Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Hałas skrzyni biegów!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce

    Hałas skrzyni biegów!

    Witam mam pytanie ,co oznacza murczenie skrzyni biegów, znalazlem kiedyś coś na ten temat na forum, ale malo bylo opisu . Może mi ktoś udzielić porady co zrobić żeby moze zmniejszyc lub usunac ten dziwek , olej i filtr byl wymieniany niedawno w skrzyni wszystko bylo robione tak, jak trzeba (olej esso) . :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Jurij
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    257
    BMW
    Ex. e32 740iL 92, jest e32 735iL 89
    Skąd
    Olsztyn, Geldermalsen NL
    Mam pytanie... Co to jest "murczenie? :D

    Czy to się dzieje na zimnym silniku (oleju) czy na gorącym? A może na takim i na takim?

    Jeżeli wyje podobnie jak pompa wspomagania to pompa oleju skrzyni biegów.

    Jeżeli rechocze i tak jakby turla się coś w środku to sprzęgło mówi - napraw mnie ;)



    To moje dwie opcje.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    mruczenie , wycie , nie wiem jak to nazwac ale głosniej slychac na zimny silniku i jezli to pompa to co wtedy?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    A może za mało oleju? Może filtr trefny i za słabo przepuszcza? (TAK miałem takie przypadki teraz tylko filtry z ASO). Na zimnym silniku masz jakby niższy stan oleju, na cieplejszym jakby wyższy (przyrost objętości cieczy wraz z przyrostem temperatury), sprawdź dokładnie stan oleju.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    A na pewno jesteś pewien że to skrzynia???

    Bo ja też byłem kiedyś pewien że ... ech ...

    A to zaczęła mi szumieć/wyć właśnie pompa wspomagania - po wymianie płynu na nowy po dość krótkim czasie ucichło.

    Więc może profilaktycznie wymień płyn od wspomagania i olej w skrzyni .... i słuchaj czy ucichnie.

    P.S.
    Pompa wspomagania później się jeszcze czasami coś tam odzywała, ale niewiele (a od dawna już jej nie słyszę).
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Przed wymianą płynu w skrzyni też wyło?
    monster_pl

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    miałem takie wycie, świstanie i to było ze skrzyni a stało się dzień po wymianie oleju. Poprosu było go za mało. Dziwne bo nalewane było na włączonym D lekko rozgrzanej skrzyni do momentu aż się przeleje, szuflowane biegami i niby miało być ok, a jednak skrzynia następnego dnia zaczęła jęczeć im zimniejsza tym bardziej. Jak sie okazało oleju jednak było za mało, mimo że po odkręceniu korka olej się przelewał. Dolałem więc pół litra na zimnej skrzyni i lekko przechylonym samochodzie na lewą stronę. Skrzynia przycichła ale nie do końca. Po kolejnej dolewce następnej porcji pół litra ESSO objawy zniknęły i do dnia dzisiejszego już nie mruczy, ani nie śwista.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Przed wymianą płynu w skrzyni też wyło?
    Właśnie mnie zmyliło, bo się tak złożyło, że mi jakieś ~30-50km po wymianie zaczęło wyć i się strasznie bałem remontu asb za 3-5tys pln,
    no ale drogą nasłuchów i intensywnych poszukiwań "od zaraz" szybko znalazłem winnego ;)
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    53
    BMW
    e38 4.0 94r
    Skąd
    kielce
    dzieki Panowie za podpowiedzi , zrobie tak wymianie plyn wspomagania (moze mi ktos doradzic jak?) i dolewak w skrzynie bo tam niedawno wymienialem filtr z olejem . Mam nadzieje ze sie poprawi . Pozdrawiam dam znac co i jak :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •