Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: STOP oill drucken ... kontrolka smarowania

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    34
    BMW
    -
    Skąd
    -
    Jak już będziesz u mechanika to powiedz mu żeby zmierzył przy okazji ciśnienie oleju, na pewno taka operacja nie zaszkodzi ;) a będziesz wiedział przynajmniej co jest grane.

  2. #12
    7ka
    Gość
    juz po raz ktorys czytam ze ktos kupil auto i oleju nie wymienia bo sprzedawca mowil ze jest nowy..obca osoba jest az tak wiarygodna??

    panowie 1 podstawowa zasada po kupnie - wymieniamy olej,filtry.. !!


    zastosuj to co mowi S7 ;)

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Max diesel= syntetyk dożywotnio! Weź Motula od Neufa ma dobre ceny i mega olej. Powiedz mu, żeby dał Ci ten co ja chciałem :)
    A jeżeli chodzi o zużycie oleju to w misce jest czujnik lepkości. Masz po lewej na zegarach przy odpalaniu cegiełki sygnalizujące zużycie oleju. Jeżeli masz czerwoną cegiełkę to w trybie natychmiastowym go wymień.

    Jak z ciśnieniem wszystko będzie ok to znaczy, że Twój nowy chiński czujnik jest do bani.
    Ja wolę zakładać dobre, używane, oryginalne części niż tanie zamienniki. Wszystko znajdziesz w śród swoich na forum.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Max diesel= syntetyk dożywotnio! Weź Motula od Neufa ma dobre ceny i mega olej. Powiedz mu, żeby dał Ci ten co ja chciałem :)

    A jeżeli chodzi o zużycie oleju to w misce jest czujnik lepkości. Masz po lewej na zegarach przy odpalaniu cegiełki sygnalizujące zużycie oleju. Jeżeli masz czerwoną cegiełkę to w trybie natychmiastowym go wymień.
    Max tu Coboss ma racje- do twojego silnika [glow=yellow:71ea10922c]TYLKO [/glow:71ea10922c]PELNY SYNTETYK!!! niezaleznie od przebiegu silnika!
    Ja nalejesz innego bardziewia zaczynaj odkladac kase na remot silnika + wymiane turbiny ;)

    @Coboss- te "cegielki" nie pokazuja zuzycia oleju ;)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    To jest za niski stan oleju tez tak kiedyś miałem jak miałem blisko minimum ( jechałem na wymianę ) i mocno zahamowałem bo mi gościu wyjechał z podporządkowanej to zaraz był ten komunikat

    Zostaw sobie syntetyk co to jest 230t km na zadbany silnik pierdnięcie (nie lepiej napisać "błahostka" ?)

    MOD: Zadbaj proszę o poziom wypowiedzi.

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Też pisałem że 230 tysięcy to jeszcze nie dotarty silnik, wlewaj tam syntetyk i sie nie zastanawiaj chłopie chyba że chcesz dorżnąć swój motor!!!
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  7. #17
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Też pisałem że 230 tysięcy to jeszcze nie dotarty silnik, wlewaj tam syntetyk i sie nie zastanawiaj chłopie chyba że chcesz dorżnąć swój motor!!!
    Co wy sie tak przebiegu uczepiliscie- dla M57 technologicznie przewidziany jest [shadow=red:45b0f8e48d]TYLKO FULL SYNTETYK [/shadow:45b0f8e48d] i nic innego nawet przy przebiegu 3milony kilometrow !!!
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Też pisałem że 230 tysięcy to jeszcze nie dotarty silnik, wlewaj tam syntetyk i sie nie zastanawiaj chłopie chyba że chcesz dorżnąć swój motor!!!
    Co wy sie tak przebiegu uczepiliscie- dla M57 technologicznie przewidziany jest [shadow=red:f832d8264f]TYLKO FULL SYNTETYK [/shadow:f832d8264f] i nic innego nawet przy przebiegu 3milony kilometrow !!!
    BOSS przecież o to mi chodzi że ma lać pełen syntetyk a nie półsyntetyk.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez bitek-bitek
    Też pisałem że 230 tysięcy to jeszcze nie dotarty silnik, wlewaj tam syntetyk i sie nie zastanawiaj chłopie chyba że chcesz dorżnąć swój motor!!!
    Weź no mnie wytłumacz co złego miałoby się stać silnikowi, jakby przesiadł się się na dobry półsyntetyk? Poproszę konkrety, a nie brednie, że silnik zarżnie.

    Na jednym i drugim rodzaju oleju silnik będzie bez problemu działać i prawidłowo użytkowany nie ma powodu, żeby zarżnąć go z powodu przesiadki z pełnego na pół syntetyk.

    Jeśli silnik nie wykazuje żadnego łaknienia na olej, to nie ma przeciwwskazań, żeby nadal używać oleju syntetycznego.
    Jeśli zauważyłeś, że silnik zaczął palić olej(1l na 15tys. to dopuszczalna norma) to możesz się przesiąść na półsyntetyk, łaknienie na olej powinno się nieco zmniejszyć.



    Jeśli silnik do tej pory jeździł na syntetyku, nic się silnikowi nie dzieje(chociażby nie przepala oleju) to jak najbardziej warto nalać olej syntetyczny.


    Do 2.0 16V oplowskiego(150KM), producent także zaleca pełen syntetyk. Niejeden silnik jeździ na półsyntetyku i nic tym silnikom się nie dzieje, a są często kręcone wyżej niż silnik z tematu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    panie kolego półsyntetyk w naszym klimacie w zimie się kiepsko sprawdza ponieważ później zaczyna smarować silnik i szybciej wykańcza się rozrząd szybciej sie na wałkach robią rysy wycierają krzywki itp itd jak nie dociera to trudno.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •