Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [mechanika] problem z silnikem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    7

    [mechanika] problem z silnikem

    Witam mam mały problem mianowicie z silnikem albo z skrzynią w e38 740d jak jezdze ekonomicznie czyli szybko sie rozpedzam i trzymie na biegu zeby spalanie bylo w okolicach 9litrów zaczyna dziwnie pracowac tak jakby brakowało paliwa albo nie idzie na wszystkie gary poprostu przerywa i to jest takie delikatne ale to czuc jak znowu przyspieszan czy zwalniam wszystko pracuje bez zarzutów niewiem moze miał ktoś podobny problem dzieki z góry za pomoc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    1. komputer, dobry fejs z INPA załatwi dogłębnie wszystkie błędy
    2. załóż nowy filtry i zmień stację paliw
    Jak nie pomoże to przyczyniać się do takiego zachowania auta mogą:
    -zaworki EGR
    -przepływomierz
    -sterowanie turbinami

    Po naprawie czegokolwiek z powyższych auto trzeba podłączyć pod kompa i dobrze wyczyścić. Będą tacy co powiedzą, że gadam bzdury ale z doświadczenia wiem, że dobry fejs tak wyczyści błędy, że autko od razu ładnie zacznie chodzić.

    Jak byś na to nie patrzył, jeżeli to nie jest wina paliwa i zmęczonych filtrów to komputer powinien Ci powiedzieć co boli Twoje auto.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    7
    dzieki wielkie po swietach musze to zrobić ale zobacze najpierw filtr a paliwo tankuje na schelu a filtra to dawno nie wymieniałem i to moze byc to :)
    dzieki pozdrawim

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    No to bardzo wazne. Jak mowia chlopaki przy PB filra moglo by nie byc ale przy dieslu wypada czesto wymieniac a jak ktos ma mode wysysac bak do suchego to wymienialbym go tak czesto jak sie wymienia olej w silniku.

    PS jak wciskasz mocno pedal to dymi? jak tak to sprawdz cale doloty powietrza do turbo, moze gdzies byc spora nieszczelnosc.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    No to bardzo wazne. Jak mowia chlopaki przy PB filra moglo by nie byc ale przy dieslu wypada czesto wymieniac a jak ktos ma mode wysysac bak do suchego to wymienialbym go tak czesto jak sie wymienia olej w silniku.
    A co za różnica, skoro i tak smok z paliwa jest zawsze przy samym dnie baku?

    Problemem mógłoby być powietrze w układzie paliwowym, ale to filtrom nie zaszkodzi ;)
    Za to pompie i innym elementom już tak

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie wiem jak w teorii ale w praktyce wtedy zaciąga syf z baku. A co tam siedzi? Zajrzyj kiedyś do baku diesla co nakręcił kilka set tys km. Ja swojego nie mam zamiaru czyścic ale ludzie co maja transport potrafią przeprowadzać takie operacje. Dodam, ze tankują na markowych stacjach. Niestety to tez wada ropniaków. Możesz uwierzyć na słowo ze wszystkie ON nie są czystymi paliwami, a im więcej UE wymusza dodawanie bio gowien do ON tym będzie gorzej :/
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie wiem jak w teorii ale w praktyce w tedy zaciaga syf z baku. A co tam siedzi? Zajrzyj kiedys do baku diesla co nakrecil kilka set tys km. Ja swojego nie mam zamiaru czyscic ale ludzie co maja transport potrafia przeprowadzac takie operacje. Dodam, ze tankuja na markowych stacjach. Niestety to tez wada ropniakow. Mozesz uwierzyc na slowo ze wszystkie ON nie sa czystymi paliwami, a im wiecej UE wymusza dodawanie bio gowien do ON tym bedzie gorzej
    Uwierz, że ten syf zaciąga niezależnie czy masz 15l w baku czy 70 ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    250
    BMW
    Porsche Cayenne Turbo S
    Skąd
    KOŁO

    Re: problem z silnikem

    Cytat Zamieszczone przez raf2603
    Witam mam mały problem mianowicie z silnikem albo z skrzynią w e38 740d jak jezdze ekonomicznie czyli szybko sie rozpedzam i trzymie na biegu zeby spalanie bylo w okolicach 9litrów zaczyna dziwnie pracowac tak jakby brakowało paliwa albo nie idzie na wszystkie gary poprostu przerywa i to jest takie delikatne ale to czuc jak znowu przyspieszan czy zwalniam wszystko pracuje bez zarzutów niewiem moze miał ktoś podobny problem dzieki z góry za pomoc.
    Kolego tak jak reszta pisze- Podstawowa sprawa- filtr paliwa, jesli nie pomoze- to raczej przeplywki bądź zawor ciśnienia paliwa- jest on tak z tylu silnika na listwie wtryskowej. Sterowanie turbin w tym wypadku odpada bo jak dobrze zrozumialem chwilami jakby nie pracowal ci na wszystkie tloki?

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja wymieniałem regulator ciśnienia więc to inne oznaki ale! Zauważyłem dziwną sprawę.
    3.0d i 4.0d to nadal 2 diesle, mają nawet identyczne problemy w objawach ale jak się okazuje przyczyny są zupełnie inne przy jednym i drugim silniku więc coraz trudniej jest pomóc.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    7
    nic nie kopci wszystko ok tylko tak jak mówie jak trzymam delikatnie na gazie to mam wrarzenie jakby cos stukało takie sekundowe odciencia paliwa bak mam czysty bo sprawdzałem po swietach sprawdzam filtry i ciekawe co bedzie
    pozdrawiam rafal

    ---------

    a filtr powietrza tez wymienic odrazu

    MOD: Edytuj posty!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •