Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [ elektronika] światła mijania awaryjne i centralny zamek

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6

    [ elektronika] światła mijania awaryjne i centralny zamek

    witam wszystkim przewaliłem forum ale nic nie znalazłem dotyczącego mojego problemu w e38. A minowicie kiedy włączam światła mijania (światła ksenon) włączają sie też awaryjne (musze je za każdym razem wyłączać) i zaczyna mi świecić lampka w środku to do oświetlania wnętrza. A co do centralnego zamka to gdy zamykam go z pilota nie raguje za pierwszym razem dioda sie zapala ale drzwi sa otwarte , żeby zamknąć auto na kluczyku wciskam na zamykanie nie ma reakcji tylko dioda sie zapala póżniej wciskam otwieranie dioda przestaje świecic i dopiero wtedy wciskam zamykanie i auto sie zamyka. Dodam tylko że ryglowanie drzwi w srodku tym guizkiem obok awaryjnych raz działa raz nie działa.
    bardzo prosze was o pomoc
    pozdrawiam

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W moim poprzednim aucie - E34 - awaryjne włączały się czasem po odłączeniu i podłączeniu aku. O takim jak Twój przypadku nie słyszałem.
    Co do ryglowania drzwi -- jeśli wszystkie naraz nie działają, to prawdopodobnie moduł ZV się psuje...

    Skomplikowana sprawa -- może przyczyną jest jeden uszkodzony moduł, może to tylko jakaś wiązka czy jeden przewód, a może coś więcej. Niestety, standardowo radą jest diagnoza komputerowa, a jeśli ona nic nie wykaże, dopiero dalsze poszukiwania.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6
    dodam tylko ze to wszystko sie zaczeło dziac po założeniu ksenonu (HID) przed tym zabiegiem wszytko było w jak najlpeszym pożadku

  4. #4
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    kolego spróbuj odłączyć HID i zobacz wtedy może zrobiłeś jakiś błąd przy podłączeniu przetwornic albo przetwornice zakłócają komunikacje modułów

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6
    zapomniałem dodac ze do chwili kiedy nie włącze swiateł jest wszystko ok centralny działa jak nalezy a dopiero kiedy je włącze włączajął sie awaryjne i pozniej po zgaszeniu auta jest problem z jego zamknieciem

  6. #6
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    kolego podobny problem jest z ringami, tam przetwornice zakłócają pracę przednich czujników PDC. napisz jakie to przetwornice, ale chyba nie wiele z tym możesz zrobić poza ekranowaniem ale u mnie przy ringach nie pomogło. Radzę ci oddać te Xenony i kupić inne sprawdzone przez użytkowników.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6
    przetwornice to standard z allegro (teraz żałuje ze je wybrałem) zrobiłem ekranowanie teraz to sie dzieje nie tak czesto jak było ale jednak dalej to wystepuje.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    6
    i po kłopocie wywaliłem te badziewie i wszytko wróciło do normy
    dzieki wszystkim za pomoc

  9. #9
    Vip Vip Awatar sebobass
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    688
    BMW
    e66 750Li
    Skąd
    Tarnobrzeg
    kolego spróbuj je oddać, przysługuje ci do tego prawo jeżeli masz jakiś dowód zakupu

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez .saljus.
    dodam tylko ze to wszystko sie zaczeło dziac po założeniu ksenonu (HID) przed tym zabiegiem wszytko było w jak najlpeszym pożadku
    Masz odpowiedź na swoje pytanie. A ja tylko spytam:
    Tańszych i bardziej chińskich nie mieli????
    Pamiętaj jeżeli masz w aucie coś więcej jak elektryczne szyby doposażaj auto w renomowane części, które mają certyfikaty, filtry anty zakłóceniowe i całą masę innych pożytecznych rzeczy :) ... no może po za ceną :D
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •