Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [chyba elektronika] ASC, tempomat i podgrzewanie foteli

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?

    [chyba elektronika] ASC, tempomat i podgrzewanie foteli

    Nie pisałem nic zimą, bo nie miałem, ani czasu, ani ochoty grzebać, ale przyszła wiosna i czas by się zabrać za porządki w aucie. Moja bunia ma rzeczy z tematu na wyposażeniu, ale...
    1. Tempomat - po prostu nie działa :) a może tylko nie wiem jak go włączyć próbowałem wciskać na krótko, przytrzymywać wciśniętą dźwignię od tempomatu w każdej możliwej pozycji, ale nie było żadnego efektu, dlatego doszedłem do wniosku, że nie działa...
    2. ASC - działa i to tak, że można było się wkurzyć, jak stanę na czymś śliskim to nie ma szansy żeby ruszyć, a systemu (mimo, że jest przycisk od tego) nie da się wyłączyć...
    3. Podgrzewane fotele, są, kontrolki we włącznikach się świecą, zmieniają natężenie światła przy próbie włączenia, ale nic się nie dzieje... du*a zimna... :)

    proszę o pomoc, gdzie szukać usterek, co sprawdzić, ewentualnie co wymienić... :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Przemik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    250
    BMW
    e32 730i m30b30
    Skąd
    Skierniewice
    Ad1- nie podpowiem ci bo nie mam tempomatu
    Ad2- ja mam szperę a i tak ja w zimie stanąłem niefartownie na lodzie, to się tylko śmiałem się bo samochód o 1cm nie chciał się ruszyć ( zima ma swoje prawa), chociaż przez śniegi przebijałem się równo ;)
    Ad3- podejrzewam maty się już skończyły, u mnie zresztą w tą zimę też już bardzo słabo grzały

  3. #3
    2. - podejrzewam, ze jest walnięty przycisk ASC lub przerwa w obwodzie przełącznika. Podmień z innego i sprawdź. ;)

    3. - trzeba dogrzebać się do fotela i sprawdzić czy do mat grzewczych dochodzi prąd. Jeśli tak, to padnięte maty :/

    Kłopot w tym, że WDS (schematy) są do E32 ale na papierze i nie mam w domu a ciężko się szuka po ogromnym segregatorze
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    A ja obstawiam związek pomiędzy tempomatem i ASC. Może pomóc podłączenie komputera i odczytanie błędów ze sterowników (w e32 diagnoza choć prosta, też działa ;) )

    WDS do e32 często nazywany jest ETM i występuje w formie PDF w sieci. Uporządkowane linki do takich plików ma w podpisie użytkownik amato .

  5. #5
    No tak, ale ASC jest ciągle aktywny czyli kontrolka się nie pali i nie daje się rozłączyć stąd moje przypuszczenie że nie tak jest. ASC działa prawidłowo

    Gdyby się paliła na stałe i koła sie ślizgały cały czas to OK - zgodzę się
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    No tak, ale ASC jest ciągle aktywny czyli kontrolka się nie pali i nie daje się rozłączyć stąd moje przypuszczenie że nie tak jest. ASC działa prawidłowo

    Gdyby się paliła na stałe i koła sie ślizgały cały czas to OK - zgodzę się
    Spoko pod warunkiem, że przyczyną niemożności wyłączenia ASC jest faktycznie uszkodzony przełącznik, a nie np. sterownik. Poczekajmy, co Cychol wyśledzi... ;)

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    pod warunkiem, że przyczyną niemożności wyłączenia ASC jest faktycznie uszkodzony przełącznik, a nie np. sterownik
    Oczywiście że tak.

    Stąd najpierw proponuję przełącznik bo najłatwiej wysledzić i podmienić a sterownik to już głębsza diagnoza i tej nie jestem w stanie postawić tak przez ekran ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •