Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: ciągle pada akumulator w e32

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    9

    ciągle pada akumulator w e32

    Witam,

    W zimie rozsadziło mi akumulator...
    Nie jezdziłem samochodem, wiec tym czasowo założyłem nowy akumulator z malucha.
    Akumulator odpalał samochód bez problemu , ale tak ze 3-4 razy później padał, myslałem , że przy aku nie wytrzymuje tego bo samochód potrzebuje dużo prądu by odpalić...

    4 dni temu uporałem sie z elektrycznymi szybami i cntralnym zamkiem (i z mechanika)...
    Mój problem opisywałem w innym temacie...
    Kupiłem nowy Akumulator , ale gdy odpale samochód i przejade sie poczym zgasze go akumulator klęka... Bylem u elektyka sprawdził ładowanie , poczym odłaczył klemy stwierdził , ze ładowanie jest okej...

    a w dodatku w godzinach wieczornych włancza się alarm...
    mysle , ze gdzies jest zwarcie , ale czy to moze być alarm ??? czego szukać???

  2. #2
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Mirnik prądu (ustawiasz na Amperomierz na 10A), podłączasz szeregowo pomiędzy kabel masy a klemę minusową (czarny do masy, czerwony do aku). Jeżeli auto jak E38 się usypia to czekasz aż to zrobi o ile zrobi...
    Jeżeli nie ma czegoś takiego w E32 to zamknij auto i obserwuj miernik. W tedy wyjmujesz po kolei bezpieczniki sprawdzając kiedy pobór prądu spadnie do prawidłowej wartości ok 0,04A (40mA). Najlepiej robić to we dwóch aby nie latać za każdym razem od bezpieczników do miernika. Gdy znajdziesz winnego lub winnych można myśleć co dalej, w ten sposób zawężasz obszar poszukiwań do minimum, czasami uda się w ten sposób od razu znaleźć winnego. Innej metody nie ma. Trzeba się uzbroić w cierpliwość i szukać. Jak już coś więcej będziesz wiedział to znawcy E32 Ci pomogą się pozbyć problemu ;)
    Powodzenia
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida
    Ja myślę, że to może być poprzez sposób podłączenia radia. Jest to oryginalne radio?

    Ostatnio gdy coś takiego słyszałem wystarczyło zmienić podłączenie radia tak, żeby działało tylko z kluczykiem w stacyjce i od roku nie ładuję akumulatora, wcześniej nowy akumulator Bosch wytrzymywał max tydzień i nie dało się auta odpalić.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    fuji - jeżeli "elektryk" kontroluje wartość napięcia przez odłączenie akumulatora od instalacji podczas pracy alternatora to sukcesów życzę:) służy do tego woltomierz, najlepiej z true RMS.
    Jężeli napięcie jest ok, czyli powyżej 14.1 V (z obciążeniem) to sprawdź jak cobos pisze.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    9
    Radia nie posiadam,

    Ostatnio bylem u elektoro mechanika zostało stwierdzone zwarcie na stacyjce (już wszystko gra)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •