Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zacinający się bagażnik

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Zacinający się bagażnik

    Panowie gdzie się znajduje urządzenie odpowiedzialne za domykanie klapy bagażnika? Od dłuższego czasu mam problem i zaczyna mnie już denerwować. Zawsze rano z bagażnikiem jest wszystko ok do kilku otwarć i zamknięć (mniej więcej 3). Potem coś mu się dzieje i nie chce się otworzyć. Nie reaguje ani z kluczyka, ani ze środka auta ani poprzez naciśnięcie guzika w klapie. W żaden sposób nie można go otworzyć. Jak auto postoi z 2 godziny i odpocznie bagażnik da się otworzyć ale potem po zamknięciu zamyka tylko na zamek mechaniczny, dociąganie raz działa raz nie. Jednym słowem zacina się strasznie. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Byłbym bardzo wdzięczny za zdjęcie urządzenia przy którym warto podłubać żeby to naprawić.

    P.S. Włożenie kluczyka w guzik na klapie nic nie daje bo mam chyba jakiś lewy kluczyk. Do stacyjki pasuje do bagażnika i do drzwi niestety nie :/
    P.S. Ostatnio byłem na pogrzebie i w bagażniku miałem wieniec. Jak to przystało na złośliwość rzeczy martwych bagażnik puścił dopiero po pogrzebie :/
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  2. #2
    Sam mechanizm jest w progu bagażnika. Zdejmij osłonkę w bagazniku i pod nią jest mechanizm obracający bolcem po mimośrodzie o 180 stopni.

    Rozśmieszyłeś mnie ostro z tym wieńcem choć pewnie nie do śmiechu było podczas pogrzebu ;)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Może i śmieszne ale mi wtedy do śmiechu nie było. Wieniec był teściów! Żeby to był mój to bym to olał ale co ja im miałem powiedzieć? Że się w siódemce bagażnik zaciął? Wstyd jak nie wiem. Oni mają starą Corsę i nigdy im się to nie przytrafiło. Linka to jest linka, tam się nie ma co psuć. Im więcej elektroniki tym więcej rzeczy się psuje niestety. Choć nie powiem bo jak są sprawne to bardzo ułatwiają życie. Jutro biorę się ostro za rozbiórkę progu i będę zgłębiał wiedzę na temat domykania klapy.

    P.S. Sylwek powiem Ci jeszcze że jak jechałem 7er do ślubu w tamtym roku to flaszki na bramę miałem w środku przy sobie. Bałem się włożyć do bagażnika...Bo weź tylko sobie wyobraź co by było gdyby się zaciął....:D
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  4. #4
    To powodzenia - działaj

    A historie naprawdę dobre :what:

    Powiem ze nie jesteś pierwszy co w E38 w pierwszych rocznikach padło otwieranie klapy :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Nie mogłem sam dojść co jest z tym bagażnikiem więc wybrałem się z nim do elektryka. Powiedział mi on że padł jakiś moduł sterowania i że to kosztowało by dużo drożej więc zrobił mi na razie mniejszym kosztem. A zrobił tak że z pilota i z guzika w środku auta jak się zacinało tak się zacina ale można otworzyć bagażnik kluczykiem wkładając go w zamek w klapie. Jednym słowem elektryka i domykanie klapy nie działa ale działa otwieranie mechaniczne. Zawsze to lepsze niż całkowicie zablokowany bagażnik. W sumie mogłoby tak zostać bo nie mam aż takiego parcia aby klapę koniecznie otwierać z pilota ale jest jedno małe ale: Otóż zamknięcie mechaniczne pozostawia luz na zamku i klapa trochę odstaje a to już mi się za bardzo nie podoba. Chciałbym więc zrobić bagażnik tak aby działało elektryczne domykanie. Wie ktoś o jaki moduł chodziło mojemu elektrykowi?
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  6. #6
    GM3. Swoją drogą zastanawia mnie, na jakiej podstawie stwierdzi jego uszkodzenie....

  7. #7
    Sylwekk, swoją drogą są fachowcy wszechwiedzący, nie potrzebuje sprzętu żeby właściciela w h....ja zrobić. :x :hah: ;D

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Nie działa domykanie?
    Spróbuj przeprowadzić eksperyment.

    1. Otwórz bagażnik.
    2. Gdy jest otwarty to wciśnij małym śrubokrętem zamek przy klapie symulując jej zamknięcie.
    3. Po czym "otwórz" bagażnik naciskając zewnętrzny przycisk na klapie w który wkładasz kluczyk.
    4. Zamknij bagażnik przyciskiem wewnętrznym.

    U mnie gdy otwierałem bagażnik na resztkach akumulatora lub od odpalania auta z funkcji START w prostowniku (nie jestem pewien na 100% co było przyczyną) zawiesiło się domykanie itd. Po tej operacji wszystko wróciło do normy. A też kombinowałem przez tydzień co jest grane :/ nie mogłem nawet kluczykiem zakluczyć bagażnika, co bym nie zrobił ten zawsze był otwarty.
    Hydraulika działała normalnie tylko gdy otwierałem klapę kluczykiem! Nie otwierała się przez naciśnięcie jakiegokolwiek przycisku, zamykała się już standardowo po naciśnięciu przycisku wewnątrz klapy, ale też tylko po jego naciśnięciu, pilotem nie można było go zamknąć!
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Coboss postaram się zrobić taki eksperyment choć wątpię czy coś pomoże.

    Wszystko z Twojej instrukcji jest dla mnie jasne poza jedną rzeczą:
    "Zamknij bagażnik przyciskiem wewnętrznym"
    Nie za bardzo kumam jak mam to zrobić. Zawsze zamykam bagażnik w jeden sposób mianowicie poprzez opuszczenie klapy i jej dociśnięcie ręką. Wiem że otwieranie bagażnika można wykonać na 3 sposoby:guzik na klapie, guzik wewnątrz auta i z pilota. Ale zamykanie przyciskiem? Rozjaśnij mi to troszkę......
    Nigdy się nie poddawaj-NIGDY!

  10. #10
    Cobossowi chodziło o hydrauliczną klapę zapewne i to mozna zrobić z przycisku w Twoim przypadku, tak jak napisałeś, opuszczasz ją sam a zamek dociąga. ;)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •