Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Program motoryzacyjny.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    34

    Program motoryzacyjny.

    Sam od kilkunastu tygodni myślę nad zrobieniem programem motoryzacyjnym. Trochę pomysłów mam. Sprzęt tj. min. dwie kamery cyfrowe i mikroport z mikrofonem, wóz transmisyjny - coś, aby można było przejechać trochę kilometrów, żeby coś nakręcić, umiejscowienie kamer - jeden stojak, dwa uchwyty na szybę, przynajmniej na trzy przyssawki i to by wystarczyło na początek. Najgorzej jest z załatwieniem... aut. Na początku przecież nikt by nie dał nowego auta z salonu, tym bardziej, że nie chciałbym(ale wiadomo jak to może być), żeby to były jakieś bardzo przeciętne auta... tzn, wiadomo, że nie będą to też Ferrari i tym podobne. Ale auta pokroju Golfa R32 czy innych zwykłych, bądź niezwykłych aut w wersjach dających frajdę z jazdy ;) Koncepcja - kochamy, ale przez duże K, wszystkie auta, ale najbardziej te dające frajdę z jazdy nimi. I pytanie, czy ktoś w ogóle byłby chętny obejrzeć coś takiego z niekoniecznie najnowszymi autami, ale ciekawie zrobione? I czy ktoś byłby skory do pomocy, nie finansowej. Wiadomo, że przebicie Top Gear'a jest niemożliwe, ale marzy mi się stworzenie czegoś, co jest dostosowane do polskich realiów i da się to oglądać. Wiadomo także, że stworzenie, będzie bardzo trudne, ponieważ w związku z chęcią kupna samochodu może mi zabraknąć środków na realizację reszty pomysłów. Teoretycznie wszystko mam przemyślane, ale w praktyce może wyjść różnie...

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Powodzenia !!! :)
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    464
    BMW
    nie ma
    Skąd
    Gryfino/Szczecin
    Wcale nie tak dawno, na TVP Info był program "Motoszał" (chyba tak się nazywał) i spełniał to, o czym piszesz - trafiał w Twoją koncepcję.

    Ja bym bardzo chętnie obejrzał coś takiego.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    395
    BMW
    A6-na razie
    Skąd
    Biała Podlaska
    Jakbyś szukał Stiga(no prawie..) to wal na PW ;)
    Czasami wychodzi lepiej niż planujesz-pomyślał chłop gdy rzucił młotkiem w kota a trafił w teściową

  5. #5
    swietny pomysł. Znam nawet dobrą dziennikarkę ... :P



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    oby Ci się udało, trzymam kciuki :)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1,126
    BMW
    e38 735 v8 98'
    Skąd
    Skierniewice
    Powodzenia! Myślę, że nie będziesz miał problemów co do e32/e38/e65 do programu :D
    Pozatym na forum np. Jest Evan, który ściga się jakoś zawodowo na ścigaczach, Jey coś chyba też w jakiś rajdach się udziela. Na forum jest też chyba jedna corvetta, jakieś klasyki typu 125p - więc może być ciekawie.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Koncepcja programu pokazującego właśnie starsze (a więc dostępne!) auta z charakterem może być strzałem w dziesiątkę. Dziś brakuje w mediach takiej tematyki, co dziwi - bo potencjalnie jest ona dużo "bliżej ludzi" niż jakieś nędzne opisy aut super-sportowych.
    Pewnym problemem może być dotarcie do tych niezbyt rozpowszechnionych modeli - ale przez środowiska entuzjastów powinno się udać.

    Tyle co do merytorycznej strony. Pytanie jak ogarnąć temat medialnie. Kompletnie nie siedzę w tym biznesie - ale czy masz jakieś widoki na sprzedaż swojej produkcji dla jakiejś telewizji, ew. inne pomysły na dystrybucję? Zakładam, że ma to być przedsięwzięcie komercyjne.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  9. #9
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    I chyba od tego należałoby rozpocząć całe zamieszanie.Czyli kto to kupi ?Masz dojścia w produkcjach lub tv ? Czy poprostu z "gotowym" materiałem będziesz pukał od drzwi do drzwi ? Troche słyszałem o mediach ;) i niestety musisz mieć pewność ,że po coś to robisz.Chyba ,że masz zamiar to potem na youtuba wrzucić .Co do samej realizacji to w jakiej jakości chesz to robić ?Myśle ,że na AMX-ach lub HD nie robisz ;).Cała postprodukcja i montaż w zasadzie można zrobić w domu. Na początek zawsze można "coś skręcić" i spróbować szczęścia .Program może wypalić ,lecz "bez pleców" to raczej ciężko będzie .Powodzenia życzę.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Jak dla mnie super pomysl! Pierwszy reportaż mozesz zrobic z V zlotu BMW 7 wywiady humor itp :D
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •