęstsze miejsca wycieków z tego silnika, jeśli tak to jakie?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    zazwyczaj cieknie spod kap zaworowych ( temat odmy ) ale nie aż tak żeby były plamy na ziemi

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Trzeba zobaczyć i ocenić spod czego cieknie - jesteś z Krakowa, więc możesz podjechać do mnie to rzucę okiem.


    Zazwyczaj cieknie spod dekli zaworowych - uszczelki nr 15 i 16 (możliwe, że także nr 9)- http://www.realoem.com/bmw/showparts...29&hg=11&fg=15

    Często nawet przy wymianie uszczelki trzeba obsadzić dekiel na silikonie/uszczelniaczu (np elring) - bo dekle po tylu latach nie są idealnie proste; duży problem przy uszczelnieniu stanowi łuszcząca się farba.
    Kolejna sprawa - jak cieknie na zewnątrz to i cieknie do środka (zaolejone świece i fajki zapłonowe) :/

    U mojego kolegi (co prawda w m52, ale konstrukcja ta sama) spod dekla wyciekało ok 2 litry/1000km !

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Umyje silnik pojeżdżę trochę i zobaczę dokładnie skąd cieknie. Xsilver jak coś to się odezwę. Dzięki za info.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •