Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Bije kierownica!?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR

    Bije kierownica!?

    Przy okolicy 70 - 110km i również więcej Kierownica zaczyna szaleć a dokładniej kręci się w lewo jak i w prawo chodzi o Małe drgania chodź zdarzają się i tak że bać się jeździć... :/ 8/ Sprawdziłem koła czy coś nie gra są dobrze dokręcone nic nie cieknie, ale jeszcze nie zrobiłem nic z czujnikiem wału poza tym zawsze jak stoję na czerwonym wskazówka obrotów silnika która zawsze trzyma się na "1" spadłą mi o Połowę :/ Pytanie czy też czujnik wału ma coś wspólnego co do bicia kierownicy ?

  2. #2
    Cytat Zamieszczone przez Livre
    Pytanie czy też czujnik wału ma coś wspólnego co do bicia kierownicy ?
    Zupełnie nic. Poza tym poszukaj dobrze na forum, bo na temat bicia kierownicy są tu pisane prozą poematy ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR
    Spoko ale przy niskiej prędkości około 80 km 100 km mogę tak jeździć będzie ok jak na razie bo kasy nie mam na naprawę i diagnozę co tam grzmi ?

  4. #4
    Urwać się nic nie urwie... Ale możesz się liczyć z przyspieszonym zużyciem, być może jeszcze dobrych, elementów.

  5. #5
    Z00FY
    Gość
    Livre :) wyważarka hunter i test drogowy :) 1 podstawowa sprawa ;) jeśli to będzie zrobione to sprawdź czy opony nie są wybulone lub nie przykleilo sie cos do wew. str. felgi lub nie odkleil się ciężarek wyważający koło i sprawdź srednicę piasty . Prównaj ją ze srednicą felgi ,która wchodzi na piastę :) tylko jakąs dokładną submiarą :) ma się zgadzać idealnie jeśli będzie róznica to pierścień centrujący na każde kółeczko i masz po problemie :) pozdro

  6. #6
    Ja tak miałem z kierownicą w E34. Zaczynało bić powyżej 100km/h. Tylko że wcześniej zaliczyłem bokiem słupek ze znakiem :) Tak jak napisano- do sprawdzenia opony, wyważenie felg (i w ogóle czy są proste), obowiązkowo zbieżność/geometria. To są podstawy od których musisz zacząć. Jak to nie pomoże to będziem myśleć co dalej. A tak na marginesie, to te Twoje Brabusy nadają się do E38?
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #7
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Może Ci tą felgę źle zrobili? Zacznij od sprawdzenia kół czy są proste i wyważone, potem możesz poczytać na forum i dojdziesz do wniosku że wszystko w zawieszeniu może powodować bicie kierownicy ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Livre
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    307
    BMW
    e38 728iL
    Skąd
    KR
    Dzięki koledzy Brabusy są ok pasują do BMW e38 hmm a czy może to być wina pękniętego spawu ? bo taka sytuacja zaistniała na mojej tylniej prawej feldze jest to malutkie pęknięcie przy jak się wyrażę (wewnętrznym rancie [kant]) ma to ogromne znaczenie przy takiej prędkości ? pojawiło mi się to w momencie gdy czyściłem felgi i wylatywało powietrze zakleiłem kropelką i po sprawie nic nie uchodzi jest to przyczyna ? :?

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    To może być to ale równie dobrze to może być coś jeszcze. Jasnowidza z tego co mi wiadomo na tym forum jeszcze nie ma, także radzę zrobić porządek z kołami żeby były proste szczelne i wyważone, potem można gdybać co dalej :P
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Livre
    wylatywało powietrze zakleiłem kropelką i po sprawie nic nie uchodzi
    Sugerowałbym nie przekraczać prędkości 50 km/h
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •